Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 06 Temmuz 2014
Mert ARSLANOĞLU
Mert ARSLANOĞLU kimdir?
Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nden mezunum, beş yıl önce kendi şirketimi kurdum. Evliyim, iki çocuk sahibiyim. Çok yoğun çalışmama rağmen yazmak benim tutkum. Düşüncelerimi çok kolay yazıya dökebiliyorum ve insanlarla düşüncelerimi paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Tam anlamıyla araştırmacı bir kişiliğe sahibim. Tarih, bilim, kültür ve sanat dalında bilgilerimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Özellikle antik çağlarda yazılan eserleri incelemeye, binlerce yıl öncesinden günümüze kalan yazıtlara karşı çok ilgim var. Bloghaber, Milliyet Blog, Radikal Blog sitelerinde yazıyorum.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Arınç ya da Kurtulmuş Başbakan Olursa!..
Bülent Arınç ya da Numan Kurtulmuş Başbakan Olursa!..

Bülent Arınç ya da Numan Kurtulmuş başbakan olursa ne olur size söyleyeyim, Türkiye biter. Gül ve Erdoğan, Köşk'teki olağan görüşmede "Kim Başbakan olsun" tartışması yaşandığı basında yankılanıyor. İddiaya göre Gül, "Başbakanlık Arınç'ın hakkı" demiş. Gül'ün bu sözlerine çok sinirlenen Erdoğan, "Ne hakkı, bu işler hakla hukukla olmaz Başbakanlığı Ahmet Davutoğlu'na bırakırım'  diye cevap vermiş.

Şimdi Bülent Arınç'ın başbakanlı koltuğuna oturmaya çok hevesli olduğu açıkça görülüyor. Fakat Bülent Arınç'ın başbakan olması demek ülkenin bölünmesi ve paramparça olması demek. Çünkü Bülent Arınç federasyon yanlısı, sürekli Öcalan'ı dindar ve masum göstermeye çalışan konuşmalar yapıyor. Tam 40.000 şehit vermiş Türk halkına çıkıp da 'Dağa çıkışlar çok nitelikli bir hal aldı' diyebiliyor. Son günlerde PKK'nın dağa zorla kaçırdığı çocuklar hakkında çıkıp da kamuoyu baskısıyla birkaç açıklama yaptı ama Bülent Arınç başbakan koltuğuna oturmak için PKK'ya ve Öcalan'a baştan taviz vermiş gibi gözüküyor.

Bülent Arınç kendince 'Tayyip Erdoğan başbakan oldu, Gül ise Cumhurbaşkanı, şimdi sıra bende' diye düşünüyor olabilir. Abdullah Gül'ü de bu konuda ikna etmiş olabilir. Ama başbakan saf değil, kolay oyuna gelecek biri değil. Bülent Arınç bu ülkede başbakan olabilecek özelliklere sahip bir insan değil. Daha kendi memleketi Manisa'dan bile oy alamazken nasıl bu ülkeye başbakan olacak? Ayrıca o başbakan olduğunda ülkenin tam anlamıyla büyük bir kaosa sürükleneceği kesin.

Numan Kurtulmuş için ise böyle derin analizlere ve açıklamalara gerek yok. Numan Kurtulmuş'da federasyon yanlısı. Onun da başbakan olması durumunda Türkiye parçalanır ve kaosa sürüklenir.  

Tayyip Erdoğan ülke böylesine zor durumdayken, bölünme tehlikesi altındayken başbakanlığı bırakmasın ve göreve devam etsin, yanına güvenebileceği adamları alsın. Türkiye'nin parçalanmasına hiçbir şekilde göz yummasın. 'Tek bayrak, tek millet, tek devlet' açıklamaları Türk milleti tarafından şevkle dinleniyor, bunu da bilsin. Kendisi dava adamı olduğu için yoluna devam etsin. Türk milleti her şeyi görüyor, anlıyor ve uyumuyor. Kendi çıkarları adına bu ülkeyi parçalatmaya çalışanlar da bunu bilsin. 

Mert Arslanoğlu   
2014-06-09
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları