Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 24 Temmuz 2014
Mert ARSLANOĞLU
Mert ARSLANOĞLU kimdir?
Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nden mezunum, beş yıl önce kendi şirketimi kurdum. Evliyim, iki çocuk sahibiyim. Çok yoğun çalışmama rağmen yazmak benim tutkum. Düşüncelerimi çok kolay yazıya dökebiliyorum ve insanlarla düşüncelerimi paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Tam anlamıyla araştırmacı bir kişiliğe sahibim. Tarih, bilim, kültür ve sanat dalında bilgilerimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Özellikle antik çağlarda yazılan eserleri incelemeye, binlerce yıl öncesinden günümüze kalan yazıtlara karşı çok ilgim var. Bloghaber, Milliyet Blog, Radikal Blog sitelerinde yazıyorum.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Komünist Terör ile Uzlaşma Olmaz!
Güneydoğu'da senelerdir devam eden bölücü faaliyetlerin amacı etnik bir hareket değil, Komünist ve dinsiz bir ideolojinin hâkim olma çabasıdır. Son 30 yıldır binlerce can alan PKK, bölgede dev bir komünist devlet kurma idealinde olan Marksist, Leninist, Stalinist bir örgütlenmedir. Hedefi her ne pahasına olursa olsun bölgede komünist bir devlet kurmak olan bu örgüt bu hedefine ulaşmak için kanlı bir devrimin şart olduğuna inanıyor ve ideolojisinin gereği olarak binlerce askerimizi şehit ediyor, polisimizi sırtından vuruyor, öğretmenleri kaçırıyor, çocuk, kadın, yaşlı demeden halkı bombalıyor, gençleri dağa kaldırıp teröriste dönüştürüyor.

Bölgedeki sorunu 'Kürt Sorunu' adıyla lanse ederek sanki Kürt kardeşlerimizle aramızda bir ayrılık varmış gibi göstermeye çalışan bu komünist zihniyet aslında bölgede komünist, Stalinist ve Leninist bir hâkimiyetin ön hazırlığını yapıyor.

PKK'nın amacı Kürt milliyetçiliğini kullanarak Kürt kardeşlerimizi Stalinist bir anlayışla ezmektir.  Herkes bilsin ki bölgede komünist bir devlet kurulduğu takdirde PKK tarafından ilk harcanacak ve ilk şiddet görecek Kürt kardeşlerimiz olacaktır.

Terörün bitmesi için 'özerklik şart' diyerek ortaya çıkan kişiler bu büyük komünist tehlikenin farkında değiller. Oysa bu tehlikeye karşı en etkili önlemleri alabilmek için tehlikenin boyutlarını çok iyi görmek gerekiyor. PKK'nın benimsediği komünist ideolojide hâkim olan inanç vicdansızlık ve insafsızlıktır. Bu ideolojilerde toplumlar vahşi hayvanların yaşamlarını sürdürebilmek için mücadele ettikleri ortamlara dönüştürülmeye çalışılır. Bunun nedeni inandıkları ideolojinin onlara hayvan olduklarını telkin etmesi, ancak hayvanlar gibi mücadele ederlerse hayatta kalabileceklerini söylemesidir. Bu yüzden PKK mücadelesini bu yönde devam ettirmektedir.

Şimdi basında birçok köşe yazarı 'çözüm sürecine zarar vermeyin' diyerek çırpınıyor ve hükümetin taviz vermesini bekliyor. Fakat şu gerçeği unutuyorlar ya da görmezden geliyorlar. PKK Türk topraklarında Komünist bir Kürt devleti kurmadan asla mücadelesinden vaz geçmeyecektir. Bunu da Türk devletinin kabul etmesi asla mümkün değildir. Toprakların bölünmesi demek Türk milletinin namusunu kaybetmesiyle eşdeğerdir. Bu topraklar Atatürk zamanında da milli birlik ve şuurla korunmuş asla parçalanmasına müsaade edilmemiştir. Şimdi de değişen bir şey yok. Türk milleti şerefi pahasına bu toprakların bekçisidir. Bu topraklar tam 40.000 şehidin kanıyla sulanmıştır ve hiçbir şekilde bölünmeyecektir. Çözüm süreci PKK'nın dağdan inmesini kapsıyorsa bunda bir sorun yok (ki bu hayali bir beklentidir) ama bölünmeye varıyorsa bunu kabul etmek mümkün değildir.

PKK Komünist Kürdistan'ı kurmadıkça asla durulmayacak, asla silahını bırakmayacaktır. Şimdiye kadar tüm istediklerini silahla elde ettiler, bundan sonra da silahla mücadeleye devam edecekler. Bu arada Türk devletinin yapması gereken Güneydoğu'da halkımızın maneviyatını artırmak, anti komünist eğitim yapmak, milleti milli birlik ve beraberliğe sürekli teşvik etmektir. Özerklik, federasyon, başkanlık sistemi Öcalan'ın Türkiye'yi bölme senaryolarıdır. Türk devleti ve milleti asla oyuna gelmeyecektir. Başbakan Tayyip Erdoğan sürekli 'tek devlet, tek bayrak, tek millet' diyerek Kürt kardeşlerimizin de bu topraklarda barış içinde yaşayacağını söylemelidir.   
2014-07-14
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları
- Kuran'a Göre İslam'ı Yaşayın...
- İsrail, Tevrat'taki barış hükümlerine..
- Federasyon olursa Türkiye kalmaz!