Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 06 Temmuz 2014
Kazım ÖZTÜRK
Kazım ÖZTÜRK kimdir?
ÖZGEÇMİŞ 1949 yılında Konya’da doğdu. İlkokul ve İmam hatip lisesini Konya’da bitirdi. İzmir Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu. Yurdun çeşitli yerlerinde ve Yurt dışında; eğitimcilik ve yöneticilik yaptı. Çeşitli Dernek ve Vakıflarda; Kurucu Başkanlık, Başkan Yardımcılığı, Basın Danışmanlığı, Dergilerde: Genel yayın Yönetmenliği görevleri ifa etti. ÜYESİ OLDUĞU KURULUŞLAR: 1. İlesam 2. Türkiye Yazarlar Birliği YAYINLANMIŞ MAKALELERİ: 1. Yeni İpek yolu dergisi (Konya Ticaret Odası yayını) 2. KONYA KİTABI VI (Yeni ipek yolu Özel Sayı) 3. KONYA KİTABI vıı ( “ “ “ “ “ ) 4. RİBAT DERGİSİ 5. KONYA ANSİKLOPEDİSİ 2. Cilt, “çocuk oyunları” maddesi. 6. www.hicrandergisi.com 7. www.dogruses.com 8. www.kazimozturk.com YAYINLANMIŞ ŞİİRLERİ 1. www.antoloji.com/kazim_ozturk RADYO VE TELEVİZYON PROGRAMLARI 1. Kanal 42 2. Kon TV 3. İsra FM 4. Radyo EN 5. Sun TV 6. Konya TV KÖŞE YAZARLIĞI YAPTIĞI GAZETELER: 1. Konya postası 2. Türkiye’de yarın 3. Yeni meram 4. Merhaba 5. Hâkimiyet 6. Yeni Konya (Halen Yazarlığı Devam ediyor) YAYINLANMIŞ ESERLERİ: 1. Çocuklarımıza Pratik Dini Bilgiler 2. Konya’da Dini Hayat 3. Mevlana’nın Tefekkür Dünyası 4. İsrail İhaneti ve Gazze 5. Şems-i Tebrizi’nin Evrensel Mesajları 6. Hz. Mevlana’nın Evrensel Mesajları 7. İbni Arabi’nin Evrensel Mesajları 8. Hz.Mevlana’da İlahi Aşk 9. Hz. Mevlana’nın Yedi Sırrı 10. Sadreddin Konevi’nin Evrensel Mesajları 11. Larende’de açan Gül SULTAN VELED’İN EVRENSEL MESAJLARI ALDIĞI ÖDÜLLER 1. Takdir Belgesi (Konya Valiliği) 2. Takdir Belgesi ( Meram Kaymakamlığı) 3. Teşekkür Belgesi (Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü) 4. Teşekkür belgesi (Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı) 5. Teşekkür belgesi ( Mevlana İlköğretim okulu Müdürlüğü) 6. Teşekkür belgesi ( Meram Belediye Başkanlığı) 7. Teşekkür belgesi (Karatay Belediye Başkanlığı) 8. Teşekkür Belgesi (Selçuklu Belediye Başkanlığı) www.kazimozturk.com www.antoloji.com/kazim_ozturk e-mail: 1. [email protected] 2. kazimo[email protected] GSM: 05358931158 KAZIM ÖZTÜRK EĞİTİMCİ/YAZAR
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Soma Ağlıyor!
Kara haber Soma'dan geldi!

Ağıtlarla yürekler elendi!

Yüreğimizi yaktın Soma,

 Birçok şehit taktın Soma!

 Geride yetim bıraktın Soma!

 Soma bugün yaslı!

 Soma gözüyaşlı!

 Soma şehitlerine ağlıyor!

 Türkiye karalar bağlıyor!

 Üç İhlas, bir Fatiha duamız!

 Yasin'ler, Tebarekeler, hatimler ricamız!

Ruhları şad olsun!

Hepsi cenneti bulsun!

 

Hergün veda ederek evden çıkıp işe gideceksin, gidip gelmemek, gelip görmemek var! Yerin binlerce metre altına, tabir yerindeyse mezara gireceksin! Üç beş kuruş ekmek parası için, ailesini geçindirmek, çocuklarına istikbal temini hepsinin arzusu!

Bunlar birer gerçek. Mutlaka birileri yapacak. Çalışmak güzel! Aslında olan, bir kaderdir. Bu insanlarımızın kaderinde böyle bir sonla karşılaşmak vardır. Elbette ki dayanılması zor olan, herkesi gözyaşına boğan bir felaket!

Ama Allah'ın takdirinden kaçılmaz! Bunu derken, ne yapalım ölen öldü, ağlayanlar varsın ağlasın... demek de doğru bir yaklaşım olmasa gerek. İhmal varsa, işi savsaklamak... söz konusuysa bunların hesabı sorulacak. Şu anda incelemeler devam ediyor. Bir süre sonra aydınlanır.

Fakat her olay, özel sektörde oluyor! Devlet kuruluşlarında böyle olaylar çok az yaşanıyor. Hani bir deyimimiz var, 'kadere kasterlik' deriz. Yani, göz baka baka, 'ne yapalım kaderimmiş' demek, işin kolayına kaçmak, suçu kadere atmak olur.

Biz her türlü tedbiri alacağız, sonunu Allah'a bırakacağız. Çalışanların da bir insan olduğu şuuru içinde hareket etmek, her elemanın, bizim oğlumuz, kızımız, eşimiz... olduğunu bilerek hareket etmek gerekir. Ölenlerin sayısının daha fazla artmaması umuduyla şehitlere Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum. Mekanları cennet olsun.

Evet, bu kardeşlerimiz şehittir! Şehitler ölmez. Bu müjde, yaratanın bize haber verdiği bir sevinç kaynağıdır.

   
2014-05-15
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları