Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 29 Ağustos 2014
Ahmet LAZ
Ahmet LAZ kimdir?
1956 da Kilis'te doğdum. İlk orta ve lise eğitimimi Kilis'te, Lisans eğitimimi de Hacettepe Ünv. Matematik mezunu olarak Ankara'da tamamladım. Afşin/Elbistan termik santral montajında planlamacı, Türkiye Diyanet Vakfında Bilgi İşlem Müdürü, Kendi işimde ise yönetici olarak Bilgisayar ve Yazarkasa sektöründe çalıştım. Emeklilik hayatımı Kilis'te yaşıyorum. Yerel Kilisinsesi gazetesinde ( www.kilisinsesi.com.tr ) yazıyorum.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Hangi Cumhurbaşkanı Cumhura Hizmet Eder?
Recep Tayyip Erdoğan'ın adaylığının kesinleşmesiyle Cumhurbaşkanlığı seçimleri için yarış başladı. Çatı adayı olarak daha önce açıklanan Ekmelettin İhsanoğlu ve BDP nin adayı olan Selahattin Demirtaş ile birlikte üç aday Çankaya'ya çıkmak için yarışacak.

CHP ve MHP, son on yılda bir Recep Tayyip Erdoğan sendromuna yakalandılar.
Tek hedefleri sandıkta bir türlü yıkamadıkları AK Partiyi birleşerek de olsa yıkmak.
CHP, Mansur Yavaş örneğinde olduğu gibi ya MHP li bir adayı kendi adayı olarak gösteriyor, ya da MHP'li bir adayı doğrudan destekliyor. Bu durum, CHP nin de, MHP nin de bitmişliğini gösteriyor.

Mısır'daki son firavunun ihtilalını ve zulmünü görmezlikten gelen Ekmeleddin İhsanoğlu eğer bu makama gelirse, öncelikle hükümeti çalıştırmayacak. Rektörleri ve Anayasa mahkemesi gibi kurumların üyelerini seçerken CHP ve MHP nin değerlerini gözetecek.
Şimdilik aşılmış gibi görülen başörtüsü meselesini yeniden hortlatacak ve Türkiye'yi gergin bir ortama sürükleyecek. Bu gergin ortamda zarar gören, mağdur olan insanları da görmezlikten gelecek.
Geçmişte A. Necdet Sezer ve ortakları gibi, ülkemizi karanlıkların içine atmakta hiçbir mahsur görmeyecektir. Selahattin Demirtaş, birinci tur seçimlerle adeta temsil ettiği bir Kürt sayımı gerçekleştirecek.

Yüzde 6 nın üzerinde alacağı bir oy oranı başarı, yüzde 5 in altındaki bir oy oranı da başarısızlık olacak. Alacağı oy oranı aynı zamanda eğer yapılırsa ikinci turdaki pazarlık için temel oluşturacak.

Son olarak adaylığı açıklanan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı teşekkür konuşması da baştan aşağı tek kelime ile muhteşemdi. 10 Ağustos seçimlerinde seçilirse, her zaman olduğu gibi her kesimi kucaklayacağını, cumhurun başkanı olacağını, kimseyi hor, hakir ve değersiz görmeyeceğini, adaletten ayrılmayacağını geçmişteki icraatlarından örnekler vererek anlattı. Bir tarafta, 'gemileri yakarak yola çıktık' diyen, 2023 hedefini göstererek geçmişte yaptıklarının teminatı ile yapacaklarını açıklayan bir lider, diğer tarafta oturan, engelleyen, halktan kopuk bir lider.

Önümüzdeki 40 günlük süre içinde seçmenler, adayları dinleyecek ve kararını verecek. Ben birinci turda 58-32, Erdoğan Cumhurbaşkanı olur diyorum. Seçimin hem ülkemize hem de seçilenlere hayırlar getirmesi dileklerimle kalın sağlıkla...

Ahmet Laz

[email protected]   
2014-07-03
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları
- Başbakan Davutoğlu
- Uslanmaz Bölge Ortadoğu
- Yeni döneme merhaba!
- Seçim ve sonrası...
- Bambaşka Bir Seçim!
- Hüzünlü Bayram!..
- Ramazan Dayanışmaları
- Düşürülen Uçak ve Gazze