Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 30 Ağustos 2014
Ümit KIR
Ümit KIR kimdir?
ALLAH YOLUN DA
  YAZARIN SAYFASI
Ön Tecrübe mi Diyorlar?
Flört

Flört etmek kadın ve erkeğin duygusal ilişki kurması demektir; ama Batı toplumlarında flört gençlerin duygusal açıdan olgunlaşması ve çeşitli problemlerinden kurtulmaları demektir. Yine onlara göre cinselik  ilerdeki  yaşlarda bu konularda bilgilenmelerini veya bir ön tecrübe olarak bilinmektedir.

Eşlerin evlilik öncesinde birbirlerini tanıyarak bilinçli bir beraberlik oluşturmalarını  sağlıyacak bir tecrübe eğitim biçimi olarak kabul edilmiş ve hoş görülmüştür. Fakat bu arada duygusal ilişkiler tamamıyla düşünce ve varsayımların iflasını ilan edercesine tamamıyla fiziksel ilişkiye dünüşmüş ve duygusal ilişkiler gündemden düşmüştür.  Batı toplumları günümüzde bu tür konulara son derece masumane ve normal ilişkiler olarak baktığı için şuan ahlaksızlıklar dizboyu ve şuan bu tür sorunlarla boğuşuyor.
Diğer yandan da duygusal ilişkilerin yerini alan cinsel özgürlük sorunlarıyla başı beladadır.


Araştırmalara göre; karşı cinsler arasındaki duvarın yıkılması durumunda duygusal ilişkilerin karşı konulmaz bir cinsel isteğe dönüşülmesi kaçınılmazdır. Bu cinsel isteğin tek amacı da birleşmektir. Evet her zaman bu böyle değildir bazen bu saçmalık utanç, umut kırıklığı, nefret ve düşmanlıklarla sonuçlanır. Bu da doğal olarak olumsuzlukla sonuçlanan ilişkiler doğal olarak birçok bireysel ve toplumsal sorunlara neden olur. Tabiki de bunlar da;  ruhsal bunalımlar, aileden kopmalar, kötü yollara düşmeler, çocuk yaşta gebelikler, terkedilmiş,  çüplere atılmış gayri meşru çocuklar, intiharlar ve benzeri sebepere neden olur. İşte  Batı toplumunun flört'le olan sayısız sorunlarından sadece birkaç tanesidir.

Malesef bizim de  toplumumuz  batıya özenerek, flörte özenerek bizimde böyle sorunlarla karşılaşmamıza  neden oluyor.  Bizim  toplumumuz da  gün geçtikçe artan ahlaksızlık, hayasızlık ve arsızlık artmaktadır. Gün geçtikçe bizimde toplumumuz da cinseliğim özgürleştirilmesi ve LGBT'lilerin de hak ida etmeleri  artmıştır. Ben şuna inanıyorum ki kadın ve erkeklerin arasında kurulan serbestçe ilişkilerde art niyet kesinlikle vardır ve farklı bir sonuca varması mümkün değildir.


Şimdi de İSLAMİ açıdan  bir bakalım  ;


İslamda büyük günahlardan bir taneside kadın ve erkek arasındaki gayri meşru cinsel ilişkiyi yani ‘‘zina, fuhuş'u'' yasaklamış ve caydırıcı bir etken olarakta cezai müeyyideler uygulamıştır. Ama asıl önemli olan şey  bireylerin bu tür eylemlere gütürecek bütün yolları kapatması ve önleyici tedbirler almasıdır.
Bu tedbirlerin başında da karşıt cinsteki yabancı kişilerin yanlız başlarına bir arada bulunmaması şartı gelir. H.z  Peygamberimiz ,böyle bir durum da doğacağı tehlikeli sonuçlara dikkat çekmek üzere üçüncü bir şahıs olarak  şeytandır buyurur. Diğer bir önleyici kural olan tesettür ve sürekli bakışmalar, dokunma, el sıkma ve benzeri fiziki temasta  etmelerdir.


Kısacası;

İslamın kadın ve erkek ilişkileri hakında getirdiği hüküm ve kuralara bakıldığında  flörtün tamamıyla, bütünüyle islamın dışında kaldığı gürülür.  Çünkü  islamın  biçimi,şartları ve sonuçları bakımından islamın hüküm ve kuralarına tamamen ters düşmektedir.   Bu şu anlama gelmiyor islam insanın cinsel yönünü gürmezden gelip bu ihtiyaçlarını yok sayıyor. Bu tam tersi oluyor ki islamda peygamberimizinde belirtiği hadis ve ayetler olp evlenmeye teşvik etmiştir bunu meşrulaştırmadan, kamulaştırıp hem birey,  hemde topum için yararlı olabilicek bir biçimde öngürmüştür..   
2014-05-21
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları