Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 01 Eylül 2015
Ş.Mehmet ÇET
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Millet 'Başkan'ını Seçecek
Önümüzde kritik, çok önemli ve Türkiye'nin geleceğini belirleme konusunda hayati önem taşıyan bir seçim var. 10 Ağustos'taki Cumhurbaşkanlığı seçimi yeni Türkiye'nin yönünü belli edecektir.   

10 Ağustos'ta ilk turu gerçekleşecek olan ve Türkiye demokrasinin en önemli seçimi önümüzde durmaktadır", şimdiye kadar ki bütün cumhurbaşkanlığı seçimlerinin TBMM'nde milletvekillerinin oylarıyla seçildiği ve bu seçimlerde etkin olan birtakım çıkar çevrelerinin, güç odaklarının etkisiyle yapıldığını görmüştük. 

İlk kez cumhurbaşkanının doğrudan doğruya halk tarafından seçileceğini, "Bu, Türkiye siyaseti bakımından devrim niteliğinde önemli bir adımdır. Cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmiş olması cumhurbaşkanlığı makamının gerçek anlamda cumhur'un sahibi yani milletin isteğiyle yönetilecektir. 

Cumhurbaşkanlığı makamı artık milletin makamı olacaktır" 

Geçmişte sandıktan çıkan halkın iradesini hiçe sayan bazı kurumlar Cumhurbaşkanlığı'nı yeri geldiğinde halkın iradesine karşı devleti koruma adına bu makamı kullanıyorlardı.

Şimdi cumhurbaşkanının doğrudan doğruya halk tarafından seçilmesiyle Türkiye'nin eski sisteminde var olan bu çarpık yapı, ortadan kalkmış olacak, millet ve devlet farklı iki yapı olmaktan çıkartılarak, devletle milletin iradesi örtüştürülecektir. Bu bakımdan Türkiye Cumhuriyeti'nin en önemli seçimlerinden birini yapıyoruz, 

10 Ağustos seçimlerinin hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Türkiye Cumhuriyeti'nin halkoyuyla doğrudan seçilmiş ilk cumhurbaşkanı olarak görevine 28 Ağustos tarihinde başlayacaktır." 

"Cumhurbaşkanlığı makamı artık milletin makamı olacaktır"

 

Günün sözü: Cumhurun dediği olacak ve 'Cumhuriyet' asıl kimliğinekavuşacak.

 

Kalın sağlıcakla

Facebook: mehmetcet21

Twitter: mehmetcet21

Mehmetcet21blogspot.com


   
2014-07-06
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları