Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 06 Temmuz 2014
Kazım ÖZTÜRK
Kazım ÖZTÜRK kimdir?
ÖZGEÇMİŞ 1949 yılında Konya’da doğdu. İlkokul ve İmam hatip lisesini Konya’da bitirdi. İzmir Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu. Yurdun çeşitli yerlerinde ve Yurt dışında; eğitimcilik ve yöneticilik yaptı. Çeşitli Dernek ve Vakıflarda; Kurucu Başkanlık, Başkan Yardımcılığı, Basın Danışmanlığı, Dergilerde: Genel yayın Yönetmenliği görevleri ifa etti. ÜYESİ OLDUĞU KURULUŞLAR: 1. İlesam 2. Türkiye Yazarlar Birliği YAYINLANMIŞ MAKALELERİ: 1. Yeni İpek yolu dergisi (Konya Ticaret Odası yayını) 2. KONYA KİTABI VI (Yeni ipek yolu Özel Sayı) 3. KONYA KİTABI vıı ( “ “ “ “ “ ) 4. RİBAT DERGİSİ 5. KONYA ANSİKLOPEDİSİ 2. Cilt, “çocuk oyunları” maddesi. 6. www.hicrandergisi.com 7. www.dogruses.com 8. www.kazimozturk.com YAYINLANMIŞ ŞİİRLERİ 1. www.antoloji.com/kazim_ozturk RADYO VE TELEVİZYON PROGRAMLARI 1. Kanal 42 2. Kon TV 3. İsra FM 4. Radyo EN 5. Sun TV 6. Konya TV KÖŞE YAZARLIĞI YAPTIĞI GAZETELER: 1. Konya postası 2. Türkiye’de yarın 3. Yeni meram 4. Merhaba 5. Hâkimiyet 6. Yeni Konya (Halen Yazarlığı Devam ediyor) YAYINLANMIŞ ESERLERİ: 1. Çocuklarımıza Pratik Dini Bilgiler 2. Konya’da Dini Hayat 3. Mevlana’nın Tefekkür Dünyası 4. İsrail İhaneti ve Gazze 5. Şems-i Tebrizi’nin Evrensel Mesajları 6. Hz. Mevlana’nın Evrensel Mesajları 7. İbni Arabi’nin Evrensel Mesajları 8. Hz.Mevlana’da İlahi Aşk 9. Hz. Mevlana’nın Yedi Sırrı 10. Sadreddin Konevi’nin Evrensel Mesajları 11. Larende’de açan Gül SULTAN VELED’İN EVRENSEL MESAJLARI ALDIĞI ÖDÜLLER 1. Takdir Belgesi (Konya Valiliği) 2. Takdir Belgesi ( Meram Kaymakamlığı) 3. Teşekkür Belgesi (Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü) 4. Teşekkür belgesi (Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı) 5. Teşekkür belgesi ( Mevlana İlköğretim okulu Müdürlüğü) 6. Teşekkür belgesi ( Meram Belediye Başkanlığı) 7. Teşekkür belgesi (Karatay Belediye Başkanlığı) 8. Teşekkür Belgesi (Selçuklu Belediye Başkanlığı) www.kazimozturk.com www.antoloji.com/kazim_ozturk e-mail: 1. [email protected] 2. kazimo[email protected] GSM: 05358931158 KAZIM ÖZTÜRK EĞİTİMCİ/YAZAR
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
İslam'ın Pavlosları!
Bugün camilerimizde abdesti bozan haller kadar, tevhid'i bozan elfaz-ı küfür (Küfür sözleri) ve şirkin çeşitlerine yer verilmez! Tevhid ve onun hasmı olan şirkten ya hiç bahsedilmez, bahsedilirse de, yasak savma kabilinden geçiştirilir! Ülkemizde 'Namaz kılma seferberliği' başlatılmıştır. Bunu başlatanlardan Allah razı olsun. Ancak baştan sona şirke bulanmış ümmetin, önce imanına abdest aldırması gerekmez mi? Kırk rekata kırk daha eklesen ne olacak? Sahib-i tertip olsan ne fark eder? Kafanda onlarca irili ufaklı ilah olduktan, imanını şirkten arındırmadıktan sonra! Acilen, tecdid-i imana ihtiyacımız var! Allah ve resulünün istediği kalitede bir imana! Kur2anın belirlediği iman esaslarına ekleme ve çıkarma yapmadan, mevcut imanımızı tashih etmek, sahih hale getirmek zorundayız. İslâm'a, binlerce yıldır yapılan ilaveleri, cerrah titizliğiyle kazıyıp atmak mecburiyetindeyiz.

Ne yazık ki önceki ümmetlerin başına gelen sağmalara bugünkü Müslümanlar da maruz kalmışlardır! Yeryüzündeki Müslümanlar, diğer din mensupları içinde nasıl azınlık konumunda iseler, imanlarına şirk karıştırmamış muvahhid Müslümanlar da, diğerleri arasında öyledir!

İslam diye, insanlığın çağrıldığı din, o kadar Kur'anî İslâm'dan uzak ki! Geneçlerimiz; Ateist, Nihlist, Satanist olmasın diye onlara sunulan din, geleneklerle iç içe geçmiş, hurafelerle örülmüş, hayatta n kopuk, anakronik, dine karşı bir din! Yeter artık bıçak kemiğe dayandı, doğruları söyleme zamanı geldi.

Tarikatçıların en üst görevlere gelebildiği, Diyanet denilen asırlık meskenet! İdare-i maslahatçılık, sade suya tirit kabilinden konuşmalar! Özerkliği olmayan, kaderleri siyasilerin iki dudağı arasında olan memurlar, dosdoğru dini anlatma hakkı ve özgürlüğü elinden alınan bir teşkilat, hangi hurafeyle mücadele edecek?

İlahiyat öğrencilerinin bile cemaat/ tarikat evlerinde barındığı, bir kısım ilahiyat hocalarının bu kesimler tarafından ele eçirilmeye çalışıldığı, bunda da başarılı olunduğu bir gerçek iken, kim nerede, nasıl hak dini öğrenecek?

Sosyal alan boşluk kabul etmez. Diyanet, asırlık atalet uykusundan uyanmaz, İlahiyat fakültelerinde ve diğer dini eğitim kurumlarında din dosdoğru öğretilmez ise, dinî alan tamamıyla ehil olmayan insanlara terk edilmiş olur!

..............................................

 

Yukarıdaki ifadeler, 'İslâm'ın Pavlosları' isimli 2 ciltlik kitaptan alınmıştır. Kitabı; Sadedin Merdin hazırlamış. Araştırma Yayınları arasında piyasaya sürülmüş. Kitap, bir solukta okunacak cinsten! İçinde şu ilginç bilgiler var:

Siyasi, itikadi ve tasavvufi sapma

Allah'ın dûnundaki ilahlar,

Anadolu İslam'ı

Büyücülük, sihir...

Kur'an peygamberi mi? İlahlaştırılan Peygamber mi?

Bozulan tasavvurumuz, yitirilen kavramlarımız,

Sufiler, İslam dinini tahrip etmişlerdir...   
2014-05-08
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları