Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 06 Temmuz 2014
Kazım ÖZTÜRK
Kazım ÖZTÜRK kimdir?
ÖZGEÇMİŞ 1949 yılında Konya’da doğdu. İlkokul ve İmam hatip lisesini Konya’da bitirdi. İzmir Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu. Yurdun çeşitli yerlerinde ve Yurt dışında; eğitimcilik ve yöneticilik yaptı. Çeşitli Dernek ve Vakıflarda; Kurucu Başkanlık, Başkan Yardımcılığı, Basın Danışmanlığı, Dergilerde: Genel yayın Yönetmenliği görevleri ifa etti. ÜYESİ OLDUĞU KURULUŞLAR: 1. İlesam 2. Türkiye Yazarlar Birliği YAYINLANMIŞ MAKALELERİ: 1. Yeni İpek yolu dergisi (Konya Ticaret Odası yayını) 2. KONYA KİTABI VI (Yeni ipek yolu Özel Sayı) 3. KONYA KİTABI vıı ( “ “ “ “ “ ) 4. RİBAT DERGİSİ 5. KONYA ANSİKLOPEDİSİ 2. Cilt, “çocuk oyunları” maddesi. 6. www.hicrandergisi.com 7. www.dogruses.com 8. www.kazimozturk.com YAYINLANMIŞ ŞİİRLERİ 1. www.antoloji.com/kazim_ozturk RADYO VE TELEVİZYON PROGRAMLARI 1. Kanal 42 2. Kon TV 3. İsra FM 4. Radyo EN 5. Sun TV 6. Konya TV KÖŞE YAZARLIĞI YAPTIĞI GAZETELER: 1. Konya postası 2. Türkiye’de yarın 3. Yeni meram 4. Merhaba 5. Hâkimiyet 6. Yeni Konya (Halen Yazarlığı Devam ediyor) YAYINLANMIŞ ESERLERİ: 1. Çocuklarımıza Pratik Dini Bilgiler 2. Konya’da Dini Hayat 3. Mevlana’nın Tefekkür Dünyası 4. İsrail İhaneti ve Gazze 5. Şems-i Tebrizi’nin Evrensel Mesajları 6. Hz. Mevlana’nın Evrensel Mesajları 7. İbni Arabi’nin Evrensel Mesajları 8. Hz.Mevlana’da İlahi Aşk 9. Hz. Mevlana’nın Yedi Sırrı 10. Sadreddin Konevi’nin Evrensel Mesajları 11. Larende’de açan Gül SULTAN VELED’İN EVRENSEL MESAJLARI ALDIĞI ÖDÜLLER 1. Takdir Belgesi (Konya Valiliği) 2. Takdir Belgesi ( Meram Kaymakamlığı) 3. Teşekkür Belgesi (Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü) 4. Teşekkür belgesi (Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı) 5. Teşekkür belgesi ( Mevlana İlköğretim okulu Müdürlüğü) 6. Teşekkür belgesi ( Meram Belediye Başkanlığı) 7. Teşekkür belgesi (Karatay Belediye Başkanlığı) 8. Teşekkür Belgesi (Selçuklu Belediye Başkanlığı) www.kazimozturk.com www.antoloji.com/kazim_ozturk e-mail: 1. [email protected] 2. [email protected] GSM: 05358931158 KAZIM ÖZTÜRK EĞİTİMCİ/YAZAR
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Cübbeli Siyaset
Danıştay'ın 146. Kuruluş yıldönümünde bir skandal yaşandı! Devlerin üst kademesi; Cumhurbaşkanı, Başbakan, Genel Kurmay Başkanı, Bakanlar, yüksek yargı üyeleri...toplantıda hazırdılar. Danıştay Başkanı, ev sahibi olarak kısa bir konuşma yapıyor. Ardından TBB Başkanı kürsüye çıkıp, 1 saati aşan bir konuşma yaparak adeta siyasi şov yapıyor!

Siyasi şov çünkü, bu toplantı, yargının meselelerinin konuşulacağı, eksikliklerin hatırlatılacağı, nerede bir hata var, nerde yanlış yapılıyor? İdari yargılamadaki sorunlar neler? Nasıl bir çözüm bulunmalı?... gibi konuların ele alınması, tabir yerindeyse yaraya neşter vurulması gereken bir mekandır.

Ama öyle olmuyor! TBB Başkanı, bir veya iki cümle halinde yargıya değinerek, kalan zamanını tamamen siyasi konuşmaya ayırıyor! Siyasi otortitenin yaptıklarını eleştiriyor! Yapılan hizmetleri yapılmamış gibi gösteriyor! Söz yerindeyse, siyasete balans ayarı yapmaya kalkıyor! işte burada Başbakanın öfkesi de kabarıyor! 'Yalan söylüyorsun, edepsizlik ediyorsun...' diyerek tepkisini ortaya koyuyor! Cumhurbaşkanı, Başbakanı sakinleştirmek için elinden tutuyor, ama başbakan, haklı olarak; yalana, iftiraya, uydurma cümlelere- her zaman olduğu gibi- yine tepki koymakta geç kalmıyor!

Van valisi, Van Ticaret borsa başkanı, Van'a yapılan hizmetleri anlatıyor. Yani Feyzioğlu'nu yalanlıyor! Feyzioğlu'nu dinlerken; muhalefet parti başkanı sandım! Yargının meselelerinin konuşulması gereken bir toplantıda; Taksim gezi parkı'ndan başladı, 17 ve 25 Aralık olayları, olaylara karışan militanların, polis tarafından öldürüldüğü, demokrasinin sadece sandık demek olmadığı, sandığın dışında da yolların bulunduğu... gibi bir çok siyasi konuya temas etti! Temas etti de, her cümlesi kırıcı, tehdit dolu, 'siyasete biz şekil veririz, ey Tayyip Erdoğan ayağını denk al, askeri darbeler bittiyse bile yargının darbesi daha bitmedi...' anlamına gelen konuşmalarla tribünlere oynamaya kalktı!

Evet, TBB başkanının konuşmaları tamamen provokasyon kokuyordu! Acaba böyle konuşmakla CHP Genel Başkanlığına göz mü kırpıyordu! Yoksa Cumhurbaşkanlığına CHP'den aday mı olacaktı? Daha önce de- sayın Abdullah Gül aday olmadan önce- Abdüllatif Şener de  adaylık için heveslenmişti! Sayın Gül aday gösterirlince zırladı ve kurucusu olduğu AK PARTİ'den ayrılıp başka bir parti kurdu! Sonuç; silinip gitti! 

Geçenlerde Anayasa Mahkemesi başkanı da, TBB Başkanı gibi bir konuşma yapmış ve tepki almıştı! Bu da sanırım Cumhurbaşkanlığı için aday olmayı kafasına koymuş, böylesine bir konuşma yaparak şirin görünebilir miyim diye bir havaya girmişti! Daha önceki yargıtay eski başkanı Sami Selçuk da, aynı minvalde bir çıkış yaptı!

Ama unutulan bir şey vardı; bundan sonra Cumhurbaşkanını halk seçecek! Halkın teveccüh ettiği, halka yamuk yapmayan, halkın gönlünde yer edenler sandıktan çıkacak! O halde yıllardır halkın yetki verdiği, ülkeyi en ileri seviyeye getiren partinin adayı Cumhurbaşkanlığına seçilecektir. Metin Feyzioğlu, eğer siyasete girmek istiyorsa, cübbesini çıkaracak, istediği partiye üye olacak ve siyasetini yapacak!   
2014-05-12
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları