Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 30 Ağustos 2014
Ümit KIR
Ümit KIR kimdir?
ALLAH YOLUN DA
  YAZARIN SAYFASI
Ahlak Yoksunluğuna Doğru...
Bu birkaç gündür gündemden düşmeyen; Düzce'deki erkeklerin omuzunda konser dinleyen ‘sözde' başörtülü bayanın bizi ve tüm toplumu üzen ve o olumsuz hareketlerde bulunan bayan tüm toplumca tepkiye karşılanmıştır. Bu sadece onun suçu değil bizim de suçumuz var ama en büyük suç devletin eğittim sistemindedir. Bunun nedeni de toplumumuzda gün geçtikçe artan ahlaksızıktır.

Tabikide bu yolardan bir taneside üniversitelerde kız ve erkeklerin ayrı olmamasıdır . Benim sitem etiğim şey üniversitelere başörtüsünün girmesi veya girmemesi değil , başörtülülerin üniversite okuma  özgürlüğüde değil.  Asıl mesele üniversiteya erkeklerle baraber bayanların da girmesidir . Yani karma eğittim sistemidir .

Türkiye bu gün kendini Ortadoğunun islamiyeti en iyi yaşıyan ülkesi sayıyo.  Ben bu fikri kesinlikle savunmuyorum : Çünkü müslümanlar için  ‘Dinde zorlama vardır.'  Eyer ki biz gerçek müslümanlar olsaydık bu gün cadde kenarların da hayat kadınığını yapanlar , sokaklar da mini etek giyen tüm vücut hatları gözüken kadın ve kızlarımız olmazdı.

Bunun nedenidir ki genç kızlarımız bunlara özenerek renkli, renkli dar elbiseler giyerek peygamberimizin de dediği gibi ‘ Örtülü çıplaklar  ' oluyor.

Kısacası:
Asıl mesele karma eğittimin derhal kaldırılmasıdır . Yoksa çarşaflılar da o ortama girse bu gürüntüler devam eder. Neden mi, çünkü bu sistem kuzuyu  kurtta  teslim etme sistemidir .  Tabiri caizse' bir çoban  aynı anda iç içe karışmış kuzu sürüsü ile kurt sürüsünü bir arada idare edemez ne kadar kurta yeme desende kurt bildiğini okur ‘bu nefistir.'
Bence bu böyle olmaz maddem ki biz müslümanız  islam da herşeyin bir üsülü ve adabı vardır . Bu böyle devam etikçe toplumumuz da hem ilim, hem ahlak, hemde aile terbiyesi yok olucaktır.


Bayanlar okumasın demiyorum ama bu erkeklerle bir arada olmaz..   
2014-05-14
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları