Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 09 Kasım 2015
Güllü MIZRAK
Güllü MIZRAK kimdir?
GÜNAHSIZ KELEBEK Roman'ının yazarı.
  YAZARIN SAYFASI
Peygamber ve uzun kaşıklar
Bir gün bir adam İlyas Peygambere gelmiş ve "Cennet neresi? Cehennem neresi?"  diye sormuş.
İlyas peygamber adama cevap vermeden adamın elini tutmuş ve onu, karanlık yollardan geçirerek bir mekana getirmiş. 

Labirent gibi bir yerlerden geçerek, uzaktan uğultuların duyulduğu demir bir kapıya doğru yaklaşmış. Demir kapıyı açınca içeride gördükleri manzara karşısında dehşete düşmüşler.

ortada demir çengellerle tavana asılmış bir kazan unun etrafında ellerinde boyları kadar uzun kaşıklarla bu kazandan çorba içmek isteyen insanlar varmış. Kaşıkları bir türlü ağızlarına götüremedikleri için kendilerini yakıyorlarmış.

Kaşıkların saplarıyla birbirlerine vuruyorlarmış. İlyas Peygamber yanındaki adama eğilerek" İşte cehennem burası." demiş. Buradan çıkıp bir süre daha labirentli yollardan geçerek,İçerisinden tatlı bir müzik sesi gelen bir odaya yaklaşmışlar.

Bu odanın demir kapısını araladıklarında buradada demir çengellerle tavana asılmış bir çorba kazanı ve ellerinde boyları kadar uzun kaşıklarla insanlar görmüşler. Fakat bu insanlar hiç kavga etmiyorlarmış. 

Birisi kazanın içine kaşığı daldırıp çorbayı aldıktan sonra o uzun kaşıkla arkadaşını besliyormuş..Arkadaşı da kendi uzun kaşığıyla onu karşısındaki arkadaşını besliyormuş. Bu şekilde karnını doyuran kenara çekilip arkadaşıyla sohbet ediyor, müzik aleti çalıyor yada kitap okuyormuş.

İlyas Peygamber yanındaki adamın kulağına eğilmiş ve "İşte burasıda cennet" demiş

Dünya'yı, insanlar kendileri için cennet yada cehenneme çevirirler. Dostluk arkadaşlık akrabalık gibi değerler hiçbir zaman kaybedilmemelidir. 

Birlik ve beraberlikten kuvvet doğar. İnsanların dostluk ve arkadaşlık kurabilmesi için öncelikle kendisiyle barışık olması gerekir.

İnsanları anlamak için önce dinlemeyi bilmeli, başkalarının iyiliğini önceliğimiz haline getirmeliyiz ki: Rabbim bizlere ihsanda bulunsun. Rahmet kapılarını açsın, yardımını esirgemesin kullarnın üzerinden. Hayatımızı güzelleştiren  ibadetlerimiz,okuduğumuz Kur'an ayetleri ve dualardır.

Allahın Rahmeti üzerinizden eksik olmasın.Sağlık ve huzur sizlerle olsun değerli okurlarım.   
2014-05-10
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları