Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 06 Temmuz 2014
Serdar USMAN
Serdar USMAN kimdir?

Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Başbakanı Niçin Desteklemek Zorundayız?
Seçim öncesinde Konya'da mitinge katılacak olan başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ses kısıklığı sorunu sebebiyle gelememişti. Basın yayın kanallarından aldığımız haberlere göre başbakanımız katılamadığı Konya ve Kayseri mitinglerine seçim sonrasında zafer teşekkürü amacıyla bir miting programı yapacak.
Çeşitli ortamlarda oturup sohbet ettiğimiz hemşerilerimiz bu mitingi heyecanla bekliyorlar. Özellikle de açık ara kazanılan farkla Büyükşehir ve üç merkezi ilçe başarısının karşılığında başbakanın bu programını geciktirmemesi ve sıcağı sıcağına gerçekleştirmesinde ciddi yarar görüyorum.

Ülkemizde yaşanan gergin seçim atmosferinin soğumaya yüz tutması beklenirken milli irade karşısında tahammülsüzleşen bazı çevreler milletin sabrını zorlayacak açıklamalar ve tehditler savurmaktan geri durmuyorlar. Demokratik seçimlere bu kadar tepki verebilen bir haleti ruhiyeye bürünmüş olmalarının temelinde, halkımızın ısrarla AK Parti'yi tercih ediyor olması ve diğerlerini dışlamış olması yatar. Denenen onca kirli senaryoya rağmen çirkin kumpaslarının ellerinde patladığını görmek sinirlerini bozuyor belki ama kusura bakmasınlar da halkımız tercihini ne yönde kullanmışsa yutkunmak ve kabul etmek zorundasınız. İşinize gelse de böyle gelmese de böyle...

CHP'nin yıllardır süregelen hezimetler yüzünden sandıktan iyice umudunu kesmesi dahası sandıktan korkar hale gelmesi gayet olağandır. Ama bu halk tercih ettiğine yönelik sabote girişimlerine asla müsaade etmez. Hepsine hak ettiği şamarı çarpar.

Bu sebeple başbakanımızın Konya'da düzenleyeceği teşekkür mitingine yüksek katılımın elzem olduğunu ifade etmek isterim. Konya olarak tek ses tek yürek olduğumuzu birilerinin gözlerinin içine sokarcasına göstermek ve hadlerini bildirmek gerekir. Bu sebeple bu miting programının cumartesi veya Pazar gününe denk getirilmesi çok yerinde olacaktır. 

Değerli okurlarım, Türkiye ciddi bir sınavdan daha başarıyla çıkmasını bildi. Bunda halkımızın ferasetinin ve ahlaki yapısının büyük önemi vardır. Türkiye'mizi bir Mısır ya da Suriye yapmak ve sömürmeye devam etmek isteyen güçlerin Pensilvanya oyunu da bu seçim sonuçlarıyla başarıya ulaşamadan temizlenmiştir.
Şimdi şunu iyi bilmemiz lazım. Bunlar daha yeni oyunlar deneyecekler. Akla hayale gelmedik çirkin tezgahlar peşinde koşacaklar. Hükümeti zor durumda bırakabilecek her yolu deneyecekler. Yine Taksim meydanlarında, Kızılay meydanlarında, Konak meydanlarında halkı birbirine kışkırtacak senaryolar yazdıklarını tahmin ediyorum. Bütün bu yapılanların temelinde bu ülkenin istikrarını bozmak ve 12 yıl öncesinin dilenen Türkiye'sini yeniden hortlatmak yatmaktadır. Seçim sonrasında misalen doğuda hayatını kaybeden bir çocuk, protesto gösterilerinde öldürülen birileri bahane edilerek ortam her daim gergin tutulacak. Gezi parkı olaylarında ne kadar çabaladıklarını ve çatışmayı lokal bir yapıdan çıkarıp ülke sathına yayma girişimlerini hep birlikte gördük. Halkımız önceden olduğu gibi her şeyin üzerine atlamıyor. Önce işin aslını ve astarını tahlil ediyor. Görünene aldanmayıp arkasında kirli ellerin olduğunu çok iyi biliyor. İşte gezi parkı olaylarının daha da büyümemesinin sebebi halkımızın olaylara sağduyulu yaklaşımıdır.
Halkımızı birbirine kışkırtmak için her yolu deneyen bu şerefsizlerin ekmeğine yağ sürmeyelim. Karıştırmaya kalkanların başını büyümeden ezelim. Ülkemizin istikrara ve güvene ihtiyacı var. Kaos ve karanlık tezgahlarla kaybettirilen onca yılın telafi edilmesi gerekiyor. 

İşte bu kararlı tutumumuz bizim sabır taşımızı çatlatacak düzeyde bir takım gelişmeler ortaya çıkarabilir. Mesela, dış güçlerin medeniyet yolunda koşar adım ilerleyen ülkemizin istikrarını sona erdirmek için Suriye ile aramızda kanlı bir savaşın patlak vereceği bir takım tezgahların ortaya çıması hiçte uzak bir ihtimal değildir.
Bu milleti zayıf noktalarından vurmak için her şeyi deneyeceklerdir. Örneğin ülkede Türk - Kürt çatışmasını ayyuka çıkaracak bir takım gizli pis oyunlar tezgahlanabilir. Ya da laik - Anti laik, Sünni - Şii, sağcı - solcu, Başörtülü - Başörtüsüz ve daha nice gruplar arası çatışma ve gerilim planları beklenebilir. İşte burada halkımızın bu seçimlerde gösterdiği net ve tutarlı tavrı göstermesi ve oyunlara alet olmaması gerekir.
Türk - Kürt kavgası hayal edenler, özellikle meclis çatısı altında teröristbaşına desteğiyle bilinen grubun ellerine fırsat vermesi gibi bir düşünceleri olabilir. Tüm dünyaya ülkede ki etnik çatışmaları bahane ederek çokta hayalini kurdukları adına da özerklik dedikleri bir Kürdistan Devleti'nin Türkiye'de ki ayağının şekillenmesine yönelik ağızlarının bilmem nesi akmaya başlayabilir. Kuzey Irak'ta puzzle'nin birinci parçasını hazırladılar. Suriye'de ki puzzle'nin ikinci parçası da gelişmelere bakılırsa hazırlanıyor gibi görünüyor. O zaman geriye kalan Türkiye'de de bunun zeminini oluşturduktan sonra adına BirLEŞmiş milletler denen kurum devreye girecek ve diplomatik entrikalarla bu çirkin planın kabul edilmesi yönünde Türk hükümetine baskı uygulayacaklardır.
Uzun zamanlı planlarının devreye girmesinde beklemesini ve sabretmesini bilen bu şer güçlerin hedefine ulaşmasını engellemek için başbakanımız Recep Tayyib Erdoğan'ın arkasında durmayı bilmeliyiz. Başbakanımıza destek olduğumuz sürece kurdukları çirkin tezgahlar amacına ulaşamayacaktır. 
Sadece Konya'da değil tüm Türkiye'de bu sıkıntılı günlerin hatırına lütfen başbakanımıza sahip çıkalım. Yolsuzluk ve rüşvet gibi uydurmaca balonlarla halkı galeyana getirmenin de kendilerine yarar getirmediğini anlayamayan çevreler bu çirkin oyunda bir maşa olmaktan kendilerini tez elden kurtarsınlar. 

    
2014-04-04
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  YORUMLAR 1 sayfada toplam 1 yorum
Bülent Gülveren
2014-04-04 13:07:53    ip: 95.10.12.1???
süper bir yazı olmuş, ağzınıza sağlık
.......................................................................................................................................................................
1
yazarın diğer yazıları