Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 06 Temmuz 2014
Ahmet LAZ
Ahmet LAZ kimdir?
1956 da Kilis'te doğdum. İlk orta ve lise eğitimimi Kilis'te, Lisans eğitimimi de Hacettepe Ünv. Matematik mezunu olarak Ankara'da tamamladım. Afşin/Elbistan termik santral montajında planlamacı, Türkiye Diyanet Vakfında Bilgi İşlem Müdürü, Kendi işimde ise yönetici olarak Bilgisayar ve Yazarkasa sektöründe çalıştım. Emeklilik hayatımı Kilis'te yaşıyorum. Yerel Kilisinsesi gazetesinde ( www.kilisinsesi.com.tr ) yazıyorum.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Vazgeçilmez kurumlarımız
İnsanoğlu yaratıldığından beri, birlik ve beraberlik içinde, topluluklar halinde yaşamını sürdürmüştür. Toplumlar, beraber yaşamın gereği olarak da, liderlik, adalet, ibadet, asayiş, eğitim ve sağlık konularında kurallar, adetler, ananeler geliştirmiş ve bunları halk adına yürütebilmek için de vergiler ödemiştir.

Toplum için vazgeçilmez olan bu değerlerin en önemlilerinden biri de hiç şüphesiz ki emniyet hizmetleri olmuştur. Emniyetin yeterli olmadığı durumlarda, asayişin bozulması dolayısı ile adaletten de ticaretten de, sanat ve eğitimden de bahsetmek mümkün değildir.

Globalleşen dünyada bile yatırımcılar, yatırımlarını yaparken ilkönce asayişe, sonra da hukuk sisteminin sağlıklı çalışıp çalışmadığına bakıyorlar. Türkiye, kuruluşundan itibaren uzun yıllar, polis ve jandarma devleti olmuş, halkın değerleri ile alay eden yöneticiler tarafından idare edilmiştir.

Polis ve jandarma, ceberut devlet anlayışının baskı aracı olarak kullanılmıştır. Bu durum, türkülerimize ve fıkralarımıza dahi yansımıştır. Birçoklarımızın hatırladığı gibi, 1980 li yıllarda ise ülkemizde oynanan oyunlar sonucu sağcı - solcu olarak ayrışan vatandaşlarımıza paralel olarak, emniyet teşkilatımız da ayrıştırılmıştı. Son yıllarda da benzer oyunlarla karşı karşıya kaldık.

Çözüm süreci ile birlik ve beraberliğimizi pekiştirmeye başladığımız günlerde, emniyet teşkilatımız içinde dış mihraklardan emir alan bir yapı ile karşılaştık. Paralel yapı olarak kendini ayrıştıranlar, milli menfaatlerimizi hiçe sayarak piyonu oldukları mihrakların keyfi menfaatleri ile milletimizi adeta arkadan vurmaya çalıştılar. Kendilerinin sınavlarda yaptıkları haksızlıklarla geldikleri makamlarda, milletin menfaatlerini hiçe sayarak, adeta bizi ezelden beri yok etmeye çalışanların ekmeklerine yağ sürdüler.

Organize bir yapı kurarak ülkemize ihanet ettiler. Milletimiz son seçimlerde, uyanık yöneticilerimizin sayesinde bu oyunu bozdu. Emniyet teşkilatımız da, kendi içindeki bu yapıyı en kısa zamanda tasfiye ederek tüm vatandaşlarımızın teşkilatı olmak için gerekeni yapacaktır.

Gece gündüz demeden zor şartlarda fedakârca çalışarak, hayatımızı emniyet içinde sürdürmemizi sağlayanlara, her zaman minnet borcumuz vardır.

Bu vesile ile bizi bu günlere büyük fedakârlıklarla getiren emniyet teşkilatımızın kuruluş yıldönümlerini kutlar, tüm emniyet mensuplarına çalışmalarında başarılar dilerim. Onlar bu hizmetleri yerine getirirken, onlara sabır ve anlayışla yaklaşan teşkilat mensuplarının eş ve çocuklarına da sağlıklı ve mutlu hayatlar dilerim.

Asayişin hep berkemal olduğu günlerin sürmesi dileklerimle kalın sağlıkla...

Ahmet Laz

[email protected]   
2014-04-11
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları