Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 06 Temmuz 2014
Halil İbrahim AKGÜN
Halil İbrahim AKGÜN kimdir?

Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Eve hüzünlü dönüş
Deeell del üstadım...

Sizin gibi daha nice garipler var yaban ellerin de ..

Ne ev kalmış ne bark kalmış ne dost kalmış ne gardaş kalmış gedecek kapı kalmamış dost diye akraba diye ama o gene de ..

Vasiyetim olsun vasiyetim olsun eğer ben sizden önce göcersem ahirete iki elim yakanızda olu demiş..

Götürün beni götürün beni doğdugum torpaklara köyüme kırka ya göcmüş olan bubama göcmüş olan anama, dargın gibi giden kardaşıma, akrabalarıma, kavuşayım varayım o topraklara ..

Asker iken ayrıldım gurbet ele  daha da varamadım gurbet elden  kendi öz vatanıma.

Ne zaman bi kötü haber gelse tez duyardım ama bazen görev ya askersin ya emir demiri keser ya gelemedim gelemedim kendi en yakınlarımın vefatına be gelemedim bazen kendi kendime ben mi istedim acep gurbet guşu gibi ora senin bura benim ha benmi cok istedim deel deell.

Ama naparsın ne edersin kader böyle ne mutlulugu paylaşabildik akrabalarla ne hüznü taa ki emekli olup da az rahat edene gadar..

Ondan sonra ha bire  tamirat tamirat bi yandan hanım bi yandan evlat bi yandan kendim tamir tamir derken genc yaşta verdik öz evladımızı kara toprağa, kanser denen o hastalık aldı kızımı kendi ellerimle torpağa koydum evlat acısını da tattık bu yalan dünyada..

Hani evlatlar yapardı bu işi diye kendi kendime çok sordum da bir cevap bulamadım bulamadım bazen insan oglu yaşıyor bunu..

Ve vasiyetim olsun size aileme dedim hasta olan karım sandalyede taşıdım ağabeyimin cenazesine köye geldim köyümüze, bi garipdi bi hüzün vardı içimde keşke başka anlar icin gelebilseydik şu hasretini çektiğim burnumda tüten o köy kokusunu özlem le  kasretle andıgım köyüm ne yazık ki  ya anlaşılamayan bölüşülemeyen azıcık emeksiz,ce vefasızca bizlere beleş düşen,toprakları  ya hoyratca satmak icin geldik,ya da bölüşmek icin ,yada böyle  bi elim cenaze icin geldik .

 

İşte hayatın gerceklerini yaşıyoz dedim ya biz zamanında iş dedik aş dedik gecim derdi dedik ,hep ihmal ettik,kendi öz köyüne yabancı olduk.

Hep bi tanıdıgıma,şu kim kimlerden kimin oglu kimin kızı,kimin gelini,kimin,torunu,diye sordum, bazen, simasından, bazen yüz hatlarından bazen  gözlerinden,tanımaya calıştım, en yakın eski komşularımı en yakın arkadaşlarını en yakın dostlarımı,en yakın akrabalarımı, vaaay bana...

Vaay dedim icin icin ama hec bi zaman köy hasreti icimden cıkmadı cıkamazdı da .

Gencligim, cocuklugum, fakirligim, en güzel en tertemiz anılarım,sevinclerim, en, özel ilklerim ben bu köyde  yaşadım,ben bu köyde evlendim. Ben bu köyde okudum,ben bu köyde islamoglunu oynadın bu köyde öküz güttüm,bu köyde babam,dan ilk kez azar işittim,bu köyde ilk kez evin ilk oglu oldugum icin sevildim başım okşandı bi olumuz oldu diye hep severdi  bubam rahmetli, ben bu köye nasıl vefasızlık ederim burnumda koktu hala keşkek aşını kuru soganını buram buram bicibici otu gözlerimin önünde hala haşaş sürtmesi damagımdadır. Anamın yaptıgı hamurdan yapılan arap aşını daha bi daha yemedim taa cocukken yemiştik nasıl özlemem  nasılll..

Hep burnumda tütmüştü hepp..

Vasiyetimdir eger gün gelirde  göcersem siz den önce götürün beni köyümün topraklarına  götürün huzur icinde  son arzumdur bu..

Hic olmasa yaşamımda yapamadıgımı, cocuklarıma veremedigim köy sevgisini, belki bayramlarda, arifelerde, gelir de belki bi fatiha okurlar onlara belki az zahmet olur amma ben huzur lu olurum onlarda köyü,nü tanır dost akraba,tanır arkadaş edinir yer edinir yurt beller..

Eğer ölürsem buralarda 
Eğer benim için ağlayan biri varsa baş ucumda 
Eğer ölürsem buralarda 
Vasiyetimdir beni götürsünler doğduğum topraklara 

Beni köyümün yağmurlarında yıkasınlar 
Baş ucumda biten yediverenleri ah aşıklar koklasınlar... 

  İşte böyle Bi koca cınar daha hakkın rahmetine kavuştu,


Ayanlar sülalesinden arnovut,lakaplı,rahmetli,Halil Erdoganın, büyük oglu emekli ast subay,Alattin Erdogan,hakkın rahmetine kavuştu.

Alahtan rahmet diliyoz galii,yakınlarına ailesine baişsaglıgı diliyoz.


Somadan bi haber geldi tümülkemizi derin acı kapladı maden,faciası ve anlarca vefat,onlarca yaralı ve onlarca sabır icinde dua eden bi millet,


Tüm türk ulusunun başı sag olsun işci kerdeşlerimize , Yüce Allahtan rahmet diliyoz, yarılı işci gardeşlerimize de acil şifalar diliyoz.


Her ne kadar elim ve zor günlerden gecsek,te hayat devam ediyor güzel köyümden hala sislerin dagulmadıgı yagmurların sa  güzel rahmeti var,bereketli bereketli yagıyor,allah afatsız versin selam saygılar bizden gari. salıcakla kalın..
Üstadımm...
 


   
2014-05-27
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları