Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 29 Ağustos 2014
Kazım ÖZTÜRK
Kazım ÖZTÜRK kimdir?
ÖZGEÇMİŞ 1949 yılında Konya’da doğdu. İlkokul ve İmam hatip lisesini Konya’da bitirdi. İzmir Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu. Yurdun çeşitli yerlerinde ve Yurt dışında; eğitimcilik ve yöneticilik yaptı. Çeşitli Dernek ve Vakıflarda; Kurucu Başkanlık, Başkan Yardımcılığı, Basın Danışmanlığı, Dergilerde: Genel yayın Yönetmenliği görevleri ifa etti. ÜYESİ OLDUĞU KURULUŞLAR: 1. İlesam 2. Türkiye Yazarlar Birliği YAYINLANMIŞ MAKALELERİ: 1. Yeni İpek yolu dergisi (Konya Ticaret Odası yayını) 2. KONYA KİTABI VI (Yeni ipek yolu Özel Sayı) 3. KONYA KİTABI vıı ( “ “ “ “ “ ) 4. RİBAT DERGİSİ 5. KONYA ANSİKLOPEDİSİ 2. Cilt, “çocuk oyunları” maddesi. 6. www.hicrandergisi.com 7. www.dogruses.com 8. www.kazimozturk.com YAYINLANMIŞ ŞİİRLERİ 1. www.antoloji.com/kazim_ozturk RADYO VE TELEVİZYON PROGRAMLARI 1. Kanal 42 2. Kon TV 3. İsra FM 4. Radyo EN 5. Sun TV 6. Konya TV KÖŞE YAZARLIĞI YAPTIĞI GAZETELER: 1. Konya postası 2. Türkiye’de yarın 3. Yeni meram 4. Merhaba 5. Hâkimiyet 6. Yeni Konya (Halen Yazarlığı Devam ediyor) YAYINLANMIŞ ESERLERİ: 1. Çocuklarımıza Pratik Dini Bilgiler 2. Konya’da Dini Hayat 3. Mevlana’nın Tefekkür Dünyası 4. İsrail İhaneti ve Gazze 5. Şems-i Tebrizi’nin Evrensel Mesajları 6. Hz. Mevlana’nın Evrensel Mesajları 7. İbni Arabi’nin Evrensel Mesajları 8. Hz.Mevlana’da İlahi Aşk 9. Hz. Mevlana’nın Yedi Sırrı 10. Sadreddin Konevi’nin Evrensel Mesajları 11. Larende’de açan Gül SULTAN VELED’İN EVRENSEL MESAJLARI ALDIĞI ÖDÜLLER 1. Takdir Belgesi (Konya Valiliği) 2. Takdir Belgesi ( Meram Kaymakamlığı) 3. Teşekkür Belgesi (Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü) 4. Teşekkür belgesi (Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı) 5. Teşekkür belgesi ( Mevlana İlköğretim okulu Müdürlüğü) 6. Teşekkür belgesi ( Meram Belediye Başkanlığı) 7. Teşekkür belgesi (Karatay Belediye Başkanlığı) 8. Teşekkür Belgesi (Selçuklu Belediye Başkanlığı) www.kazimozturk.com www.antoloji.com/kazim_ozturk e-mail: 1. [email protected] 2. [email protected] GSM: 05358931158 KAZIM ÖZTÜRK EĞİTİMCİ/YAZAR
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Erdoğan'a bu tepki neden?
Artık siyasi partiler cumhurbaşkanı adaylarını açıkladılar. CHP+MHP'nin ortak adayı yani çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu. İhsanoğlu'nun adaylık başvurusunu MHP ve CHP yetkilileri TBMM Başkanı sayın Cemil Çiçek'e verdiler. Ardından meclis dışında bulunan beş parti YSK'ya başvurdular!

HDP'nin adayı Salahaddin Demirtaş, AK PARTİ'nin adayı ise Tayyip Erdoğan!

Bütün ittifak arayışları, bütün birleşmeler ve çatı adayı çalışmaları, sayın Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı olmasının önünü kesmek için.

Erdoğan neden istenmiyor? İstenmeyen sadece Erdoğan mı? Erdoğan bu insanlara ne yaptı da istenmiyor? Bu istememe; yalnızca Başbakan olmasından mı kaynaklanıyor? Yoksa daha önceleri de var mı? Bu isteksizlik, AK PARTİ zihniyeti olmasın! Dahası; Türkiye'yi; dindar, muhafazakâr, demokrat, İmam Hatip'li... birileri yönetmemeli! Çankaya'ya; dindar bir cumhurbaşkanı çıkmamalı, dindar bir Başbakan olmamalı...! Anlayışı, ağırlık noktasını oluşturuyor!

Şöyle bir hafızamızı yoklayalım; Milli Selamet Partisi'nin CHP ile yani merhum Ecevit ile koalisyon yapmasını yine aynı zihniyet hazmedemedi! Daha başlangıçta, koalisyonu bozmak için çeşitli oyunlar oynamaya, değişik senaryolar üretmeye başladılar! Ve sonunda, 'istiklal marşı'nda ayağa kalkmadılar' diyerek, bunu bahane ettiler ve hükümetin yıkılmasını ve ardından 12 Eylül darbesinin gelmesinin yolarını hazırladılar! Bitmedi, MSP'yi kapattılar, bütün parti yetkililerine siyasi yasak getirdiler!

Kulaklarımda kalan bir sloganı vardı MSP'nin; 'adil düzen!'  yani; sömürünün olmadığı, faizsiz sistemin revaç bulduğu, üretime yönelik çalışmaların yoğunluk kazandığı bir Türkiye istiyordu MSP! Her yerde fabrika temelleri atılıyordu! O zaman, bugünkü çarpık zihniyet, Erbakan merhuma demediğini koymamıştı! Aynen bugün olduğu gibi o zaman da; televizyonlarda, radyolarda, gazetelerde... MSP ve Erbakan aleyhine propagandalar yapılıyor, partinin kapatılması, liderinin siyaetten uzaklaştırılması isteniyordu!

Ardından RP yani Refah partisi kuruldu! Bu parti de, ülke için çok güzel çalışmalar sergiledi! Doğru yol partisiyle kurduğu REFAHYOL koalisyon hükümetinde memurlara, tarihinde görülmedik zam yaparak, çalışanların ezilmesinin önüne geçti! Askere daha da fazla zam yamıştı! Kısa süreli koalisyonda tarihe geçecek hizmetlere imza attı! Ama olmadı! REFAHYOL koalisyonunu, özellikle Erbakan ve ekibini istemeyenler, devreye girdi! En önce Yalım Erez Bakanlıktan istifa etti! Süleyman Demirel, Cumhurbaşkanı olarak, Başbakanlık görevini Tansu Çiller'e vermesi gerekirken Mesut Yılmaz'a verdi! Ve istenen oldu! REFAHYOL yıkıldı! Yani; bugün AK PARTİ'Yİ, ERDOĞAN'I istemeyen güçler, o zaman da Erbakan ve ekibini istemediler!

Sayın Erdoğan, İstanbul Büyükşehir belediye başkanı olmadan önce, İstanbul'da sular akmıyor, çöp dağları oluşuyordu! Hatta Ümraniye çöp deposundaki patlamada birçok vatandaşımız hayatını kaybetmişti! İski'de yolsuzluk had safhaya varmıştı! Erdoğan belediye başkanı olur olmaz, akmayan sular akmaya, toplanmayan çöpler toplanmaya başlandı! Çöp dağlarından geçilmeyen İstanbul, yaşanır bir kent haline geldi!... o zaman da yine aynı zihniyet, aynı çarpık düşünce, Erdoğan hakkında olmadık yalan ve iftiraları söylediler!

Siirt2te okuduğu bir şiir -ki Okul kitaplarında var olan- sebebiyle hapse mahkum ettiler! Hatırlayın o zamanın gazete manşetlerini ne diyorlardı? 'muhtar bile olamaz', 'siyasi hayatı bitti'...  

Daha önce sayın Abdullah Gül için de aynı oyunlar oynanmıştı! Ne Anayasa'da, ne Yasalarda olmamasına rağmen birkaç tane aklıevvel insanın ortaya attığı 367 krizini ihdas ettiler!

Sebep; inançlı, hanımının başı örtülü bir insanın Çankaya'ya Cumhurbaşkanlığına oturmasını istememek! Onlar yani; Atatürkçüyüm deyip, Atatürk'ü istismar edenler, Laikim deyip, laikliğin içini boşaltanlar, meydan meydan dolaşıp, ellerinde türk bayrağı, dillerinde, 'dağ başını duman almış' marşı ve, 'Türkiye laiktir laik kalacaktır'... sloganları ile günlerce insanların kafasını patlattılar!

Öyle bir çalışma sergiledi ki sayın Erdoğan ve ekibi; halkın gönlünde taht kurdu! Onun için 12 yıldır yılmadan, oylarını düşürmeden devam ediyor! İnşallah 10 Ağustos'ta da ilk turda Cumhurbaşkanı olarak Çankaya'ya çıkacaktır! Halk; dindar, kendi değerleriyle alay etmeyen, tepeden bakmayan, seçimden seçime yanına uğranılıp, seçimden sonra unutulan bir kesim olarak hatırlanmak, daha doğrusu 'kek' lenmek istemiyor artık!    
2014-07-05
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları
- Peygamberler, Dik Duruşun ve Kararlılığın..
- Taşkent'ten Başkent'e
- Hayatı Düzene Sokan İlkeler
- Başkasına benzemekle olmaz...
- Biz hiç bir şey yapmayacak mıyız?
- İstişarelerden Davutoğlu Çıkıyor
- Söze Değil, İcraata Bakacaksın
- Seçimi doğru okumak
- Şimdi Sırada Başbakan Seçimi Var
- Başarıya ulaşmak isteyen Erdoğan'a baksın
- Millet Unutmaz!
- Kiralık Akıl
- Fikirsiz düşünenler...
- Kim tarafsız?
- Ramazan Bizden Memnun Kalmadı!
- Acı Ramazan!
- Suyumuz bitiyor!