Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 06 Temmuz 2014
  YAZARIN SAYFASI
At sahibine göre kişner
Allah aşkına! Eğer insansanız elinizi vicdanınıza koyun ve düşünün...

Tarihe bakıp geçmişi değerlendirin.

Eğer fatih bu günleri bilebilseydi acaba İstanbul'a girince bugünkü pencereden bakıldığında neler yapardı.

Kanuni acaba Avrupa'nın bu günkü durumunu görebilseydi tarihe nasıl yön vermeye çalışırdı. Yavuz Selim neler yapar nasıl bir politika üretirdi. Doğuya mı? yoksa yoksa batıya mı? bakardı?

Acaba Selçuklu sultanları Nefislerinden vazgeçip o günün akillerine kulak verebilselerdi, Anadolu'nun beyliklere parçalanıp taksim edilmesinin POLİTİKALARINA HİZMET EDERLER MİYDİ?

Cennet mekan Sultan Hamit han bu günleri görebilseydi o çapulculara izin verip yakasına yapışmalarına  ve tahtan indirmelerinin yollarını açar mıydı?

Mustafa Kemal Atatürk bugünkü yozlaşmayı ve cehaletin Millete ve Devlete hakim olacağını görebilseydi daha çok İslama ve İslamın kurallarına göre Türkiye Cumhuriyetini dizayn edilmesi için çalışmaz mıydı? O günün akillerini göz ardı ederek Avrupa ya sarılır-mıydı?

Bu gün, bizler günümüzden 10 yıl sonrasını göremeyip, 20 yılda büyüme sevdası ile sadece her şeye nefsimizle bakarak bu güzel ilçemizi labirentlerle donatılmış bir beton yığınına dönüştürmüşüz. Daha iki yıl önce verdiğimiz bir kararla başladığımız hızlı tren sevdamızın bu gün ilçemizi parçalayan bir ucube haline dönüştürüldüğünden şikayet ediyoruz.

Kim ne derse desin, iki aylık bir süre zarfında yetmez ama olumlu gelişmelerin olduğunu ve ileriye yönelik düşünce üretildiğini görebiliyoruz. Bu günden sövmeye başlayacağımıza engeller çıkarmak için gayret sarf edeceğimize, 5 yıl sonraki seçimleri nasıl alırız planlarına kafamızı yoracağımıza, çalışmalara ve üretilen proje ve düşüncelere ortak olmaya gayret sarf etsek, 5 -10 yıl sonra ilçemizin geleceği noktayı görmeye çalışsak çok daha iyi  sonuçlar almaz-mıyız..

Siyasetin bağnazlığı iyice genlerimize işlemiş, bir türlü Allah rızasını öne çıkarıp hizmet edebilme iradesini ortaya koyamıyoruz.

"Kendi gı...daki Özdöveri görmeyenler elin gözünde saman çöpü ararlar" çok sevdiğim bir ata sözüdür ve bu günkü siyaset anlayışını anlatan anlamlı bir sözdür.

Sporda, Alt yapıda ve ilçemizin gelişimi için bir çok yatırımda iyi başlangıç yapan, işsizliğin giderilmesi için iki aydır ben gözlüyorum harıl harıl çalışan ve yaklaşık 300 e yakın işsize iş bulan ve aramaya devam eden bir belediyeye , sevsek de sevmesek de destek olmalıyız ve yapacaklarını beklemeliyiz. En azından doğruları açık yüreklilikle desteklemeliyiz.

Hepimiz bu ilçede yaşıyoruz ve yaşamak zorundayız. 10 yıldır siyasi kavgalırın ilçemize Hiçbir şey kazandırmadığı gibi çok şeyleri kayıp etmemize  neden olmuştur. Biz duygusallığımızdan vaz geçemiyoruz. Hemen Provoka oluyoruz. Kutsal değerlerimize ve milli değerlerimize hele hele Bağımsızlığımızın sembolü şanlı bayrağımıza "UZANAN ELLER KIRILIR" boş ve hamaset sözlerle yıllardır geldiğimiz nokta belli. İşin bilimsel yönünü bulup milletimize empoze etmeden, Devletin kurum ve kuruluşlarını Milletin ruh ve vicdanına uygun dizayn etmeden veya edilenleri korumadan nasıl kıracaksın o elleri. O elleri kıracak gücü ve yüreği nereden toplayacaksın. Bunlar ağacın altına düşen zeytinleri toplamaya benzemez ki;

Gelin devletimize sahip çıkalım, belediyelerimize sahip çıkalım. Devlete ve Kurumlarına katkımız kadar eleştirme hakkımızı da kazanmış olalım.

Belediye Stratejik plan için katkı istiyor, herkes uyuyor veya kulak ardı ediyor. Katkı koymadan eleştirmeye başlıyor.

200 yıldır karnından düşünmeye yavaş yavaş alıştırılmış bir Anadolu toplumunun oluşmasına neden olmuş bu hantal yapıyı Milli ve manevi değerlerimize göre dizayn edemediğimiz ve nefsimizden vazgeçemediğimiz, en az 100 yıl sonrasının Torbalısını görmeye çalışmadığımız zaman biz Hiçbir yol alamayız. Kısır çekişmelerle vakit geçirir 2018 seçimlerine ulaşırız.

Karnından düşünen ağalar beyler, yiğit, cesur ve kararlı olun, İlçemize ve sorunlarına iradenizle sahip çıkın. Kahve köşelerinde, Sosyal medyada ve kalabalıklar arasında haykırmak insana yakışmaz.

"At sahibine göre kişner" Bana göre kişneyen herkesin bir sahibi vardır. Kişnemeyi bırakıp Allah'ın ipine dosdoğru sarılıp nefsimizden arınalım. At olup kimsenin semer vurmasına izin vermeyelim, insan olup, torunlarımızın yaşayacağı Torbalımız için iyi bir hamal olalım. 

ALLAH'A EMANET OLUNUZ.   
2014-06-13
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları