Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 18 Mayıs 2014
Abdurrahman GÜLTEKİN
Abdurrahman GÜLTEKİN kimdir?
https://twitter.com/arahmangultekin https://www.facebook.com/gultekin072
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Taş Duvarlar Ardındaki Yiğitler
Haberin var mı taş duvar?
Demir kapı, kör pencere,
Yastığım, ranzam, zincirim,
Uğrunda ölümlere gidip geldiğim
Zulamdaki mahzun resim.
Görüşmecim yeşil soğan göndermiş
Karanfil kokuyor cigaram
Dağlarına bahar gelmiş memleketimin. (Ahmed Arif)


  Bahar gelmiş memleketime ama Yusufi medresedeki yiğitler rahatlıkla içine çekemiyor güzelim toprak kokusunu, isteğince adımlayamıyor güzel şehrimin caddelerini. Arkalarından sımsıkı kapanıyor koca demir kapılar. Doya doya bakamıyor, seslerini duymuyor, sesini duyuramıyor eşlerine, çocuklarına, kardeşlerine. Nemli gözlerle bakakalıyor kalın, kirli, taş duvarlara.

  Acaba neden hala buradayım, suçum neydi dediklerinde gizli tanık diyorlar, komplo diyorlar. 'Müslüman Müslümanın kardeşidir. Ona zulmetmez, haksızlık yapmaz, onu düşmana teslim etmez. Müslüman kardeşinin ihtiyacını gideren kimsenin Allah da ihtiyacını giderir. Kim bir Müslüman'dan bir sıkıntıyı giderirse, Allah azze ve celle o kimsenin kıyamet günündeki sıkıntılarından birini giderir.' diyen bir peygamber ümmetinden değil miyiz? Sahi ne oldu din kardeşliğimize?

   Bu karanlık komploların içinde iktidardaki kardeşlerimizin olduğuna inanmak istemiyoruz ama neden kendi ailelerine yönelik en ufak bir harekette kıyametler koparıyorlar da başka camialara yönelik en ağır saldırılara karşı kıllarını bile kıpırdatma ihtiyacı hissetmiyorlar. Ergenekon'dan müebbetlik tutuklulara yönelik takır takır işleyen adaletiniz neden sıra dindar kardeşlerinize gelince kıpırdama ihtiyacı bile hissetmiyor.

  Yargı paralelmiş, yataymış, dikeymiş ne fark eder, sadece adalet istiyoruz. Çok mu şey istiyoruz sizce. Birileri, birilerine meydanlarda ağzına gelen tüm hakaretleri sıraladıktan sonra 'Ne istediler de vermedik' diye serzenişte bulunuyor. Şimdi sormazlar mı o zatlara birilerinin her istediğini verdiyseniz, devleti onlara peşkeş çektiyseniz bütün suçlarına ortak değil misiniz? Vebali sizin boynunuza da değil midir?

  Yıllardır sizin dışınızdaki camialar en ağır şekilde ezilirken neden sesiniz çıkmadı. Kendi ailelerine yönelik saldırılarda kükreyenler başkalarına yönelik saldırılarda neden süt dökmüş kedi oluveriyorlar. Asıl yiğitlik, asıl dindarlık kendi dışındaki kardeşlerinin sorunları karşısında dik durmak değil midir? Neden başka Müslüman kardeşlerinizin dertleriyle zerre ilgilenmediniz. Ha pardon nasıl da unutmuşum, siz o aralar birilerinin her istediklerini vermekle meşguldünüz değil mi?

  Olsun her şeye rağmen 'Dağlarına bahar gelmiş memleketimin.' Biz ümitvarız siz de ümitvar olunuz. Karanlığın en yoğun olduğu an güneşin doğmaya en yakın olduğu andır. Şafak ha söktü ha sökecek dayanın aziz yiğitler. Unutmayın ki 'Şu istikbal-i inkılabat içinde en gür sâdâ İslam'ın sâdâsı olacaktır.'                 
2014-05-09
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları
- Veysi Gültekin'e Özgürlük
- Çocuk Savaşçılar ve Sözde Kahramanlar
- Ümmetin Yetimi Mazlum Kürtler
- Kürtlerin İhanet Tarihi
- Benim Adım Katil
- Batman Adalet Tiyatrosuna Hoş Geldiniz!
- Tuhaf bir yazı
- Dostunu Düşmanını İyi Tanı!
- Amara'dan ibretlik görüntüler
- Yekitiya Kurdan
- İslam Kardeşliğini Hatırlamak
- 28 Şubat Süreci Gerçekten Bitti mi?