Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 15 Haziran 2014
Salih Sedat ERSÖZ
Salih Sedat ERSÖZ kimdir?
1956 Konya Akören doğumluyum. Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Biyoloji bölümü mezunuyum. 4 yıl gazetecilik, 15 yıl öğretmenlik ve idarecilik, 1 yıl Konya İl Kültür Müdürlüğü, Konya Büyükşehir Belediyesinde 16 yıl Genel Sekreter Yardımcılığı ile Daire Başkanlığı görevlerinde bulundum. 1978 yılından itibaren Türkiye’de Yarın ve Merhaba gazetelerinde yazdım. Bir yıldır da Memleket gazetesinde yazıyorum. Evli ve 4 çocuk babasıyım.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Örnek çevre faaliyeti, unvanlar ve insanlık
Bera Ankara, örnek çevre faaliyeti, unvanlar ve insanlık

Geçtiğimiz salı günü Kombassan'ın davetlisi olarak Bera Ankara Otelin açılış töreni için Başkent'te idik.
2013 yılında şirketlerinden 5 tanesi ülkenin en büyük bin sanayi şirketi arasında yer alan, ayrıca Haziran ayı içinde Türkiye'nin en büyük 100 şirketi arasına girerek, ülke ekonomisine büyük katkı sağlayan Kombassan, Bera Oteller zincirinin 4. sünü Ankara'da açmış olmanın haklı gururunu yaşamaktadır.

Bera Ankara; Bera Konya, Bera Mevlâna ve Bera Alanya'dan sonra turizm hayatına yeni bir soluk katacak,  Başkent'e ve Ülkemize önemli girdiler sağlayacak,  büyük değer kazandıracaktır. Bera Otelleri, TSE'nin Türkiye'de ‘helal uygunluk belgesi' alan ilk kuruluşu olma özelliğini de taşımaktadır.   

Ülkemizin 13 ilinde, yurtdışında da Romanya ve Macaristan'da olmak üzere toplam 32 işletmesi bulunan, 6 bin direkt, bayileri ile birlikte 15 bin çalışanı ile hizmet üretmeye, büyümeye ve ekonomimize önemli katkı sağlamaya devam eden Kombassan, 2013 yılında 95,5 milyon TL. yeni yatırım gerçekleştirmeyi başarmıştır.

Başta Haşim Şahin bey olmak üzere Kombassan'ın tüm yönetim kurulu üyelerini, idarecileri, çalışanları ve üretimde emeği geçen bütün elemanlarını tebrik ediyor, görülmeye değer bir eser olan Bera Ankara'nın Başkentimize ve Ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. 

Bu arada yeri gelmişken, Kombassan'ı Konya'mıza ve Ülkemize kazandıran Haşim Bayram hocamı da anıyor ve kendisine Allah'tan acil şifalar diliyorum.

***  ***  ***

5 Haziran Dünya Çevre gününde, Konya'da yaptığı etkinlikler ile çevrecilerin nasıl davranması gerektiği konusunda örnek faaliyetler ortaya koyan kısa adı SÜÇEV olan Sürdürülebilir Çevre Derneği yetkililerini tebrik ediyorum.

Bin 700 öğrenci ile birlikte yapılan ‘Çözüm Bende'  etkinliği ve ‘Sevgi Çemberi' faaliyeti ile ‘Çevre Paneli'; yakıp yıkmadan, taşkınlık yapmadan, kimseyi incitmeden, hiçbir ferdi rahatsız etmeden samimi bir şekilde çevre sorunlarını ve çözüm yollarını ortaya koyan etkinlikler olarak ön plana çıkmış, dikkat çekmiştir.

Tüm ülkemizde büyük kaos uyandıran gezi olaylarından sonra böylesine örnek bir çevre etkinliğinin düzenlenmesi takdire şayandır. Umarım yetkililer, SÜÇEV tarafından ortaya konulan çevre sorunlarını dikkate alır ve bunların çözümü için gerekli adımı atarlar.

Gelecek nesillerimize gönül rahatlığı ile bırakabileceğimiz sağlıklı ve yaşanabilir bir çevreye çok ihtiyacımız var. 

***  ***  ***

Geçtiğimiz hafta içinde Konya'mızda meydana gelen cinayet olayı, unvanların insanlığa değer katmadığını gösteren ve bizi insanlığımızdan utandıran feci bir olay olarak zihinlerimizde yer etti.

Selçuk Üniversitesi gibi ülkemizin büyük bir üniversitesinde öğretim üyeliği yapan koskoca bir profesör ile bir doçentin bir kadın yüzünden birbirlerine girmeleri ve sonunda doçentin, profesör tarafından boğazının kesilerek öldürülmesi insanlığımızın geldiği son durumu gösteren ve sözün bitme noktasında olduğu yürekler acısı bir fecaat, can yakıcı bir hadisedir.

Bu olay sadece Selçuk Üniversitesinin değil, ülkemizin bir yüz karasıdır ve sıradan, geçiştirilecek bir olay değildir. Herkesin ama özellikle eğitimcilerin bu olaydan çıkarması gereken büyük dersler vardır.

Çocuklarımıza eğitim veren, onları yönlendiren, evlatlarımıza ve gençlerimize örnek olması gereken üniversite hocalarının böylesine adi, bayağı, tiksinilecek bir davranış sergilemesi, nereye doğru yol aldığımızı göstermesi açısından ibretamiz bir olaydır ve bilhassa ülkemiz yöneticilerini derin derin düşündürmelidir.

NOT:  Cennet  kapılarının açıldığı ve dünya semasına rahmetiyle tecelli eden Yüce yaratıcımızın 'yok mu tövbe eden? tövbesini kabul edeyim, yok mu rızık isteyen? ona rızık vereyim, yok mu şifa isteyen? ona şifa vereyim, yok mu başka isteği olan? onun istek ve arzularına karşılık vereyim'  diye fecre kadar nida ettiği, meleklerin de 'ne mutlu bu gece rükû edenlere', 'bu gece secde edenlere ne mutlu', 'bu gece dua edenlere ne mutlu', 'bu gece Allah'ı zikredenlere ne mutlu', 'ne mutlu bu gece Allah korkusundan ağlayan kimselere', 'bu gece Müslümanlara ne mutlu' diye sabaha kadar seslendiği kutlu Berat gecemizi tebrik ediyor, sıkıntılarla dolu dünyamıza hayırlar, huzur ve saadet getirmesini yüce Allah'tan niyaz ediyorum.

Mutlu yarınlar efendim.  
   
2014-06-12
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları