Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 06 Temmuz 2014
Kazım ÖZTÜRK
Kazım ÖZTÜRK kimdir?
ÖZGEÇMİŞ 1949 yılında Konya’da doğdu. İlkokul ve İmam hatip lisesini Konya’da bitirdi. İzmir Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu. Yurdun çeşitli yerlerinde ve Yurt dışında; eğitimcilik ve yöneticilik yaptı. Çeşitli Dernek ve Vakıflarda; Kurucu Başkanlık, Başkan Yardımcılığı, Basın Danışmanlığı, Dergilerde: Genel yayın Yönetmenliği görevleri ifa etti. ÜYESİ OLDUĞU KURULUŞLAR: 1. İlesam 2. Türkiye Yazarlar Birliği YAYINLANMIŞ MAKALELERİ: 1. Yeni İpek yolu dergisi (Konya Ticaret Odası yayını) 2. KONYA KİTABI VI (Yeni ipek yolu Özel Sayı) 3. KONYA KİTABI vıı ( “ “ “ “ “ ) 4. RİBAT DERGİSİ 5. KONYA ANSİKLOPEDİSİ 2. Cilt, “çocuk oyunları” maddesi. 6. www.hicrandergisi.com 7. www.dogruses.com 8. www.kazimozturk.com YAYINLANMIŞ ŞİİRLERİ 1. www.antoloji.com/kazim_ozturk RADYO VE TELEVİZYON PROGRAMLARI 1. Kanal 42 2. Kon TV 3. İsra FM 4. Radyo EN 5. Sun TV 6. Konya TV KÖŞE YAZARLIĞI YAPTIĞI GAZETELER: 1. Konya postası 2. Türkiye’de yarın 3. Yeni meram 4. Merhaba 5. Hâkimiyet 6. Yeni Konya (Halen Yazarlığı Devam ediyor) YAYINLANMIŞ ESERLERİ: 1. Çocuklarımıza Pratik Dini Bilgiler 2. Konya’da Dini Hayat 3. Mevlana’nın Tefekkür Dünyası 4. İsrail İhaneti ve Gazze 5. Şems-i Tebrizi’nin Evrensel Mesajları 6. Hz. Mevlana’nın Evrensel Mesajları 7. İbni Arabi’nin Evrensel Mesajları 8. Hz.Mevlana’da İlahi Aşk 9. Hz. Mevlana’nın Yedi Sırrı 10. Sadreddin Konevi’nin Evrensel Mesajları 11. Larende’de açan Gül SULTAN VELED’İN EVRENSEL MESAJLARI ALDIĞI ÖDÜLLER 1. Takdir Belgesi (Konya Valiliği) 2. Takdir Belgesi ( Meram Kaymakamlığı) 3. Teşekkür Belgesi (Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü) 4. Teşekkür belgesi (Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı) 5. Teşekkür belgesi ( Mevlana İlköğretim okulu Müdürlüğü) 6. Teşekkür belgesi ( Meram Belediye Başkanlığı) 7. Teşekkür belgesi (Karatay Belediye Başkanlığı) 8. Teşekkür Belgesi (Selçuklu Belediye Başkanlığı) www.kazimozturk.com www.antoloji.com/kazim_ozturk e-mail: 1. [email protected] 2. [email protected] GSM: 05358931158 KAZIM ÖZTÜRK EĞİTİMCİ/YAZAR
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Demokratik Hak Nasıl Kullanılır?
Demokratik ülkelerde, insanlar özgürce, kimseye zarar vermeden, her türlü eleştiriyi, protestoyu, hoşa gitmeyen uygulamaları...yapmakta serbesttir. Kimse, bir başkasını sevmeye veya sevmemeye zorlanamaz. Yapılan icraatlar, bazı insanların hoşuna gitmeyebilir. Bir başka açıdan bakalım meseleye; halkın çoğunluğu seçti diyerek, halkı da küçük görme hakkı yoktur demokrasilerde. Eğer demokrasiye inanılıyorsa, o zaman 'halkın teveccühüne eyvallah' demek, halkın seçtikleri yasalara uyduğu, hukuku işlettikleri, ülkeye hizmet ettikleri, huzuru, refahı, barışı, kardeşliği, sevgiyi...ikame ettikleri sürece itiraz etmemek, olmazsa olmaz bir durumdur.

Halk eğer istiyorsa bir sol partiyi de işbaşına getirebilir. Ama, 'ben mutlaka iktidar olmalıyım, bu ülkeyi ben yönetmeliyim' diyerek seçimlere hile karıştırmak, çeşitli ayak oyunları oynamak, darbelerden, yasa dışı yollardan medet ummak, terör örgütlerini organize etmek, barışı baltalamak, ülkeyi içerde ve dışarıda kötülemek, dış güçlerle kol kola girerek zayıflatma çalışmaları sergilemek... gibi durumlarla halkın sevgisini kazanmak mümkün değildir.

Bizim Türkiye olarak inanç değerlerimiz var. Bu değerler üzerinde kimse ameliyat yaptırmaz. Yapılan savaşlar bunun sonucudur! Kimse ve hiçbir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı; bayrağa, Kur'ana, ezana, Allah'a, peygambere, dine, cana, namusa, mala, akla...zarar gelmesini istemez. Bunlara saldırı olduğu zaman her şeyi göze alır. Bu hususta hükümetler her türlü tedbiri almakta gecikmez. Tedbirler de, ya polisle, ya da jandarmayla alınır. Mahkemeler bunun içindir. Savcı ve hakimlerimizin görevi; yasaları uygulayıp, huzuru ve barışı sağlamak, yasalara uymayı temindir.

Her yıl 1 Mayıs'ta, 'demokratik hakkımız' diyerek ortalığı karıştırmak, yasaları çiğnemek, direniş göstermekle toplumda sinir harbi yaşanmasını isteyenler oluyor! Bunu kimler yapıyor? Sol gruplar, ve üç beş tane marjinal! Bakıyoruz gazetelere;

Sol gazete; 'copla, gazla boyun eğdireceğini sanıyor ama...Zorbalar kalmaz gider.' Manşetinin detayları şöyle; 1 Mayıs işçi bayramına AKP'nin halktan korkusu damga vurdu

..........

devamında, tüm şiddete rağmen insanlar kararlılıkla AKP'yi protesto etti.' Deniliyor.

  Cumhuriyet; 'Türkiye, 1 Mayıs'taki sıkıyönetim ve şiddetle dünyaya fark attı. Usta işi Zulüm manşetiyle çıktı okurlarının karşısına! Bak şu diktatöre!' diyerek detaya giriyor.   

  Evrensel; 'Zulme karşı her yer 1 mayıs' hükümetin, işçi sınıfının birlik, mücadele ve dayanışma gününü yasaklama ısrarı....'

Taraf; 'Özgür olmayan tek ülke' sürmanşetiyle veriyor ve manşetten; 'devlet bayram etti' diyerek, bomboş bir taksim görüntüsüyle resimliyor gazeteyi!

Neden belli gazeteleri ele aldım? Niçin diğer gazetelere temas etmedim? Bunlar gibi birkaç gazete daha var ama demek istedikleri aynı olduğu için gerek görmedim almaya. Verdiğim örnekte, bu gazetelerde tamamen, kışkırtma, provokasyon, yalan, iftira ve halkı isyana teşvik... yatmaktadır!

Bir kere ortada herhangi bir yasaklama yoktu! Eğer yasaklama olsaydı; Diyarbakır'da, Kayseri'de ve diğer illerde de yasaklama olurdu. Yasaklama dedikleri yerlerde hükümet miting ve kutlama yerleri gösterdi, gerekli tedbiri de aldı.

Yasalara aykırı davranan, polise sapanla taş, demir bilye ve Molotof atanlara da, 'aman sen ne güzel atıyorsun, atmaya devam et' diyerek çiçek verecek değildi herhalde!

İşte halk, bunun için bu kışkırtıcılara prim vermiyor! Marjinal grupların yanında yer alan CHP, bu yüzden iktidar olamıyor! Seçimlerden yenik çıkmasına rağmen, 'biz nerede hata yaptık? Halka niçin tepeden bakıyoruz? Halkın sevgisini kazanmak için neden samimi olmuyoruz?' diye sorgulamaları gerekir. Bu olmayacağına göre AK PARTİ her zaman başarılı olacaktır!    
2014-05-03
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları