Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 06 Temmuz 2014
Kerim BAYDAK
Kerim BAYDAK kimdir?
Kerim BAYDAK 01.01.1961 ADIYAMAN doğumlu. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakultesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Adıyaman’da Yenigün gazetesi ve akabinde, Güne Bakış, şu anda da Adıyaman da Yeniyol adlı gazetede günlük olmak üzere çeşitli internet sitelerinde köşe yazıları yazmakta ve şiirleri yayınlanmaktadır. Kerim BAYDAK’ın yayınlanmış eserleri: 1 - OTUZA KADAR – Roman - 2004 - Avcı Ofset ve Matbaacılık 2 - ENTERESAN KÖYÜN ENTERESAN HİKÂYELERİ – Hikâye - 2006 - Gündüz Yayınları (Sabit İNCE ödülleri 2008 Hikâye dalında 1. Mansiyon ) 3 - AĞLAMA GÜLÜM – Şiir - 2007 - Gündüz yayınları 4 - ACIYIN BANA - Şiir – 2011 - Enzim Ajans 5 - ASLAN HÜSAYİN – Biyografi – 2012 - İz Ajans Yayıncılık 6 – Gecenin İçinden Güneşin Doğuşu ( Nemrut Dağı)-Şiir- 2012- Adıyaman Belediyesi Kültür Yayınları
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Sevinçler Paylaşılınca Güzel Oluyor
İnsan yaşamı boyunca, çok çeşitli dönemlerden geçmektedir.

Bu dönemler sıkıntılı ve stresli olabildiği gibi, sevinçli ve mutlu olanlar da olabilmektedir.

Tabi insan hep sevinçli bu mutlu anları olsun ister.

İster istemesine de, her şey ilâhi bir nizam ve intizam içerisinde tecelli ettiğinden, kaderde ne varsa o yaşanıyor.

Yaşanılan iyi-kötü ne varsa, ilerleyen zamanlarda insan hayatını (öyle veya böyle) bir şekilde etkilemektedir.

Kimi zaman huzursuz etmeye çalışarak, size ömür boyu refakat ederken; kimi zaman da rahatlatmaya, huzurlu olmaya,  hayatınızı olumlu anlamda  anlamlandırarak renk katmaya, sevinçli ve mutlu etmeye yetebiliyor.

Ömrümüzün en önemli kesitlerinden bir tanesi de evlenip çoluk çocuk sahibi olmaktır evlenecek kişi için.

Kız veya erkek hiç fark etmeden, bu hep böyle olmuştur.

Her ebeveynin hayatındaki en önemli anlarından birisi, çocuklarını baş göz ederek, evlendirerek, mürüvvetlerini görebilmektir.

Her anne-babanın kızlarını telli-duvaklı beyaz gelinlik içinde, helâl süt emmiş, ahlaklı, imanlı, inançlı biriyle evlendirmek, en çok arzu edilen istekleri arasındadır.

Kızlarını gelin etmek, oğullarını evlendirerek yeni bir yuva kurmalarına vesile olmak kadar,insanı mutlu  edecek başka bir şey olmasa gerek.

Damadınızın size anne-baba demesi, gelininizin size anne-baba demesinden daha güzel ne olabilir ki?

Usulüne uygun, örf, adet ve ananeler içerisinde, dinine, inancına, imanına ve toplumsal ahlakî kural ve kaideler içerisinde, ayrı bir yuva kurulması; hem o aileler için, hep de toplumların gelişmesinde ve ilerlemesinde öngörülen en önemli özellik ve tarif edilmesi zor bir güzelliktir.

Naçizane bizler de bu mutluluğu doya doya yaşamak, bunu dostlarımızla ve sevdiklerimizle paylaşmak üzere; bu akşam ( 13.06.2014  gecesi kına, 14.06.2014 gecesi de düğün merasimi) ilk göz ağrımız olan kızımızı kına gecesi ve akabinde (ertesi gün) yapılan düğün merasimiyle, hayırlısıyla gelin edeceğiz inşallah,

Acıların paylaşılmasıyla azaldığını ve sevinçlerin de paylaşıldığında çoğaldığına inanarak;sevdiklerimizi yanımızda görmeyi arzu ederek, bu anın güzelliğini  beraber  yaşamak istiyoruz.

Darısı bekarların başına diyerek, böyle mutlu ve güzel günleri, her ebeveynin  doyasıya sevdikleriyle yaşamasını temenni ediyorum.

 

Kerim BAYDAK

[email protected]   
2014-06-13
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları