Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 13 Ekim 2016
Hüseyin UÇKUN
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
İslam Aleminin Kurtuluşu Birleşmekte...
Allah'a ve Resûlüne itaat edin ve ÇEKİŞİP BİRBİRİNİZE DÜŞMEYİN,ÇÖZÜLÜP YILGINLAŞIRSINIZ, GÜCÜNÜZ GİDER. Sabredin. Şüphesiz Allah, sabredenlerle beraberdir.  (Enfal Suresi, 46)

ALLAH'IN İPİNE HEPİNİZ SIMSIKI SARILIN, DAĞILIP AYRILMAYIN. Ve Allah'ın sizin üzerinizdeki nimetini hatırlayın. (Ali İmran Suresi, 103)
 

İslam alemi şu anda acılar içinde kıvranıyor. Zulüm bütün dünyada ve özellikle de İslam ülkelerinde. Müslümanlar acımasızca şehit ediliyor, tecavüze uğruyor,evlerinden uzaklaştırılıyor,dövülüyor,sakat bırakılıyorlar. Canlarını kurtaranlar başka ülkelere kaçarak ancak canlarını kurtarabiliyorlar. Ülkemizde de 1 milyondan fazla Suriyeli kardeşimiz bulunuyor. Yakın zamanda da Gazzede zulüm başladı. Biri bitmeden diğeri başlıyor. Peygamberimiz (sav) in hadisinde belirttiği gibi ; Ahir zamanda fitnelerin biri bitmeden diğeri başlıyor.

Rabbimiz bize Kuran'da öğütler veriyor. Müslümanların dağılmaması gerektiğini,parçalanmaması gerektiğini ve bir arada olmasını öğütlüyor. Mezheplere, cemiyetlere, tarikatlara  bölünmenin felafet getireceğini bildirerek bize uyarıda bulunuyor. Şöyle bir baktığımızda gerçekten de olan aynen bu olmuş durumda. Sünniler şiilere düşman durumda, Aleviler Kadirileri sevmiyor, Vahhabiler Şafilere nefret içinde vs.... Bu liste uzayıp gidiyor bu şekilde. Müslümanlar birbirlerini acımasızca öldürüyor şehit ediyorlar.İslam aleminde büyük bir fitne dolaşıyor. Dağılıp ayrılmanın, birbirine düşman olmanın getirdiği bu fitne tüm dünyada milyonlarca müslümanın üzerinde şu anda.

Peki İslam alemi ne yapmalı ? Bu acıların, zulümlerin bitmesi için kurtuluş yolu nedir ? Müslümanlar artık şu mezhepçilik kafasını, ayrılık kafasını, nefreti, sevgisizliği bırakmalılar. Allah'ın ipine yani Kuran'a sımsıkı sarılmalı. Kuran, bize sevgiyi, kardeşliği, şefkati,merhameti,adaleti, özgürlüğü öğütlüyor. Müslümanlar Allah'ın dinine bir an önce uymalılar. Kan,gözyaşı,nefret ve sevgisizlik şeytanın büyük bir fitnesi. Bundan hemen vazgeçilmeli. Müslümanlar Allah'a güvenerek birleşmeyi istemelidir. Göreceğiz ki o zaman tüm İslam aleminin üzerine huzur,güven ortamı,kardeşlik ve sevgi doğacaktır.Allah bizden sadece Kuran'a uymamızı istiyor. Bunu yaparsak yani müslümanlar birleşmeyi isterlerse İslam alemi kurtuluşa erecektir inşaAllah.Allah müslümanların yardımcısıdır.

 

Sevgi ve Saygılarımla

Hüseyin Uçkun   
2014-07-13
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları
- Kim bu üst akıl?
- Cinsi sapıklık tehlikesi
- PKK...
- PKK/PYD’den Nasıl Kurtuluruz?
- İngiliz Derin Devleti
- En güçlü silahtır sevgi