Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 06 Temmuz 2014
Kerim BAYDAK
Kerim BAYDAK kimdir?
Kerim BAYDAK 01.01.1961 ADIYAMAN doğumlu. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakultesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Adıyaman’da Yenigün gazetesi ve akabinde, Güne Bakış, şu anda da Adıyaman da Yeniyol adlı gazetede günlük olmak üzere çeşitli internet sitelerinde köşe yazıları yazmakta ve şiirleri yayınlanmaktadır. Kerim BAYDAK’ın yayınlanmış eserleri: 1 - OTUZA KADAR – Roman - 2004 - Avcı Ofset ve Matbaacılık 2 - ENTERESAN KÖYÜN ENTERESAN HİKÂYELERİ – Hikâye - 2006 - Gündüz Yayınları (Sabit İNCE ödülleri 2008 Hikâye dalında 1. Mansiyon ) 3 - AĞLAMA GÜLÜM – Şiir - 2007 - Gündüz yayınları 4 - ACIYIN BANA - Şiir – 2011 - Enzim Ajans 5 - ASLAN HÜSAYİN – Biyografi – 2012 - İz Ajans Yayıncılık 6 – Gecenin İçinden Güneşin Doğuşu ( Nemrut Dağı)-Şiir- 2012- Adıyaman Belediyesi Kültür Yayınları
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Tecrübeyle Sabittir
Yaşantımızdaki hemen her şey, tecrübeyle sabittir

Tarih boyunca, insanoğlu çok çeşitli olaylar yaşadılar.

Tarihin her döneminde yaşanılan olaylar, edinilen bilgiler, zaman çerisinde harmanlanarak yeni arayışlara yöneldiler.

Bu arayışlar içerisinde, iyi-kötü, doğru-yanlış, eksik-fazla, sevindiren-üzdüren sayısız olaylar neticesinde, toplanan, edinilen bilgiler, gelecek nesillere aktararak, yeni gelişmeler için ön ayak oldular.

Kimi zaman insanlar, ulaşılamaz diye tabir ettikleri noktaları, bu bilgiler sayesinde açıklığa kavuşturup, ar-ge çalışmalarıyla da daha da ileriye götürdüler.

Eğer şimdi bir takım gelişmeler yapılmışsa, hayatınızın değişmesine sebep olanlar, unutulmasın ki hep bu yapılanlar sayesinde olmuştur.

Geçmişte yapılanlar sayesinde, bugün çok rahat, toplam kalite değeri yüksek, hayat standartları üst seviyede olan bir yaşam sürüyoruz.

Hep dertlerden, tasasız bir yaşamdan uzak olmayı arzulayan biz insanlar, mevcut halin bu gelişmelerden kaynaklandığını, bize bir ödül sunulduğundan bihaber, keyfe keyif katarak yaşıyoruz.

Elbette yaşamdan zevk alarak, dünya nimetlerinden faydalanarak yaşayacağız; ama mevcut bir takım şeylerin de farkında olmak gerekir.

Aksi takdirde, insan yaşantısının hayvan yaşantısından hiçbir farkı kalmaz.

Sizden öncekiler nasıl çabalayıp, size birtakım kolaylıkların sunulmasına vesile olmuşlarsa; sizler de çalışıp, çabalayarak,  gelecek nesillere bir takım kolaylıklar sağalamaya ve hayat standartlarının yükselmesine vesile olacaksınız.

Sizler çalışıp çabaladıkça, önünüze çoklu seçenekler ve tercihler illâ ki sunulacaktır.

Böyle işlevsel bir döngüyle, bütün dünya yaşayanları, arzu, istek ve amaçlarının peşinde hep koşar adım ilerleyeceklerdir.

Sizden öncekiler böyle yaptı, sizler böyle yapacaksınız ve sizden sonrakiler de böyle yapmaya devam edeceklerdir.

Kıyamete kadar bu böyle devam edecektir.

Öğrendikçe, geliştirdikçe, rahat bir yaşam her zaman söz konusu olacaktır.

Değişim, gelişim ve dönüşümler içerisinde, edinilen tecrübeleri ve öğrenilen bilgiler gereği; kimi zaman faydalı şeyler yapıldığı gibi, kim zaman da insan yaşamına son veren, şeytana uyarak insana zarar veren alet, edevat ve cihazlar üretildi.

Öğrenilenler ışığında geleceğe yönelik kehanetler ileri sürüldü.

Ruhunu, düşüncesini, bedenini şeytana satanlar oldu, olmaya devam ediyor.

Yaptıklarıyla, vicdanıyla baş başa kalanlar oldu, olmaya devam ediyor.

Anlayacağınız bugün ulaşılmayan hiçbir şey ve yer kalmadı gibi.

Yetmiyor, ulaştıklarımızı, hep değirmen misali yok ettikçe, daha çok istiyoruz.

Bu öyle bir hastalık, alışkanlık haline gelmiş ki, hızla büyüyor ve hızla yayılıyor, ahtapot ağları gibi içine alıyor.

Ne olursa olsun, biraz daha itidalli davranarak, sınırlarımızı, tecrübelerimizi ve hayallerimizi, arzu, istek ve temennilerimizi, karşılarken, bulmaya çalışırken, yaptıklarımıza ve tecrübeyle sabit olan edinimlerimize dikkat edelim.

Yoksa sahip olduklarımızın hiçbir anlamı olmayacak/kalmayacaktır.   
2014-06-02
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları