Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 06 Temmuz 2014
Kazım ÖZTÜRK
Kazım ÖZTÜRK kimdir?
ÖZGEÇMİŞ 1949 yılında Konya’da doğdu. İlkokul ve İmam hatip lisesini Konya’da bitirdi. İzmir Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu. Yurdun çeşitli yerlerinde ve Yurt dışında; eğitimcilik ve yöneticilik yaptı. Çeşitli Dernek ve Vakıflarda; Kurucu Başkanlık, Başkan Yardımcılığı, Basın Danışmanlığı, Dergilerde: Genel yayın Yönetmenliği görevleri ifa etti. ÜYESİ OLDUĞU KURULUŞLAR: 1. İlesam 2. Türkiye Yazarlar Birliği YAYINLANMIŞ MAKALELERİ: 1. Yeni İpek yolu dergisi (Konya Ticaret Odası yayını) 2. KONYA KİTABI VI (Yeni ipek yolu Özel Sayı) 3. KONYA KİTABI vıı ( “ “ “ “ “ ) 4. RİBAT DERGİSİ 5. KONYA ANSİKLOPEDİSİ 2. Cilt, “çocuk oyunları” maddesi. 6. www.hicrandergisi.com 7. www.dogruses.com 8. www.kazimozturk.com YAYINLANMIŞ ŞİİRLERİ 1. www.antoloji.com/kazim_ozturk RADYO VE TELEVİZYON PROGRAMLARI 1. Kanal 42 2. Kon TV 3. İsra FM 4. Radyo EN 5. Sun TV 6. Konya TV KÖŞE YAZARLIĞI YAPTIĞI GAZETELER: 1. Konya postası 2. Türkiye’de yarın 3. Yeni meram 4. Merhaba 5. Hâkimiyet 6. Yeni Konya (Halen Yazarlığı Devam ediyor) YAYINLANMIŞ ESERLERİ: 1. Çocuklarımıza Pratik Dini Bilgiler 2. Konya’da Dini Hayat 3. Mevlana’nın Tefekkür Dünyası 4. İsrail İhaneti ve Gazze 5. Şems-i Tebrizi’nin Evrensel Mesajları 6. Hz. Mevlana’nın Evrensel Mesajları 7. İbni Arabi’nin Evrensel Mesajları 8. Hz.Mevlana’da İlahi Aşk 9. Hz. Mevlana’nın Yedi Sırrı 10. Sadreddin Konevi’nin Evrensel Mesajları 11. Larende’de açan Gül SULTAN VELED’İN EVRENSEL MESAJLARI ALDIĞI ÖDÜLLER 1. Takdir Belgesi (Konya Valiliği) 2. Takdir Belgesi ( Meram Kaymakamlığı) 3. Teşekkür Belgesi (Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü) 4. Teşekkür belgesi (Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı) 5. Teşekkür belgesi ( Mevlana İlköğretim okulu Müdürlüğü) 6. Teşekkür belgesi ( Meram Belediye Başkanlığı) 7. Teşekkür belgesi (Karatay Belediye Başkanlığı) 8. Teşekkür Belgesi (Selçuklu Belediye Başkanlığı) www.kazimozturk.com www.antoloji.com/kazim_ozturk e-mail: 1. [email protected] 2. [email protected] GSM: 05358931158 KAZIM ÖZTÜRK EĞİTİMCİ/YAZAR
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Bir Densiz Bayrağımızı İndirdi!
Diyarbakır'da 2. Taktik Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nda bayrağımızı, göndere çıkarak, indirdiler! Hem de bir askeri alanda! Nöbetçilerin, muhafızların cirit attığı bir yerde! Bu ne cüret? Diyarbakır'da bir şeyler yapmaya çalışıyorlar! Bir şeylerin provası yapılıyor gibi!

Bu; bir çeşit nabız yoklamadır! Bayrağı indirelim, halkı galeyana getirelim, iç savaş başlatıp, Cumhurbaşkanlığı seçimini provoke edelim! Nasıl olsa halkımız 'bayrak' konusunda hassas! Bu hassas noktadan vuralım! Daha önce, ne Taksim gezi parkı, ne 17 ve 25 Aralık kalkışması, ne de çeşitli ayak oyunlarıyla; kalkınan, koşan, dünyaya varlığını ispat eden, barışı tesis eden, gündem olan değil gündem meydana getiren, tarih yazan...bir hükümeti, onun kaptanını alaşağı etmenin provaları yapıldı!

Hatta daha öncelere gidelim; 'Cumhuriyet mitingleri ile, 'dağ başını duman almış' marşlarıyla, 'Türkiye laiktir laik kalacaktır' sloganlarıyla, Sayın Abdullah Gül'ü Cumhurbaşkanı seçtirmemek için düzmece 367 saçmalığını ortaya atmalarla, 'hırsız', 'yolsuzluk var' yalan ve düzmeceleriyle...halkın teveccüh gösterdiği, her seçimde bu teveccühünü artırarak ortaya koyduğu AK PARTİ  hükümetini nasıl olur da indiririz? Bütün oyunlar bunun üzerine kurgulanıyor!

Şimdi de, Cumhurbaşkanlığı seçimini bloke etmenin, seçime gölge düşürmenin çabası içindeler! Hele hele, 'Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı olursa o zaman işin vehameti daha da büyük! Öyleyse ne yapıp edip ortalığı karıştırmamız, halkın gözünden düşürmemiz, ülkede kaos hasıl etmemiz lazım!' diye düşünüp, plan yapanlar mevcut! Bu plan tutmaz, tutmayacak! Şimdiye kadar tutmadığı gibi! 

Bayrağımı Kirletmeyin

Vergi kaçıran, haram yiyenler,
Irza geçen, haramiye babam diyenler,
Vatanı satan, teröristi övenler,
Allah'a, kitaba sövenler,
Bayrağımı kirletmeyin!

Kutsal değerlere saldıranlar,
İnancı rafa kaldıranlar,
Kur'an adıyla cep dolduranlar,
Soysuzları mahreme daldıranlar,
Bayrağımı kirletmeyin!

İnsanları şişleyenler,
Çalışanı fişleyenler,
Garibanı dişleyenler,
Uluyanlar, kişneyenler,
Bayrağımı kirletmeyin!

Ne kadar bağırsan da,
Yandaşlarını çağırsan da,
Hayvan gibi böğürsen de,
Bu vatan baki,
Bayrağımı kirletmeyin!

Şehidimin al kanıdır o,
Vatanımın öz malıdır o,
İstiklalimin fermanıdır o,
Varlığımın dermanıdır o,
Bayrağımı kirletmeyin!


Kazım Öztürk

***

Anla Artık

Durumumuz hiç de iyi gitmiyor,
Evdeki hesap pazarda tutmuyor,
İki kere iki dört etmiyor,
Yazsam bir türlü, yazmasam bir türlü!

Ortalığı karıştıran var,
İtleri yarıştıran var,
Dün dünyaya düşman idik,
Bugün dünyayı barıştıran var!


 Kazım Öztürk    
2014-06-11
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları