Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 16 Eylül 2016
  YAZARIN SAYFASI
Güneydoğu'daki Riskler
1 Haziran Ağrı seçimlerinin sonucu Güneydoğu'daki tehlike sinyalidir! Halkın üzerindeki korkunun baskının ne kadar derin büyük boyutta olduğunun göstergesidir.

Zaman siyaset zamanı değildir!  Birlik olma vaktidir!

Saadet, BBP, MHP, CHP'nin  bölgedeki  bölünme tehlikesi karşısında BDP'nin kazanma olasılığına karşılık  ülkenin  bütünlüğü huzuru, bekası açısından riskli bölgelerde seçimden çekilmesi, ve oylarının Ak partiye vermeleri için seçmenlerine söylemeleri gerekirdi. Bu tabloda bölge böyle bir tehlikeyle karşı karşıyayken oyların bölünmesi vicdansızlık acımasızlıktır!

Ağrıda 30 Mart'ta % 1,5 oy alan MHP' nin oyları, bugünkü seçimde %0 3'e düşerken! BDP ‘nin oylarının % 1lik bir artış göstermesi çok manidar ???MHP'nin ve muhalefetin oyları nerde peki? BDP' nin oyları nasıl arttı? Oyların oraya kayması ihtimalini düşünmek bile istemiyorum endişe verici!

Ak partinin bu seçimdeki hatası halk tarafından benimsenmeyen bir adayın Ağrıya sunmasıdır.  Bu seçim sonucu Ağrı da hizmetin işlemediği bir dönemin devam edeceğin ortada. Ama daha mühim olan ise, yerel seçimlere güçlendiğini, baskıyla da olsa halkın desteğini aldığını gören partinin, özerklik, Otonomi, federasyon, eyalet sistemi gibi söylemlerin artmasına sebep olacak bunlar ise bölünmenin kibarlaştırılmış adıdır!

Federatif bir sisteme gitmenin yolunu açmak için  bölgenin oylarını baz almalarını isteyeceklerdir., Beklide Avrupa ülkelerine başvurup referandum isteyişinde bulunacaklardır.

Son derece dikkatli olmak lazım.Federasyon demek Türkiye'nin parçalanması demektir. Millet buna izin vermez..

FEDERASYON YALNIZCA KOLAYCA YUTULACAK ÜLKELER MEYDANA GETİRİR.

Kürt halkımızı onlara devlet kurma bahanesiyle bölüp küçük bir bölgeye sıkıştırıp daha sonrasında zulme uğratmalarına kimse müsaade etmez biz bir bütünüz, bölünmeyi değil bölgedeki diğer İslam ülkeleriyle birleşmeyi istemeliyiz, İttihad-ı İslam konusunda tüm milletimiz kararlı olmalıyız. İnşallah. 

Bölge halkı rahatsız evlatları kaçırılan anneler korku ve panik içinde, örgüt yaşlanmış militanları artık kullanamıyor ve tavsiye ediyor.. Dağdaki zor yaşam şartlarından dolayı güçsüz düşmüş durumdalar bu nedenle gençleri,  korkuyla baskıyla sindirip kaçırıp dağa çekmeye örgütü güçlendirmeye çalışıyor.

Örgütün ana özelliği: Darwinist, Marksist, Leninist, Stalinist olmasıdır. Dinsiz bir ideolojiye sahiptir. Kürt halkı ise son derece dinine bağlı, derin imanlıdır elhamdülillah. Beyaz tenlilerin gelişmiş ırk zencilerin ise ilkel bir ırk olarak gören, darwinist felsefeye inanan böyle bir örgütün sözde ırkçılık yapıldığını öne sürerek Kürt halkının haklarını savunması düşünülemez.

Dağda sürekli darwinist felsefe üzerine eğitim yapılıyor. Okullarda da aynı Şu anda 8.sınıf ve lise biyoloji kitaplarında hala devam etmekte, evrim teorisi oysa evrim teorisi bilimsel olarak ÇÖKMÜŞ bir teoridir, Hiç bir ara geçiş fosili bulunmamış aksine bu güne kadar bulunan milyonlarca yıllık fosillerin şimdiki canlılarıyla karşılaştırıldığında hiç bir değişikliğe uğramadığı görülmektedir fosiller yaradılışı ispatlamaktadır. 

Darwinizİmin tehlikeli yanı doğal seleksiyon( doğal eleme)başlığı altında doğada hayatta kalmak mücadelesi olduğunu ve güçlü olan hayatta kalır hayatta kalmak için zayıfın ezilmesi gerektiğini empoze eder. İnsanların hayvandan evrimleşmiş olduklarını düşündükleri için bu elemenin insanlar arasında da olmasının gerektiğini savunur bu düşünce vahşeti, terörü, çatışmayı getirir.

Tek yanlı Darwinist , materyalist eğitim devam ettiği sürece dağa çıkışlarda devam eder.Bu nedenle bölgede askeri mücadelenin yanında bilimsel olarak yaradılış delilleri sunulmalı Anti Marksist, Anti Leninist, Anti Stalinist, Antidarwinist İLMİ ve FİKRİ mücadele yapılmalıdır..inşallah..

Ayrıca koruculuk sisteminin ve korucuların imkânlarının genişletilmesi, güçlenmesi gerekir. Terör örgütü korucuların çoğalmasını istemiyor. Elbette kendilerine en büyük tehdit olarak gördükleri için, korucularımızı da kürt halkına düşmanmış gibi gösteriyorlar.  Ayrıca Şimdiki koruculuk sisteminde maaşlarının çok düşük sağlık güvencelerinin,  sigortalarının olmadığını öğrendim. Korucu kardeşlerim  bu sıkıntılar içindeler bunların yeniden düzenlenmesi gerekir.inşallah..

Geçen gün üzücü bir olay yaşandı.  İki bölücü terör örgütü mensubu, Köy Korucusu Mehmet Uğurtayı öğrencileri almak amacıyla gittiği okulun bahçesinde, kendisine ait aracının içerisinde şehit ettiler. Kendisine rahmet ailesine başsağlığı diliyorum. İnşallah.


   
2014-06-06
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları