Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 09 Kasım 2015
Güllü MIZRAK
Güllü MIZRAK kimdir?
GÜNAHSIZ KELEBEK Roman'ının yazarı.
  YAZARIN SAYFASI
Hayatınızı yönlendiren düşüncelerinizdir
Her koşulda yapılabilecek iyi bir şeyin olabildiğine inanan,  insan hayatını olumlu yönde etkileyen güç, pozitif düşünce gücüdür. Pozitif düşünce, (beyin gücü) verimli olamanızı sağlayan bir faktör ve başarıya ulaşmanın yoludur. Son zamanlarda hasta olan insanların tedavisinde pozitif düşünce gücüne başvuruluyor ve hastalar üzerinde olumlu sonuçlar elde ediliyor. Çünkü: Doğada ve evrende herşey etkileşim halindedir.  Zihin ve beden üzerinde de böyle bir etkileşim vardır. Evrenden neyi çekerseniz onu yaşarsınız. Zihindeki olumlu düşünceler, insanlar üzerinde olumlu sonuçlar yaratmaktadır. İnsanın zihnine gönderdiği sinyaller, etkiye tepki olarak geri döner.  Zihninize ne gönderirseniz size geri dönüşü  aynı şekilde olacaktır. 

Başarının sırrı, pozitif düşünceden geçiyor. Pozitif düşüncenin temel koşullarından biride çevrenize ve insanlara karşı olan tutum ve davranışlarınızdır. Her olay ve hadiseye iyi yönünden bakmaya çalışmak, haksızlık yapmanııza engel olacak ve  huzurlu olmanıza vesile olacaktır. Huzurlu olmanız, daha sağlıklı kararlar vermenizi sağlayacaktır.  Karmaşık duygular  içindeyseniz kendinizi hesaba çekmeli ve karmaşık duygularınızdan arınmalısınız. Hedefiniz kesin ve net olmalı, başarıya ulaşacağınıza inanmalısınız. İnanmak, başarmanın yarısıdır, başarının diğer yarısı, inandığınız hedefe ulaşmak için sarfetmeniz gereken  azim ve çaba ile mümkündür.

Kin ve nefret duygularından kendinizi arındırmalısınız. Sizi incitmiş insanları  affedebilirseniz, (affetmelisiniz)  daha sağlıklı düşünebilirsiniz. Sorumluluklarınızı üstlenmelisiniz. Sorumluluk almadan gerçek başarı elde edemezsiniz. Günümüz insanlarının kendi yarattığı poblemleri, mevcut düşünce yapısıyla çözmesi mümkün değildir. Karamsarlık ve negatif düşünceler poblemleri arttırmaktan başka hiçbir işe yaramaz.Ancak tefekkür ederek problemlerinize çözüm üretebilirsiniz.  "Biraz tefekkür, bir sene nafile ibadetten daha kıymetlidir."   (K.Saadet)

Bir hedefiniz olmalı ve hedefinize varmak için mücadele etmelisiniz. Gerçekleştirmeniz gereken bir hayaliniz olmalı. Hedefİerinizde  ısrarcı olmalı ve başaramamak gibi bir kaygı taşımamalısınız.  Kendinize olan öz güveninize ve düşünce gücünüze  inancınızı yitirmediğiniz sürece, başarı muhakkak gerçekleşir.  Hayatınızdaki olumsuzluklar, kendinizi tanımanız açısından bir araçtır. Daha güçlü durabilmenize yardımcı olur. 

Zaman-zaman her insanın yaşadığı korkular vardır. Korkularınızı düşünce gücünüzle yenebilirsiniz. Başarıyı elde etmiş insanların hayatına baktığımızda, defalarca yenilgiye uğramış olsalar da pes etmeden, inandıkları düşüncede ısrar ederek başarıya ulaşmış olduklarını görürüz.  İnsanlar sevgi, güç ve akılla bütün korkularından kurtulabilir. Korku insanın en büyük düşmanıdır. Korkularınızın sizleri esaret altına almasına, cesaretinizi kırmasına ve başarılarınıza  gölge düşürmesine izin vermeyin. 

Başarıyı düşünün ve isteyin, başarısızlığı değil. Başarının büyüklüğü, inancınızın büyüklüğü ile orantılıdır. Her sorunun muhakkak bir çözümü olacağına kendinizi inandırın.  Gerginlik, öfke, sinir ve stres gücünüzü alır ve sizi başarısızlığa sevkeder.  Moralinizin bozulacağı ortamlardan uzak durun. Sakin ve huzurlu olmaya elverişli ortamlarda bulunmaya dikkat edin. Çevrenizde ve yaşadığınız ortamlarda gelişen  olaylara  objektif ve tarafsız bakın. Başkası hakkında yaptığınız yorumlara dikkat edin. Başkası hakkında yaptığınız iyi veya kötü yorumlar, zihninizde canlanır ve bir çekim alanı yaratır.  Zaman içinde  olayın birebir aynısı olmasada, bir benzerini er veya geç yaşarsınız. 

Duygusal davranmak, beyinde zayıflık belirtisi olarak algılanır  ve zihin üzerinde negatif etki yaratır. Gücünüzün farkında olun. Negatif durumlarla karşılaşmanız halinde, pozitif düşünerek durumu lehinize çevirebilirsiniz. Gücü veren Allah'tır. Zayıf insan yoktur. Karmaşık duygular insanları yanıltarak,  başarıya ulaşmalarına engel  teşkil eder. Başarının sırrı, düşünce gücünüzde  gizlidir.  Gücünüzü keşfedin. Size kötülük yapan insanlar  için de siz, Allah'tan iyilik isteyin. Çevrenizdeki insanlara, yaşlı ve düşkünlere,  kedilere, köpeklere, yaratılan herşeye merhamet edin.  Allah herkesi kalplerinize göre değerlendirir. 

"Tefekkür, zekayı açar." (İmam-i Şafii)     
2014-06-10
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları