Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 06 Temmuz 2014
Necati KAVLAK
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Dilin Kemiği Neden Yok!
Anayasa mahkemesi başkanı Haşim kılıç, AYM kuruluş yıldönümünde seçilmişlerin gözlerinin içine baka baka bir konuşma yaptı. Kılıç'ın konuşma içeriği daha önce yapılan konuşmalardan çokta farklı değil!

Haşim Kılıç'ın söylemleri arasında farklı olan kendini fasulye gibi nimetten sanan Rüstem'e birazcık dokundurmasıydı.

Atalarımız, boş yere  'Dilin Kemiği Yok' Dememiş! Daha önce AYM başkanı Kılıç'ı yere göğe sığdıramayanlar, şimdi eski alışkanlıkların depreştiğinden, yüksek mahkemenin siyasallaştığından, eleştirilerin sığlığından tutun da 40 numara yağcılık adına aklınıza ne gelirse hepsini peş peşe sıralıyorlar.

Akıl almaz suçlamaları köşelerine taşıyanlar, bu konuşmadan dolayı Haşim Kılıç'ı CHP'nin cumhurbaşkanı adayı ilan edenler de var!

Düşünüyorum da fikirlerini paylaşacakları bir köşesi olan, elinde kalem akıl hocalığı eden, kendilerine sunulan bu imkânı kişisel fikir ve düşüncelerini yansıtırken, toplumun değer yargılılarına, Devlet ve Millet'in birlik bütünlüğüne daha çok bağlı kalarak kullanması gerekmez mi?

Hâlbuki AYM başkanının konuşması üzerinden fikir yürütenler Ünlü aktör Şener Şen'in Züğürt ağa filmindeki yaptırdığı 'memişhaneye ' ağanın b... üstüne b... ' olur mu felsefesi ile değerlendiriyorlar.

Bu memlekette Rüstem Paşa konuşacak gayrısı susacak!

Böyle bir  demokrasi muz cumhuriyetlerinde bile yok artık!

Biri çıkacak AYM' sinin verdiği kararı eleştirecek, gayrı milli bulacak, tasvip etmeyecek, sırtındaki cübbeye laf edecek; Haşim kılıç gömlekten söz edince, önüne gelen acımadan eleştirecek.

Türkiye her şeye rağmen, Mustafa Kemal Atatürk'ün attığı sağlam temeller üzerinde 'Fikri Hür- Düşüncesi Hür'  İnsanların ekseriyetle demokrasiyi içine sindirdiği bir ülke.

Osmanlı hayranlarının ileri demokrasi adı altında çaldığı maya, 'Yeni Türkiye' diye diktiği diktatörlük fidanı, Rüstem'in dilinde tüy bitse bile asla tutmayacak.

Anayasa Mahkemesi kuruluş yıldönümünü merasimine katılan seçilmiş ve atanmış protokol mensuplarının fotoğraflarını mutlaka, tek tek inceleyin.

AYM başkanı Haşim Kılıç'ın konuşmasından,  protokolde ki  yalnızca bir kişinin rahatsız olduğunu  yüzünden okuyacak, yakından göreceksiniz.

Dahası da Var!

Cumhurbaşkanı Gül'ün konuşmanın bir bölümünde bakışlarını kılıç'a çevirerek gülümsediğini, gülümserken çok doğru şeyler söylediğinin altını çizdiğine şahit bile olacaksınız.

Demokrasilerde yalnızca Vezir-i Azam konuşmaz, Ankaralı Turgut'un İfadesiyle 'ağzı olan konuşur'...

Birileri istemese de Demokrasiyi içine sindirecek, konuşmaları hazmedecek, arenada matadorun elindeki kırmızı pelerini görmüş boğa gibi konuşmacıya saldırmamayı da öğrenecek...

CHP veya MHP'ye Cumhurbaşkanı adayı arayanlar sabah kalkınca aynaya bir baksınlar.

Türkiye 76 Milyon nüfusu ile içinden soyusopu belli, yedi göbek soyağacı bilinen bir aday bulacak ve Türk Milletinin önüne çıkaracaktır.
   
2014-04-27
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları