Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 29 Ağustos 2014
Erkan ARKUT
Erkan ARKUT kimdir?
05 Ekim 1970 Ankara doğumluyum. Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezunum. Şu anda kendi şirketimde yönetici olarak çalışmaktayım. İstanbul’da ikamet ediyorum. Yazı yazmayı ve fikirlerimi insanlarla paylaşmayı çok seviyorum, bu yüzden her gün yazdığım yazılarımla insanlara ulaşıyorum ve onlardan aldığım olumlu yorumlardan dolayı çok memnun oluyorum. Siyaset, günlük yaşam, dünya kategorilerinde yazıyorum.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Arap ve İslam aleminin bir lidere ihtiyacı var…
Bir bakıyoruz İşid Irak'ta halifelik ilan etmiş, bir bakıyoruz Şii'ler ve Sunni'ler birbirine girmiş. Diğer tarafta Alevi'ler dışlanıyor. Ortadoğu'da Müslüman hiç Allah'tan korkmadan kendi Müslüman kardeşini kırıp geçiriyor. Şimdi bu yapılanlar Müslümanlık mı? Kuran'a uymak mı? Müslümanlıkta var mı böyle sebepsiz Müslüman kanı dökmek, yakmak, yıkmak, masum insanları katletmek? Masum kadınları, çocuklarını yurtlarından sürmek? Hem de sırf mezhebi yüzünden, hem de sadece inancı yüzünden, hem de sadece liderlik hırsı yüzünden? Müslümanlar arasında bu derin fitneyi söndürecek, aradaki düşmanlığı kaldıracak, Ortadoğu'yu yatıştıracak bir lider gerekiyor. Tek çözüm bu. Bu lider sevgi öğretmeni olmalı, son derece akıllı, güzel ahlaklı, Kuran'a uyan, çok ihlaslı bir mümin olmalı. Müslüman âleminin arasını bulacak, kardeşlerin arasını düzeltecek, mezhepleri ortadan kaldırabilecek tek kişi Hz. Mehdi'dir. Hz. Mehdi'nin dışında kimse bunu başaramaz. Peygamberimiz nasıl yaşadığı dönemde insanların akın akın dine girmelerine vesile olduysa, Hz. Mehdi'de ahir zamanda bunu başaracaktır. İnsanların içindeki kini, öfkeyi, düşmanlığı atacak, yerine sevgiyi, şefkati ve merhameti koyacaktır. Hz. Mehdi'nin geldiğinde mezhepleri kaldıracağını peygamberimiz şöyle bildiriyor:

... Hz. Mehdi, dini peygamberin zamanında olduğu gibi aynen uygulayacak. Yeryüzünde mezhepleri kaldıracak. Halis hakiki dinden başka hiçbir mezhep kalmayacak. (Muhammed B. Resul El Hüseyin El Berzenci, Kıyamet Alametleri, s. 186-187)

Hazret-i Mehdi, ahir zamanda dünyaya gelecektir. Resullulah Efendimiz'in soyundan olacaktır. İsa Aleyhisselam'la buluşacak, MEZHEPLERİ KALDIRACAK, YALNIZ ONUN MEZHEBİ KALACAK. (Hüseyin Hilmi Işık, Saadet-i Ebediye, s. 35)

Müslümanlar arasında ancak mezhep ayrılıkları biterse, dünya hırsı biterse, koltuk kavgası biterse, liderlik hırsı biterse huzursuzluk son bulacaktır. Söylediğim gibi bunu gerçekleştirecek olan da sadece Müslümanların lideri değil dünyanın lideri olan Hz. Mehdi'dir. Hz. Mehdi zuhur ettiğinde Işid'in den tutun da diğer Müslüman gruplara kadar, ülkelere kadar, ülkelerin ordularına kadar herkes Hz. Mehdi'ye biat edecektir. O da kan dökülmesine asla izin vermeden tüm dünyada barışı ve huzuru sağlayacaktır.

İnsanlar, balarılarının beyleri etrafından toplanması gibi, Hz. Mehdi'nin çevresinde toplanırlar. Daha önce zulümle dolu olan dünyayı, o adaletle doldurur. Adaleti o denli olur ki, uykuda olan bir kimse dahi uyandırılmaz ve bir damla kan bile akıtılmaz. Dünya, adeta asr-ı saadet devrine geri döner. (El-Kavlu'l Muhtasar Fi Alamet-il Mehdiyy-il Muntazar, s. 29)

Tüm yazılarım: 
http://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/   
2014-07-06
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları
- Hz. Yusuf ve Hz. Mehdi Arasındaki Benzerlikler..
- CHP Felsefesini Değiştirsin...
- Biz süper devlet değiliz!
- Filistin'i sinsice haritadan yok etme planı!
- Devlet Bahçeli Fatih Altaylı'yı Sevmiyormuş…