Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 30 Ağustos 2014
Erkan ARKUT
Erkan ARKUT kimdir?
05 Ekim 1970 Ankara doğumluyum. Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezunum. Şu anda kendi şirketimde yönetici olarak çalışmaktayım. İstanbul’da ikamet ediyorum. Yazı yazmayı ve fikirlerimi insanlarla paylaşmayı çok seviyorum, bu yüzden her gün yazdığım yazılarımla insanlara ulaşıyorum ve onlardan aldığım olumlu yorumlardan dolayı çok memnun oluyorum. Siyaset, günlük yaşam, dünya kategorilerinde yazıyorum.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Serdar Ortaç'a MS Hastalığı Teşhisi Konursa…
Birkaç gündür basında Serdar Ortaç'ın MS hastası olduğu haberleri yayınlanıyor. MS gerçekten de zor bir hastalık. Serdar Ortaç geçtiğimiz günlerde kendi twitter sayfasına şöyle yazmış:  '2 yıl önce Babam rahmetli oldu, 3 Ay önce kardeşim kalp krizi geçirdi, 5 gün önce yuva kurdum, şimdi ben MS. Hepsi lanet mi, kader mi?' Öncelikle bu dünyada yaşayan herkesin şunu bilmesi gerekiyor. Bu dünya bir imtihan yeri, hem de hepimiz için. Genç, yaşlı, zengin, fakir, ünlü ya da ünsüz dinlemiyor. Bu dünyaya gözlerini açan herkes ama herkes farklı şekillerde imtihan oluyor. Kimi kanser oluyor, kimi genç yaşta babasını kaybediyor, kimi çok genç yaşında sakat kalıyor. Kimi çok başarısız olurken kimi de dünya çapında ünlü oluyor. Burada insanların anlaması gereken Allah'ın bir hikmet üzerine bizleri güzellikle ve zorlukla sürekli, hayatımız boyunca deniyor olması.

Andolsun, Biz sizi biraz korku, açlık ve bir parça mallardan, canlardan ve ürünlerden eksiltmekle imtihan edeceğiz. Sabır gösterenleri müjdele. (Bakara Suresi, 155)

Serdar Ortaç'ın ünlü olması, zengin olması, başarılı bir sanatçı olması imtihan olacağı gerçeğini değiştirmiyor. Biz daha doğarken eksiklerle dolu bir dünyaya gözlerimizi açıyoruz, hem de çok aciz bir bedenle. Tabii ki herkes gibi Serdar Ortaç da ailesinden bir kişinin ölümüne şahit olacak, hastalıklarla karşılaşacak, gerektiğinde malını kaybedecek ya da kazanacak. Tıpkı ayette Allah'ın bildirdiği gibi o da milyonlarca insan gibi denenecek. Allah onun da imanını, sabrını, tevekkülünü sınayacak. Önemli olan burada gerçekten iman edip Allah'tan gelen her zorluğa ve başarıya karşılık şükretmek, şükretmek, şükretmek... Asla isyan etmemek, asla 'neden ben' dememek.

Allah aslında insana belki de en mutlu olacağını sandığı anda ölümü hatırlatıyor, dünyanın geçici bir yer olduğunu hatırlatıyor. İnsan nedense hep bu hayattan mutlu olmayı bekliyor, tüm planlarını bu hayata göre yapıyor. Oysa bu dünya göz çarpması gibi kısacık bir yer. Asıl sonsuz hayat ölümden sonra başlıyor. Allah da insanların bu gerçeği unutmamalarını ve sürekli hatırlamalarını istiyor. Onlar dünya hayatına daldıklarında da türlü türlü acizliklerle onlara bu gerçeği sürekli hatırlatıyor. Kimi bu gerçeği hastalıkla hatırlıyor, kimi de bir yakınının aniden ölümüyle.

Her nefis ölümü tadıcıdır. Kıyamet günü elbette ecirleriniz eksiksizce ödenecektir. Kim ateşten uzaklaştırılır ve cennete sokulursa, artık o gerçekten kurtuluşa ermiştir. Dünya hayatı, aldatıcı metadan başka bir şey değildir. (Ali İmran Suresi, 185)

Serdar Ortaç'ın MS hastalığına gelirsek, şunu bilmesini isterim ki sabır, tevekkül ve iman tüm hastalıkların dermanıdır. İnsan tabii ki en iyi doktorlara gidecek, en iyi tedaviyi olacak. Ama Allah şifa vermezse dünyanın en iyi doktoru olsa o insana yardımcı olamaz. Bu yüzden her an Allah'a dua etsin ve sürekli şükretsin. Şükür insanın üzerindeki zorlukları tahim edemeyeceğiniz kadar hafifletir. Kalbi hep Allah ile olsun. Allah'ın sevdiği kullarına zorlu imtihanlar verdiğini de unutmasın. Eğer iman edip bu hastalığı sabırla ve tevekkülle atlatırsa hem çok büyük sevap kazanır, hem de imanla hastalığı çok kolay atlatır. Çünkü vücut hücreleri imanı tanırlar. Ne hastalar biliyorum, doktorların asla iyileşmez dedikleri. Fakat bu tanıdıklarım güçlü imanları sayesinde en zorlu hastalıklardan çelik gibi güçlü bir bedenle çıktılar.

Serdar Ortaç'a tavsiyem moralini daima yüksek tutsun, aklına hiç olumsuz bir şey getirmesin. Söylediğim gibi iman edip tevekkül ederse Allah da ona yardım edecek, bu hastalık süreci çok daha kolay geçecektir.

Eğer Allah size yardım ederse, artık sizi yenilgiye uğratacak yoktur ve eğer sizi 'yapayalnız ve yardımsız' bırakacak olursa, Ondan sonra size yardım edecek kimdir? Öyleyse mü'minler, yalnızca Allah'a tevekkül etsinler. (Ali İmran Suresi, 160)

Tekrar söylüyorum, Allah insanlara dünyaya gönül vermemeleri için bu hastalıkları veriyor. Hastalıklar insanları mazlumlaştırır ve Allah'a daha çok yaklaşmalarını sağlar. Serdar Ortaç unutmasın ki kendisi böyle bir imtihanla deneniyorsa yanındaki de bambaşka bir imtihanla deneniyor. Hepimiz kısa bir süre sonra bu dünyayı terk edeceğiz. Önemli olan imanla, kalbimiz Allah aşkıyla dopdolu olarak, mümin olarak bu dünyayı terk etmek. İşte o zaman sonsuza kadar kalmak üzere cennet kapılarından gireceğiz. İşte o zaman gerçek mutluluğu, huzuru ve sevinci göreceğiz.

Adn cennetleri; ona girerler, onun altından ırmaklar akar, içinde onların her diledikleri şey vardır. İşte Allah, takva sahiplerini böyle ödüllendirir. (Nahl Suresi, 31)

Serdar Ortaç'a Allah'tan acil şifalar diliyorum, kalbini çok ferah tutsun. 'Rabbim sen ne yaratıyorsan benim için hayırlıdır' desin ve yoluna dimdik devam etsin.

Tüm yazılarım: http://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Video sayfam: http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/liste

 

   
2014-06-28
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları
- Hz. Yusuf ve Hz. Mehdi Arasındaki Benzerlikler..
- CHP Felsefesini Değiştirsin...
- Biz süper devlet değiliz!
- Filistin'i sinsice haritadan yok etme planı!
- Devlet Bahçeli Fatih Altaylı'yı Sevmiyormuş…