Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 18 Mayıs 2014
Halil İbrahim YAMAN
Halil İbrahim YAMAN kimdir?
Bolu Dörtdivan Yalacık Köyü’ndendir. Kastamonu Tosya C. Savcılığı, Adıyaman Çelikhan ve Yozgat Çayıralan İlçeleri Hâkimliği yaptı. Görevine müdahale yaşayınca, ayrıldı. Yozgat Sarıkaya’da Serbest Avukat, Yozgat Boğazlıyan Hazine Avukatı, Van Müşavir Hazine Avukatı ve Muhakemat Müdürü Vekili oldu. Düzenin hukukdışı işleyişini öğrenmişken Hâkimliğe dönüşünü muhtemelen müdahaleci gizlilikler(!) engelledi. Bu, ilki "Şiirler ve Yorumlar", ikincisi sonuçsuz "Dilekçeler", son dördü haksızlığa karşı "Makaleler" olmak üzere, altı kitaba yol açtı. Bizim Sevgi Bağları; Bana Özgürlüğümü Verin, Nutuklarınız Sizin Olsun; Zulüm; Sevgi Devleti; Bir Demet Çiçek Gibi, Bir Demet İnsanlık; Çiçeklerin Tanrısı, Bizim Tanrımız; isimli kitaplarına, aramalarda isim yazılarak ve "http://hayaman.blogspot.com" dan ulaşılabilir. Çorum İskilip Müşavir Hazine Avukatı iken emekli olup, İngilizce bilir, evli ve çocuksuzdur. Ankara’da ikamet eder.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Yalan ve Kazık Çağıymış

Dünlerden bugünlere ...

Biz,  'Uzay Çağı,  Bilim Çağı,  Teknoloji Çağı,  İletişim Çağı' deyeduralım, meğer yalan ve kazık çağıymış!

Artık  herkes herkese yalan söylüyormuş.  Bu çağ, bunu gerektiriyormuş!  Hem de herkes herkese kazık atıyormuş. O nedenle çağa ayak uydurmak gerekiyormuş!  Yalan ve kazık!..  İnsana ve bu çağa çok yazık!..  Aklıma Velasri (çağ-zaman) Suresi geliyor... 'Zamanı durdurabilir miyim?' diye düşünüyorum. Çağ önüme dağ gibi duruyor.  Çağ, öküz altında buzağı arıyor... Ben, Hz. Muhammed'leri,  Yunus'ları,  Veysel'leri,  Mevlâna'ları arıyorum.  Ben, Dede Korkut'ları, Fatih'leri, Atatürk'leri arıyorum.  Ben kendimi arıyorum... Yolumun üzerindeki Hitler'lere, Musolin'lere, Marks'lara, Lenin'lere, Stalin'lere, Mao'lara; türlü türlü fırsatçılara, çıkarcılara, kapkaççılara; çeşit çeşit  örgütlere, vuruculara, kırıcılara, yıkıcılara uğramadım diye mi fişleniyorum, belgeleniyorum, sicilleniyorum, ret ediliyorum!?

Çağ beni beğenmiyor...
Fakat bütün olup bitenlerden sonra, ben şimdi kendimi daha çok beğeniyorum.  Çağ  kafasını duvara vuracak!  Çağ ancak öyle duracak!..  Ben insana acıyorum. Çağa acıyorum.

Biz, değişen koşullara uyum dedikse; kötüye doğru değişen koşullara değil, "iyiye doğru değişen koşullara uyum" dedik. Sağduyu bunu gerektirmez mi?


Zulüm
. S. 232
http://hayaman3.blogspot.com

            
2014-05-05
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları
- Laiklik
- Bana Bir Dünya Verin
- Ezan
- Atatürk ve Din
- Bismillahirrahmanirrahim
- Vah Memlekete!.. Vah Adalete!..
- Garipler