Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 24 Temmuz 2014
Erkan ARKUT
Erkan ARKUT kimdir?
05 Ekim 1970 Ankara doğumluyum. Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezunum. Şu anda kendi şirketimde yönetici olarak çalışmaktayım. İstanbul’da ikamet ediyorum. Yazı yazmayı ve fikirlerimi insanlarla paylaşmayı çok seviyorum, bu yüzden her gün yazdığım yazılarımla insanlara ulaşıyorum ve onlardan aldığım olumlu yorumlardan dolayı çok memnun oluyorum. Siyaset, günlük yaşam, dünya kategorilerinde yazıyorum.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
İhsanoğlu Neden Erdoğan Karşısında..
Ekmeleddin İhsanoğlu Neden Erdoğan Karşısında..

CHP ve MHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Ekmeleddin İhsanoğlu dün tarihe geçecek sözler sarf etti. Ekmeleddin İhsanoğlu Esed'in zulmünden canını kurtararak Türkiye'ye sığınan mülteciler için: 'Elbette birinci derecede çözüm gerekiyor. Fakat büyük manzarayı da düzeltmek lazım, çünkü vücudun tamamı hasta. Şimdi Suriyeli vatandaşlar, Suriyeli mülteciler hatta mülteci statüsünde olmayan bir milyondan fazla insan buraya girdi. Haklısınız, ben size hak veriyorum. Türkiye'nin bunu halletmesi lazımdı. Türkiye'nin buna kapı açmaması lazımdı. Ama kapıyı açanlar, herkes gelsin diyenler nerede. Biz bunlara isyan ettiğimiz için yola çıktık kızım. Biz diyoruz ki bu politikalar yanlıştır. Bunları düzeltmek lazım. Seçilecek cumhurbaşkanı bu yanlış politikaları devam ettiren bir pozisyonda olmamalı. Bunları reddeden bir yapıda olmalıdır' diye konuştu.

İşte bu gafıyla Ekmeleddin İhsanoğlu Tayyip Erdoğan'ın karşısında yapacağı en büyük yanlışı yaptı. İhsanoğlu İslam İşbirliği teşkilatının başında değil miydi? Bu teşkilat İslam ülkelerinin birlik olması amacını, İttihad-ı İslam'ı hedeflemiyor muydu?  İhsanoğlu bilim adamı kimliğinden önce dindar kimliği ile anılmıyor muydu? Gittikçe dindarlaşan, maneviyata çok önem veren Türk milletinin seçmesi ümidiyle cumhurbaşkanlığına soyunmuyor muydu?

Ekmeleddin İhsanoğlu nasıl bir dindar ki, nasıl Kuran'a uyan bir insan ki Suriye'den, Esed'in kılıcından kendi canını zor kurtaran mültecileri Türkiye'nin içeri almasına karşı çıkabiliyor? Allah ayetinde zulme uğrayan zavallı kadınlar ve çocuklara yardım elini uzatmamızı emretmiyor mu?

Size ne oluyor ki, Allah yolunda ve: "Rabbimiz, bizi halkı zalim olan bu ülkeden çıkar, bize Katından bir veli (koruyucu sahib) gönder, bize Katından bir yardım eden yolla" diyen erkekler,  kadınlar ve çocuklardan zayıf bırakılmışlar adına savaşmıyorsunuz? (Nisa Suresi, 75)

Kuran'da Müslümanlar kendilerine hicret edenleri koruyup gözetmiyorlar mı? Kendileri ihtiyaç içinde olsalar dahi o zavallı insanlara yardım eli uzatmıyorlar mı?

Kendilerinden önce o yurdu (Medine'yi) hazırlayıp imanı (gönüllerine) yerleştirenler ise, hicret edenleri severler ve onlara verilen şeylerden dolayı içlerinde bir ihtiyaç (arzusu) duymazlar. Kendilerinde bir açıklık (ihtiyaç) olsa bile (kardeşlerini) öz nefislerine tercih ederler. Kim nefsinin 'cimri ve bencil tutkularından' korunmuşsa, işte onlar, felah (kurtuluş) bulanlardır. (Haşr Suresi, 9)

Ekmeleddin İhsanoğlu nasıl bir vicdana sahip ben anlamıyorum. Türkiye'ye sığınan mültecilerin ne kadar zor şartlarda yaşadıklarını İhsanoğlu görmüyor mu? Çadırlarda bir lokma ekmeğe muhtaç olan çocukları İhsanoğlu görmüyor mu? Ne yapsaydı ona göre Türkiye? Öldürülmekten kaçan bunca zavallı insana kapısını kapatıp hepsinin vahşice öldürülmesini mi seyretseydi? Bunu yapan insanın bu yaptığından sorumlu olacağından da mı haberi yok İhsanoğlu'nun acaba?

Demek ki İhsanoğlu bir ülkenin zulmünden kaçsa biz onu almayıp kapılarımızı kapatacağız, sonra da onun hunharca katledileceğini seyredeceğiz. Onun vicdanına, aklına göre böyle yapmamız gerekiyor.

Ekmeleddin İhsanoğlu soğuk, materyalist, Darwinist CHP kafasını bırakmadığı sürece bu ülkeye cumhurbaşkanı olamaz.Türkiye bugüne karşı zulüm gören her ülkenin vatandaşına kapılarını ardına kadar açmıştır. Bu yüzden de İslam âleminin ağabeyi, koruyucusu, kollayıcısı konumundadır. Tayyip Erdoğan Filistin'e, Irak'a Suriye halkına kucak açtığı için, mazlum kadınları ve çocukları koruyup kolladığı için Ortadoğu'da büyük bir coşkuyla sevilmektedir.

Ekmeleddin İhsanoğlu bilsin ki Türkiye yakın bir gelecekte Türk İslam Birliği'ni kurup lider konumuna geçecek bir ülkedir. Bu kafada bir cumhurbaşkanının böyle bir ideali olmayacağına göre seçilmesi de mümkün olmaz. Vicdanlı, imanlı, güzel ahlaklı, maneviyatına sahip çıkan, mazlumu koruyan, elindeki bir parça ekmeği yanındakiyle paylaşan Türk halkı başında öyle bir cumhurbaşkanı görmek isteyecektir. Ekmeleddin İhsanoğlu'nun yaptığı bu tarihi gaf onun bu ülkeye cumhurbaşkanı olamayacağının görülmesi açısından önemlidir.  


   
2014-07-14
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  YORUMLAR 1 sayfada toplam 1 yorum
ali kına
2014-07-15 09:05:03    ip: 194.27.49.???
Ekmelettin ihsanoğlunun yapacağı tek yorum var erdoğan hakkında. git aklan gel demesi kafi.
.......................................................................................................................................................................
1
yazarın diğer yazıları
- Filistin'i sinsice haritadan yok etme planı!
- Devlet Bahçeli Fatih Altaylı'yı Sevmiyormuş…