Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 12 Nisan 2014
Fahri HACICAFEROĞLU
Fahri HACICAFEROĞLU kimdir?
Trabzon'un Sürmene ilçesinde doğup Of İlçesinde yaşayan ve hayata imtihan için geldiğini bilip bunun gereğini yapmaya gayret gösteren bir insan...
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Sayın Vekil, Özür Dilemen Gerekmiyor mu?
Günlerden 28 Mart 2014 Cuma, Cuma namazı sonrası Ak Parti Of İlçe Teşkilatı, Ali Usta Dinlenme tesislerinde yemek programı düzenlemişti. Programa Of İlçe Teşkilatından birçok kişinin yanı sıra, Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar, Ak Parti İstanbul Millet Vekili Oktay Saral ve Of Belediye Başkan Adayı Salim Salih Saralioğlu da katılmıştı. Programda konuşma yapan Salim Salih Sarıalioğlu'da, AK Parti İstanbul Milletvekili Oktay Saral'da, hiçbir insana yakışmayacak çirkin sözlerle ile Saadet Partisi'ne iftira attılar!!!

Evet yanlış duymadınız, açık açık iftira attılar. Avamın sözleri ile bütün Saadet Partilileri karalamak büyük bir yanlıştır. Velev ki Saadet Partiliyim diyen bir insan bir yanlış yapsa dahi o kendisini bağlar, Saadet Partisini bağlamaz. Siz tutup Saadet Partililer dediğiniz zaman, kastetmiş olduğunuz Of'taki bütün Saadet Partilileri Şeytan yapmış olursusunuz. Eğer bu şeytan lafını kendinize yakıştırıyorsanız benim size lafım yok. Çünkü laf söylemeye değmezsiniz.

Şimdi size Oktay beyin yapmış olduğu o konuşmanın önem arz eden kısımlarını hiç değiştirmeden sunuyorum:

"...Of'umuzun tüm köylerine, beldelerine baş döndürücü bir hızla müthiş projeler yapacağız.  Ama bizim hızımıza erişemeyen kardeşlerimiz, özellikle Saadet Partisi, çamur atma, iftira atma, karalama, yalan söyleme noktasında şeytanla yarış yapıyor. Aynen böyle, şeytanla yarış yapıyorlar.

Biz o partide yetiştik, biz Milli Görüş'ü; yalan söylememek, iftira atmamak, aldatmamak, milleti kandırmamak, bu millete sevdalı olmak noktasında öğrendik ve hayat boyu siyasetimiz böyle yaptık. Milleti kandırmaktansa bin kere ölmeyi yeğledik. Biz Milli Görüşü böyle bildik. Ama şimdi benim Salim kardeşlime ataisttir, dinsizdir, kafirdir diyorlar. Kardeşlerim böyle söylüyorlar. "

Gelelim Sayın Vekil Oktay beyin, Milli Görüş ile ilgili söylediklerine; Oktay bey Milli Görüşten gerçekten çok güzel terbiyeler almış!!!

Pekala Oktay bey; Milli Görüş Gömleğini çıkardım diyen Sayın Başbakan'ın safına geçtiğinde merhum Milli Görüş Lideri Erbakan hocamız yaşamıyor muydu? Yaşıyordu ve üstelik gidenlere, bire gafiller deyip,'arka kapıdan kaçanlar' diye onlara sesleniyordu. Hani siz aldatmamıştınız? Bir Davayı bırakıp gitmek aldatmanın alası değil mi? Niyetinin yüzde 99'u iyi olsa dahi, bir davada tefrika yaptığın için bu doğrularının bir hükmü kalır mı?
Hani siz Ofluydunuz ya,size din öğretilmezdi ya,
Pekala soruyorum size İslam'da Tefrika'nın hükmü nedir?
Siz tefrika yapmakla başlangıçta kaybetmişsiniz, sonrasında dünyayı güllük gülistanlık! yapsanız ne işe yarar?
Siz davam deyip iman ettiğiniz yolu bıraktınız,
Siz AB'yi küfür birliği ilan etmişken, tefrikanızdan sonra dost birliği olarak değiştirdiniz,

Sayın Vekil;
Biz İslam Birliği diyoruz diye mi,
Adil Düzeni Kuracağız diye mi,
Faizsiz düzen kuracağız diye mi,
Herkese Adalet diyoruz diye mi,
Ahlak ve Maneviyat diyoruz diye mi,
Şeytanla Yarışıyoruz?

Bu konu hakkında söylenecek çok söz daha var ama şu ilahi sözü hatırlayarak bu kadarla yetiniyorum,  "sümmün bükmün ümyün fehüm la yerciun"

Son olarak şunu da ifade etmek istiyorum; Bende bir Saadet Partili olarak böyle bir söz söylemediğim, iftira atmadığım ve yalan söylemediğim için ve benim gibi Saadet Partisi Ofe Belediye Başkan Adayı Sayın İrfan Saral'ın ve ekibinin de söylemediğini, ayrıca bizim gibi binlerce Saadet Partilinin olduğunu düşünerek bütün Saadet Partililerden özür dilenmesi gerektiğini düşünüyorum.


   
2014-04-09
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları