Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 01 Eylül 2015
Yıldıray BARAK
Yıldıray BARAK kimdir?
ANADOLU BASIN-YAYIN BİRLİĞİ İstanbul Şube Başkanı -Önce VATAN Gazetesi Köşe Yazar ve Yayın Koordinatörü Sivas'ta doğdu Sivas Hakikat gazetesinde başladığı gazetecilik hayatını Sivas Anadolu gazetesi, Sivas'ın Sesi, Sivas Olay, Cımhuriyet (Ege), Son Havadis, Ege Güneş, Ege'nin Sesi Tan gazetesinde sürdürdü. 1994 yılında başladığı İnternet yazılarını, 1995 yılından itibaren ulusalhaber12.com, hurses.net, 10numarahaber.com ve gazetesonhavadis.com da düzenli olarak yazmaya başlayarak, İnternet'in Türkiye'de geniş halk kesimleri tarafından tanınmasına katkıda bulundu. 1995 yılından beri Köşe Yazarı ve İnternet Gazeteleri sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni olarak çalışmalarına devam etmektedir. Son Havadis, Hürses Gazetesi ve 10numarahaber.com, ulusalhaber12.com internet haber siteleri sahibi, genel yayın yönetmeni ve yazarıdır. Önemli köşe yazıları ; Aleviler ve Kürtler Hıristiyanlaştırılıyormu? , Emperyalizm Kapımızdan neden gitmiyor, Gladyo, Demirel'in ölüm listeleri, Andıç-mandıç, Türkiye
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Acılı Günler Gitsin Artık
Her geçen gün daha da yalnızlaşıyoruz.  

Halk geriliyor ve adeta örgütleniyor. Panik halinde ülkemiz üzerinde ciddi oyunlar oynanıyor kokuları çıkmaya başladı.

Ama korkunun tabiki ecele faydası yok. 12 Eylül'lü günler göz önüne geldiğinde, o günleri mazallah arar olduk.
 
Hesabı verilemeyen yolsuzlukların, haksızlıkların, partizanlıkların, skandalların kol gezdiği ülkemizde ciddi boyutta kaosa sürükleniyoruz.
 
Bu durum hem ülkemizi, elbette ki hem de halkımızı tedirgin etmektedir. Üst üste meydana gelen olaylar, dış mihraklarında ağızının suyunu akıtmaya başladığını görmemek sadece körlük olur.
 
Bir yandan Soma'daki halen muallakta kalan bir çok gizemli soruların çözümlenememesi, diğer yandan, son zamanlarda sıkça cereyan eden ve ölümle sonuçlanan ciddi toplumsal olaylar, ileri seviyedeyiz derken tüm dünya ülkeleri nezdinde itibarımızı düşürmeye yetti de arttı bile.
 
Hadi tümünü geçtik, anlata anlata bıktık. Gündemde kaldıkça yaralar deşildikçe deşildi. Unutalım önümüze bakalım, geçmişi açmanın ne halka ne de ülkemize faydası olur zihniyetini aşıladık adeta.
 
Ama bardak taştı da aştı bile. Okmeydanı'nda yaşanan son olayların akibetini duymayan, bilmeyen, üzülmeyen kalmadı. Daha madencilerimizin acıları yüreklerimizde çok tazeyken alenen gerçekleşen ve iki kişinin ölümüyle sonuçlanan Cemevi önündeki cinayetler, halkı sokağa dökmeye yetti de arttı.

Mesele sadece bunlardan ibaret değil;
 
Terör örgütü PKK'yla pazarlıklar, diğer  yandan Kıbrıs'ta ABD ve AB'nin isteğiyle KKTC'yi, Türkiye'nin garantörlüğünden kopararak, Türk askerini adadan çıkarmak ve Kıbrıs'ı Türklerin vizesiz giremeyeceği - yabancı ülke- toprağı yapmak anlamına gelen, sözde 'çözüm' adı altında 'ver - kurtul' politikaları..
 
Ülkemiz bir yandan ABD - PKK tertibi ile fiilen bölünmenin alt yapısının hazırlandığı bir 'çözülme' sürecine, öte yandan, yavruvatan Kıbrıs'ta 'çözüm' adı altında 'ver-kurtul' ihanetine sürüklenmek istenmektedir.
 
Rumları küçük nüfusu ve batık ekonomisi ile AB'ye alanlar, niye KKTC'yi yok etmek istiyorlar?
 
Bu milletin zulümler karşısındaki suskunluğu, ezikliği ve başı eğikliği yetmez mi?

Kabul edilmez bu ciddi gelişmeler karşısında tüm vatanseverleri, milletimizi, bölücü ve gerici olmayan muhalefet partilerini, sendikalarımızı, üniversiteleri, sivil toplum kuruluşlarını, bu gidişata karşı, - hukuk ve meşruiyet içinde - ayağa kalkmaya, demokratik itiraz ve tepkilerini göstererek, hem anavatanımıza, hem yavru vatanımıza sahip çıkmaya davet ediyorum.

Yarın hem çok güç ve hem de çok geç olabilir!
 
Nedir bu, Türk-Kürt, Alevi-Sünni, Laz, Çerkez, meselesi..

Nedir bu halkın üzerinde oynanılan kirli oyunlar,

Nedir bu zulümler, ölümler, cinayetler..
 Son gelişmeler karşısında sokaklara dökülme kararı alan insanları, canlarına tak etmeleri gerekçesiyle milyonlarca kişinin barınacağı cezaevleri yaptırıp oradamı tutmak gerek.
 
Canları yanan insanlara halen sus mu diyeceğiz.
 
Kim ne zaman harekete geçecek.
 
Devletin bekası için, gerek iktidarın gerekse muhalefetin ve hatta tüm milletin bu gidişata dur demesi dileğiyle..

Önce Vatan Gazetesi
http://www.oncevatan.com.tr

   
2014-05-26
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları