Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 29 Ağustos 2014
Kazım ÖZTÜRK
Kazım ÖZTÜRK kimdir?
ÖZGEÇMİŞ 1949 yılında Konya’da doğdu. İlkokul ve İmam hatip lisesini Konya’da bitirdi. İzmir Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu. Yurdun çeşitli yerlerinde ve Yurt dışında; eğitimcilik ve yöneticilik yaptı. Çeşitli Dernek ve Vakıflarda; Kurucu Başkanlık, Başkan Yardımcılığı, Basın Danışmanlığı, Dergilerde: Genel yayın Yönetmenliği görevleri ifa etti. ÜYESİ OLDUĞU KURULUŞLAR: 1. İlesam 2. Türkiye Yazarlar Birliği YAYINLANMIŞ MAKALELERİ: 1. Yeni İpek yolu dergisi (Konya Ticaret Odası yayını) 2. KONYA KİTABI VI (Yeni ipek yolu Özel Sayı) 3. KONYA KİTABI vıı ( “ “ “ “ “ ) 4. RİBAT DERGİSİ 5. KONYA ANSİKLOPEDİSİ 2. Cilt, “çocuk oyunları” maddesi. 6. www.hicrandergisi.com 7. www.dogruses.com 8. www.kazimozturk.com YAYINLANMIŞ ŞİİRLERİ 1. www.antoloji.com/kazim_ozturk RADYO VE TELEVİZYON PROGRAMLARI 1. Kanal 42 2. Kon TV 3. İsra FM 4. Radyo EN 5. Sun TV 6. Konya TV KÖŞE YAZARLIĞI YAPTIĞI GAZETELER: 1. Konya postası 2. Türkiye’de yarın 3. Yeni meram 4. Merhaba 5. Hâkimiyet 6. Yeni Konya (Halen Yazarlığı Devam ediyor) YAYINLANMIŞ ESERLERİ: 1. Çocuklarımıza Pratik Dini Bilgiler 2. Konya’da Dini Hayat 3. Mevlana’nın Tefekkür Dünyası 4. İsrail İhaneti ve Gazze 5. Şems-i Tebrizi’nin Evrensel Mesajları 6. Hz. Mevlana’nın Evrensel Mesajları 7. İbni Arabi’nin Evrensel Mesajları 8. Hz.Mevlana’da İlahi Aşk 9. Hz. Mevlana’nın Yedi Sırrı 10. Sadreddin Konevi’nin Evrensel Mesajları 11. Larende’de açan Gül SULTAN VELED’İN EVRENSEL MESAJLARI ALDIĞI ÖDÜLLER 1. Takdir Belgesi (Konya Valiliği) 2. Takdir Belgesi ( Meram Kaymakamlığı) 3. Teşekkür Belgesi (Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü) 4. Teşekkür belgesi (Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı) 5. Teşekkür belgesi ( Mevlana İlköğretim okulu Müdürlüğü) 6. Teşekkür belgesi ( Meram Belediye Başkanlığı) 7. Teşekkür belgesi (Karatay Belediye Başkanlığı) 8. Teşekkür Belgesi (Selçuklu Belediye Başkanlığı) www.kazimozturk.com www.antoloji.com/kazim_ozturk e-mail: 1. [email protected] 2. kazimo[email protected] GSM: 05358931158 KAZIM ÖZTÜRK EĞİTİMCİ/YAZAR
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
İkinci Ramazan Kitap Fuarı
II. RAMAZAN KİTAP FUARI VE KİTAP İMZA GÜNLERİM

Geçen sene 1'incisi yapılan 'Ramazan kitap Günleri' nin bu yıl 2'incisi yapılıyor. Geçen yıl, Mevlana Meydanı'nda idi. Havaların sıcak olması, ilk olması ve merkeze uzak olması sebebiyle randıman vermedi. 

Bu yılki ramazan Kitap Günleri ise, eski Adliye'nin olduğu yerde yani 'Kent meydanı'nda. İki tane büyük çadırda faaliyet icra ediliyor. Çadırlar klimalı. Gündüzleri o kadar fazla ziyaretçi olmuyor ama akşam havanın serinlemesiyle birlikte ziyaretçi sayısında artış görülüyor. Fuar gece 24.00'e kadar açık. Aynı zamanda ramazan Kültürel etkinlikleri de yapılıyor. Her gün değişik isimler, değişik sanatçılar ramazanın ruhuna uygun programlar icra ediyorlar.

Yayınevleri; söyleşiler ve kitap imza günleri tertip ediyor. Bendenizin imza günleri; 5 Temmuz 2014 saat 17.00- 20.00 arası.  2. İmza günüm; 12 Temmuz 2014 günü saat; 22.00- 24.00 arası Nüve Kültür Merkezi Standı'nda.  Tüm okurları, gönül dostları ve kültür âşıklarını bekliyorum.

Yalnız, fuar alanı uygun olmadığı için söyleşiler yapılamamakta, sadece kitapların imzasıyla yetinilmektedir! Kitap imzalatmaya gelen kitap dostlarıyla, ayak üstü ve bir nebze de olsa görüşme ve sohbet etme imkanı olmaktadır.

Mesela 2 gün önce bir kitap âşığı kardeşim geldi.  Tanıştık, sohbet ettik. O'nun da şiirleri varmış. 'şiirlerimi yayınlamak istiyorum' dedi. Kalemi kuvvetli bir arkadaşımız. Sohbetin sonunda bir kitabımı imzaladım. 'Hocam, bu kitabınızı okuduktan sonra diğer kitaplarınızı da alacağım' dedi. Son derece verimli bir görüşme oldu! Kitap fuarları; kitap imzalamanın dışında dost kazanmak, arkadaş edinmek, okurların tepkilerini görmek açısından yararlı olmaktadır!

Geçen yıl Konya dışından bir okurum, kitaplarımı okuduğunu ve hepsini çok beğendiğini, Konya'ya geldiğinde görüşmek istediğini söyledi. Mevlana Haftası'nda Konya'ya geldi, bendenizi aradı. Mevlana Müzesini, Konya'nın tarihi yerlerini birlikte gezdik, sohbet ettik ve gerekli ikramlardan sonra memleketine uğurladık.  

Her şeyin bir ilki vardır. Her ilkler, mutlaka eksiklerle birlikte gelir. Zamanla eksiklikler giderilir, an azından istişareyle, akıl danışarak, kafa kafaya vererek, bilgi alışverişiyle mesele çözülür. Yeter ki iyi niyet, samimiyet, istek olsun.

Demem odur ki; yayınevleriyle, yazarlarla, kültür adamlarıyla yani bilen insanlarla masaya oturup bu konuları konuşmak, en iyi, en güzel netice nasıl alınır? Sorusuna cevap bulmak en doğru yöntemdir.

Bu yılki kitap fuarı çadırları, ayrı ayrı değil de, birbirine geçmeli olarak, A Standıyla, B Standının birbirine geçmeli şekilde yani U misali olması daha yararlı olurdu. Böylece daha fazla yayınevinin katılımı sağlanırdı. Aynı zamanda da A standına gelen bir ziyaretçi, B Satndından çıkmış ve bütün yayınevlerini, yayınevlerinin etkinliklerini görmüş olurdu! Söyleşi yapabilmek için aynı çadır içinde bir mekân da oluşturulabilirdi! Böylece dinleyenler hem rahat bir biçimde yazarın söyleşisini izler, hem de söyleşiden önce veya sonra kitap fuarını gezebilirdi! Aynen Zindankale'de olduğu gibi. 

Havalar sıcak. Ortam Ramazan. Her Müslüman oruçlu. Ramazanda en iyi dinlendiren, sıcak havayı serinleten, vaktin değerlenmesine katkı yapan... kitaplardır. Kitap, sanal alem gibi olmaz. yani internet ortamında gezinmek, sanal kitapları okumak, bilgi edinmeye çalışmak insana haz vermez. Belki buradan da yararlanma şansı olabilir ancak, kitapları bir kenara atarak, her şeyi internetten öğrenirim, internette aradığımı buluyorum anlayışı hem eksik, hem yanlış ve hem de kitaba olan ihtiyacı karşılamıyor!

Buradan şu teklif ve temenniyi yapmak istiyorum; her daim kitap fuarları açmak, her zaman ve sıksık söyleşi ve imza günleri tertip edebilmek için Kültürpark içinde geniş bir alanı 'Kitap Fuar Alanı' olarak tahsis edip, kalıcı bir bina yapmak, fotoğraf sergileri, el işi ve sanat sergileri açmak için 365 gün aktif olacak şekilde bir dizayn yapmak gerekmektedir. Bu alanda, hem konferanslar, hem söyleşiler, hem birebir görüşmeler, hem el emeği göz nuru çalışmaların sergilenme şansları olur!

KİTAP İMZA GÜNLERİM; 05 Temmuz 2014 Saat; 17.00- 20.00 NKM standı

        12 Temmuz 2014 Saat; 22.00- 24.00 NKM standı.

Tüm gönül dostlarını, kitap âşıklarını, kültüre gönül verenleri bekliyorum.    
2014-07-03
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları
- Peygamberler, Dik Duruşun ve Kararlılığın..
- Taşkent'ten Başkent'e
- Hayatı Düzene Sokan İlkeler
- Başkasına benzemekle olmaz...
- Biz hiç bir şey yapmayacak mıyız?
- İstişarelerden Davutoğlu Çıkıyor
- Söze Değil, İcraata Bakacaksın
- Seçimi doğru okumak
- Şimdi Sırada Başbakan Seçimi Var
- Başarıya ulaşmak isteyen Erdoğan'a baksın
- Millet Unutmaz!
- Kiralık Akıl
- Fikirsiz düşünenler...
- Kim tarafsız?
- Ramazan Bizden Memnun Kalmadı!
- Acı Ramazan!
- Suyumuz bitiyor!