Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 06 Temmuz 2014
Serdar USMAN
Serdar USMAN kimdir?

Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Haftaya Takkeli Dağ'a Bekliyoruz
Değerli okurlarım, her yıl mayıs ayının son haftası düzenlemekte olduğumuz katılımı gayet yoğun Takkeli Dağ Tırmanma etkinliklerine devam etmekteyiz. Gelecek hafta sonu yani 25 Mayıs 2014 Pazar günü katılmak isteyen tüm doğa ve spor aşıklarını bu programımıza bekliyoruz. Katılmak isteyen kardeşlerimiz için o gün sabah saat : 09.00'da merkez Makromarket'in Mostar Köprüsü tarafından bir servis aracımız kalkarak etkinlik alanına ulaştıracak. Tırmanışımıza toplu halde 09.30'da start vermeyi planlıyoruz. Çok zevkli geçecek bir tırmanışın dönüşünde de aşağıda sizi yiyecek ve içeceklerimiz bekliyor olacak. Katılmak isteyenlerden hiçbir ücret alınmayacak olup, yanınıza su almanızda yarar görüyorum. 

Geçtiğimiz yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz bu programdan memnun kalan kardeşlerimizin yoğun ısrarı üzerine bu senede yapma kararı aldık. Öyle görünüyor ki bu gitgide gelenekselleşecek. Yoğun iş stresinden kurtulmak ve vücudunuzla baş başa kalabilmek, yeni arkadaşlar edinmek için gayet güzel bir fırsat olan bu etkinliğe katılmanızdan memnuniyet duyacağımızı ifade etmek istiyorum. Katılımcı arkadaşlardan istirhamım eğer gelmek isteyen yakınlarını ve ailelerini de getirsinler. İş yükü altında çokça ihmal ettiğimiz ailelerimizin de nefeslenmesi ve o mis gibi havayı teneffüs etmesi en doğal haklarıdır. 

Aslında asıl niyetim bu çalışmayı şehrimizde aktif kurumlara aktarmak ve onların iradesinde devamını ve sürekliliğini sağlamaktı. Ama irtibata geçtiğim bazı arkadaşların bu konuda ki düşünceleri, bu işin bir süre daha ferdi düzeyde devam etmesinin daha sağlıklı ve verimli olacağı yönünde idi. Bu sebeple iş başa düştü diyerek geçen sene ulaşım sponsorluğumuzu yapan ALPRAF firmamız kanalıyla servis hizmetlerini, KÖYLÜ TARIM firmamız ile de yiyecek ve içecek hizmetlerini devam ettirme kararı aldık. Bu iki güzide firmamıza da gösterdikleri alaka sebebiyle buradan teşekkür etmeyi borç addediyorum. Ayrıca tanıtım sponsorluğumuzu üslenen yerel basınımızın güzide gazetelerinden PUSULA'ya da teşekkür ediyorum. 

Sağlıklı yaşam için spor çok önemlidir. Şahsen sporla pek alakası olmayan bir kardeşiniz olarak bu etkinlikte başı çekmemin ana sebebi, kendimi spora şartlandırmak ve mecbur kılmaktır. Aksi takdirde balkon gibi şişen göbeklerden kurtulmak mümkün olmayacak. Geçen sene tırmanış esnasında daha yolun yarısında ham olan vücudum beni o kadar zorladı ki nerdeyse yarıdan dönecektim. Ama organizatör olarak böyle bir lüksümün olmadığından büyük bir azimle dağın zirvesine ulaştım. Tırmanış boyunca türlü rayihalar saçan otların kokusundan mı, vücudun hareketlenmesinden mi bilemiyorum ama zirvede dinlendikten sonra yaşadığım rahatlığı unutamıyorum. İşte bu zevki çok sayıda kardeşimin yaşamasını da bu etkinliğe katılmalarını sağlayarak görmek istiyorum. Yaşadığımız hayat boyunca çok fırsatlar kaçırıyoruz. Ha bugün ha yarın derken zaten kısacık olan ömrümüz gelip geçiyor. Belli bir yaşa ulaştıktan sonra da insanların kendini böylesi güzel etkinliklere adapte etmesi imkansız hal alıyor. Bu sebepten diyorum ki gelin bir anlık karar verin ve kendinizi doğanın şefkatli kucağına atın. Hep birlikte Konya'mızın incisi Takkeli Dağ'a tırmanalım. Zirvede o günün gecesi idrak edeceğimiz Miraç kandilinin yüzü suyu hürmetine Kur'an-ı Kerim tilavetinde bulunup dua edelim. Ne dersiniz? Hala karar vermek için ne bekliyorsunuz. Hemen ajandalarınıza kaydedin ve gelecek hafta sonu yani 25 Mayıs Pazar gününe notunuzu düşün. 

Geçen sene katılan 50'ye yakın kardeşimizle bu güzel dağın zirvesinde hatıra fotoğraflar çekindik. Zirveye bizimle tırmanan çok sayıda basın mensubumuzla da röportajlar yaptık. Tüm basın ve yayın mensuplarımızı buradan etkinliğe katılmaya davet ediyorum. 

Konyalılar olarak bu tür etkinlik sayılarının artırılması ile televizyon ve internet bağımlılığımızdan bir nebzede olsa arınmayı planlamamız lazım. Köy ve kasabalarımızın buna benzer çok sayıda etkinlikleri olduğu aşikardır. Konya il merkezimizin Büyükşehir olmasından kaynaklanan sebeplerle bu tür çalışmalar sınırlı ve lokal düzeyde kalıyor. Ama her ne olursa olsun halkımızı spora daha fazla teşvik etmekle katılımlarını teşvik etmenin sağlıklı yaşam için ön koşul olduğunu bilmemizde yarar vardır. 

Özellikle sigara ve içki gibi kötü alışkanlığa sahip olanların spor yapmalarının akciğer sağlıkları açısından ciddi önemi vardır. 
Katılmak isteyen tüm hemşerilerimizi bekliyoruz.

    
2014-05-16
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları