Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 30 Ağustos 2014
Erkan ARKUT
Erkan ARKUT kimdir?
05 Ekim 1970 Ankara doğumluyum. Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezunum. Şu anda kendi şirketimde yönetici olarak çalışmaktayım. İstanbul’da ikamet ediyorum. Yazı yazmayı ve fikirlerimi insanlarla paylaşmayı çok seviyorum, bu yüzden her gün yazdığım yazılarımla insanlara ulaşıyorum ve onlardan aldığım olumlu yorumlardan dolayı çok memnun oluyorum. Siyaset, günlük yaşam, dünya kategorilerinde yazıyorum.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Hemşerilik Damarına Karşı İslam Damarı..
PKK'nın Hemşerilik Damarına Karşı İslam Damarı..

Çözüm paketi kapsamında bir kısım teröristlerin dağdan indiklerini varsayalım. Bu teröristler köylerde insanların arasına karışıp yoğun ideolojik propogandaya devam edeceklerdir. Her zaman söylüyoruz, PKK Darwinist, materyalist propogandaya önem veriyor. Dağlarda teröristlere, kahvehanelerde Kürt halkımıza hiç durmadan, geceli gündüzlü komünist eğitim veriyorlar.

Devletin PKK'ya silahla değil, karşı ideoljiyle cevap vermesi gerek. Devlet üneydoğu'da halkımıza bilimsel ve felsefi delillerle, anti materyalist, anti komünist propoganda ile halkı eğitirek PKK'ya karşı gelmeli.

PKK'nın ideolojisini, geniş çapta yaptığı komunist eğitimi yok hükmünde kabul etmek olmaz. Cevap verilmediğinde örgütün tek taraflı, uçsuz bucaksız propoganda imkanı oluyor.

Komünizme karşı materyalist felsefeye karşı bölünme tehlikesine karşı, bilimsel delillere dayalıeğitim verilmeli, kültürel çalışma yapılmalı.

Komünist terörist silahlı çatışmaya girmekten, dağlarda yaşamaktan, öldürülmekten korkmaz ama ideolojisinin yıkılması fikrinden dehşete kapılır.

PKK'nın ideolojisinin geçersizliğini görmesi inandığı, güvendiği her şeyi ortadan kaldırır. Davasına inancını kaybeder.

Bundan sonra PKK ne dağlarda eğitim yapmaya, ne silah taşımaya, ne ölmeye, ne de öldürmeye şevki yok olur.

Sadece bir kere Marksist ideolojinin sözde bilimsel temeli olan Darwinizmin safsata olduğunun PKK'ya ispat edilmesi bile yeterlidir.

Ne kadar inkar etse de ideolojisine bağlı kalmaya çalışsa da mutlaka gücünü yitirecektir, kararlılığını kaybettiğinde davası da kalmayacaktır.

Böyle bir kişiyi (dağa çıkan bir teröristi) ise insanları öldürmemesi, terör ve şiddete son vermesi gerektiğine ikna etmeye artık gerek kalmaz.

PKK şu anda Kürt kardeşlerimize hemşerilik ruhuyla yaklaşıyor, devletimizinde imanla, Kuran'la, sevecenlikle, müminlerin kardeş olduğunu anlatarak yaklaşması lazım. PKK'nın hemşerilik damarına karşı İslam damarı devreye sokulmalı. Çünkü İslam damarı çok yüksektir, hemşerilik damarı onun yanında çok altta kalır. Güneydoğu'da halk da çok dindar olduğu için devlet ancak bu şekilde başarılı olur, bunun dışında başarı mümkün değildir.

Tüm yazılarım: http://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/


   
2014-06-30
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları
- Hz. Yusuf ve Hz. Mehdi Arasındaki Benzerlikler..
- CHP Felsefesini Değiştirsin...
- Biz süper devlet değiliz!
- Filistin'i sinsice haritadan yok etme planı!
- Devlet Bahçeli Fatih Altaylı'yı Sevmiyormuş…