Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 16 Temmuz 2014
Mustafa KOCA
Mustafa KOCA kimdir?
1955 Yılında Mersin, Musalı Köyü'nde doğdum. ODTÜ Kimya Mühendisliği Fakültesinden mezunum. Tarımda ve Gıdada kullanılan Kansere neden olan Kimyasallara şiddetle karşıyım... Çocuklarda Zihinsel Gelişimin yapılandırılmasını anlatan KELEBEK TERBİYECİSİ ve tarım uygulamaları ile kanser arasındaki ilişkiyi anlatan TOPRAĞIN ÖLÜM ÇIĞLIĞI isimli yayınlanmış iki tane kitabım var... Yerel Gazetelerde KANSERLE ilgili çok sayıda makalem yayınlandı...
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Kanserin nedeni hücrelerin mutasyonudur
Yazının başlığı size itici gelebilir, ancak içeriği herkesin anlayacağı bir dille anlatacağım. Bu yazıda kanser hastalığının nasıl oluştuğunu ve kendi aklınızı kullanarak kanserden, kısırlıktan, fazla kilolarınızdan, kalp damar hastalıklarından, psikolojik sorunlardan nasıl kurtulacağınızı anlatacağım.

Kanserin nedeni mutasyondur. Peki, mutasyon nedir? Mutasyonun Türkçe karşılığı başkalaşımdır. Başkalaşım nedir?


Hücrelerin ilk ata hücreden bugüne biriktirdiği bir bilgi birikimi vardır. Bu birikim milyon yıllarda oluşmuştur. Hücre kendisine gelen yabancı uyartıya karşı bir mücadele geliştirir, mücadelede başarılı olursa uyartıyı da, mücadelesini de kaydeder. Bu bilgiler birikir ve hücre bilincini oluşturur. Aynı uyartılar hücrede depolanır ve yeni hücrelere aktarılır. Bunun sonucunda da yeni nesil hücreler ata hücrelerden daha fazla bilgi birikimine sahip olurlar. 

Hücreye kaydedilmiş her yeni uyartı, hücre içerisinde farklı bir kimyasal tepkimenin oluşumuna sebep olduğu gibi, hücre içerisinde oluşacak kimyasal tepkimelerin sıralamasının da değişmesine neden olur. Mutasyona uğramış hücre ata hücreden hem daha ileri bir hücredir.

Aynı ata hücreden çoğalmış iki kardeş hücreden yalnızca bir tanesi mutasyon geçirdiğinde, kardeş iki hücrenin metabolizmaları ve kimlikleri farklı farklıdır. 


Aynı ata hücreden başkalaşım geçirmiş hücre ile başkalaşım geçirmemiş olan hücreler,  aynı organizma içerisine girerse vücut, değişim geçirmemiş hücreye karşı sorun yaşamazken, değişim geçirmiş olan hücreye karşı nasıl bir mücadele vereceğini bilemez. Gelişigüzel antibiyotik alındığında mikropların bağışıklık kazanması dediğimiz durum böyle ortaya çıkar.


Konsantre olan her şey canlı metabolizması için zararlıdır. Onkoloji profesörü Erkan Topuz Bey ‘'meyve yiyin, ancak aynı meyveden çok tüketmeyin'' diyor. Çünkü aynı tür maddelerin içerikleri bir araya geldiklerinde yoğunluk oluştururlar. Sebze ve meyveler içerisinde bulunan mineraller yoğunlukları arttıkça bombardıman etkisi yapar.


Toprağa yoğun kimyasal gübre uygulandığında faydalı bakterilerin bir kısmı ölür, ölmeyenler ise bünyelerine aldıkları kimyasallarla değişime uğrarlar. Değişime uğramış bakteriler ortak yaşam içerisindeki görev ve sorumluluklarını ya yerine getirmezler, ya da farklı bir metabolizma ile sürdürürler. Farklı metabolizma faaliyeti sonucu ortaya çıkacak ürün farklıdır ve bitki için yeni bir ürün denemesidir. Yeni ürün denemesi ise bitkinin hücre bilinci için yeni bir olay olacağından, bitki bünyesinde gerçekleşecek metabolizma faaliyetlerinin değişmesine neden olacaktır. Yani, bitki hücrelerinin bilgi birikimi değişir. DNA'sı farklılaşır. Bugün tükettiğimiz meyve ve sebzelerde istenilen aromaların olmayışının nedenlerinden birisi budur. 


Bir hücreli canlılar bağımsız oldukları için kansere yakalanmazlar. Başkalaşım geçirmiş tek hücreliler, çok hücreli tüm organizmalar için yabancıdır ve çok ciddi tehdit oluştururlar. Toprakta bulunan faydalı bakteriler, toprağa uygulanan kimyasallarla başkalaşım geçirdiklerinde, önceden ortak yaşadığı bitkiye karşı görev ve sorumluluğu değişeceği, ortamda bulunan diğer canlılar tarafından yabancı görüleceği için başka canlılar açısından da tehdit oluşturacaktır. 


Çok hücreli canlılarda hücreler birbirleriyle belli bir koordinasyon içerisinde yaşarlar. Bu koordinasyon içerisinde her hücrenin bulunduğu yere göre farklı bir görevi vardır. Görevine yabancılaşmış hücreler diğer hücreler tarafından hapsedilir. Ancak dış görünüşleriyle vücut hücresine benzeyen başkalaşmış hücreler bağışıklık sistemiyle yok edilemediği gibi vücut hücrelerinden daha ileri düzeyde bilgi birikimine sahiptirler. Bu hücreler etrafları sıkı sıkıya çevrilmiş olsalar da bulundukları yerde bölünerek çoğalırlar. Çoğaldıkça kendilerini çevreleyen hücrelere baskı uygularlar. Kist ya da tümör dediğimiz yapılar, yani kanser böyle oluşur.


Bugün insan vücudunda oluşmuş farklılaşmış hücrelerden bahsederken doğrudan kimyasal uyartılara maruz kalan bitki hücrelerini göz ardı ediyoruz. Yediğimiz besinlerle aldığımız yabancı maddeler, vücudumuzda bulunan protein yapılarına katılarak enzimlerin farklılaşmasına dolayısıyla da vücudumuzda gerçekleşen kimyasal tepkimelerin farklılaşmasına neden olmaktadır. Bu farklılaşma salgı sistemlerimizin ya bloke olmasına, ya da farklı salgı oluşumuna sebep olur. Sinir sistemi ile salgı sisteminin çalışmaları arasında gerçekleşecek uyumsuzluk strese, ruhsal sorunlara neden olur.


Yaşadığımız  sağlık sorunlarının pek çoğunun altında metabolizma faaliyetlerimizde yaşanan değişimler yatmaktadır. Eğer hücrelerimizin sahip olduğu bilgi birikimine ( Hücre Bilinci ) uygun, doğal beslenirseniz obezite dahil, kısırlık, kanser gibi  pek çok sorundan kolayca kurtulursunuz.
   
2014-07-14
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  YORUMLAR 1 sayfada toplam 1 yorum
MUSTAFA MÜDERRİSOĞLU
2014-07-14 02:44:34    ip: 88.227.22.???
TEBRİK VE TEŞEKKÜR EDİYOR. ÇALIŞMALARINDA MUVAFFAKİYET DİLİYORUZ
.......................................................................................................................................................................
1
yazarın diğer yazıları
- Fazla Kilolarınızdan Kurtulmanız İçin..
- Algınızı kendiniz yönetin
- Okurum Olmak İster Misiniz?
- Kanser Kader Değildir