Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 24 Temmuz 2014
Halil İbrahim AKGÜN
Halil İbrahim AKGÜN kimdir?

Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Ramazanda Ortadoğu'da Güneşin Doğuşu...
Dünyada ne kadar Müslüman var sa her bir yerde niye bir sorun yaşıyo hiç anlamıyorum,insanlar nicin paylaşım konusunda anlaşamıyorlar,gerci bu sadece müslümanlarrın sorunu deel de tüm insanlıgın sorunu hangi dinden hangi mezhepten olursa olsun hic fark etmiyor gülcü olan gücsüz olana hep hükmetmek istiyor o kadar..

İşte tee bindokuzyüz kırklarda kurdurmuşlar ortadoguda İsrail devletini.  Filistin özgür bir devlet olarak yaşarken icine bir  kurt düşürmüşler tee ozamanlar ve gel git zeman icinde işite koca koca devletlet bunu yapınca okadar masum oluyo ki bu tür olaylar,onlar kendi topraklarını savunuyor ama onlarda orda söz sahıbi oldugu icin tüm dünya sadece seyrediyor.

Ha bi ara sanırım 1967 lerde bi ara Araplar az horazlanıyorlar süriye mısır sudiarapistan,Ürdün,yani haden ülen şu kücük minicik israili e bi tokatta vurup Cuma namazını da kuduste kılıverem ,deyip yalahh bi taaruzzz ozaman israill nufusu sen de üc beş milyon cuk felen öteki Filistin,ve destekcileri koca bi ordu,emma bu Araplar,teee eskiden pek savaşmayı sevmeyolar,onalr daha cok kacmayı ardı sıra bakmayı garip garip mahsun seyretmeyi tercik ediyolar,

Kimin yanında kimle bi savaşa girsele hemen satala,mış valla bunlar azcık gevşek gardeşim gevşek,savaşmanın topraklarını,evini,yurdunu,aileni,,,ÖZGÜRLÜGÜNÜ,, korumak icin gelecek kuşaklara daha bi özgür yaşam icin kanınla canınla savaşman lazım bedel ödemen lazım kahbece deel metrece vuruşarak bunu elde etmen gerek,gerci Köroğlu,nun dedigi gibi tüfek cıktı mertlik bozuldu yaa..

İşte tee o 1967 lerde hezimete ugramışlar bizim Filistin ve onları destekleyen Araplar,adanlar filistini sonra süriyede golan topraklarını da işgal etmiş ahoncezcik İsrail ,li arkadeşler ve tüm bunların aga bubası da malum gali amarika onlar istedimi yaparlar arkadeşler cünki onlar hayatı dizyan ediyolar onlar her şeye hüküm etmeyi dünya ya yön vermeyi hep akıl etmişler uyanık millet bunlar sen de uyanık olmadıktan sonra..

Nerde petrol var nerde su var nerde bi enerji kaynagı var hoppa onlar orda bi şekilde görünüyorlar,bunu yaparken  hic kendileri ellerini pek bulaştırmazlşarmış,mutlaka maşa denen başka terör gurupları türedirlermiş ve o şekilde işlerini karıştırdıkları devletlerin icinden icinden kurculaya kurculaya bi kurtcuk misali icin icin agacın kökünden bi girdimi temam gali kökü yer yer hafif bi rüzgar cıktımıydı köttt yere salınır gider karşıdan bakarlar bön bön gali yahu bu agac da buncez rüzgarda nası devrildi hec anlmadım vallaaa der..

Böyle canı sıkıldımı bu isail hedee Filistin,ee hucumm ,yazık onlar da ellerini bi lastik ile taş atarlar,tabi lastik bulurlarsa,yoksa el ile sallama usulu ile onlar top tüfek füze her ne ise yani yeni yeni ürettikleri silahları o garip cocukların üstüne üstüne atıp atıp bakarlar,yada kafes icinde olan bu insanları  bi kamcı ile bi işaret ile tutarlar ellerinden gözlerinşi baglarlar seni götürüyoz,nereye deyemen,cünki orası zaten onların gözetiminde bi hapsane,cevrili bi ceza evi ve tüm dünya bunu biliyo ve onların musade ettigi yerde onların izin verdigi şekilde ve onların gene izni ike dışarıdan  gelen bir kac  yardım ile hayat sürermiş,biri oraları bilen oaralarda yaşayan bi gazeteci,şöyle dermiş,İsrail istemezse onlar orada aynı ,ne aşı,yeyebilirler ne uyuyabilirler,ne aynı yastıga baş koyabilirler,hava bile alamazlar,cünki dört bi tarafı cevrili kuşatma altında.

Dünyanın en büyük üstü acık  ceza evi dermiş..

Ve tüm dünyanın gözü önünde her daim yaşanır böyle vakalar,ama  gerek birleşmişmilletler gerek digeri,Avrupa birligi,islamişbirligi,her ne kadar sifil toplum kuruluşu varsa tümü trene bakar gibi bakar ,farzedelim bi karar alcekler.

Üleeennn İsrail bak seni bu yaptıgından dolayı kınayecez,deyecek sadece..

Ama dur,dur der ayıp oluyo der amarika devleti ve karşı veto yetkisi ile bi kınamayı dail izin vermez o kadar yoksam bu tek başına bi İsrail,in yapıvercegi iş deel anlaşıldımı ..

O mazlum insanların pek fazla şu an secenegi yok cok tez cogalıp tez cok da okuyup bi şekilde adam olup zaman icin de aynı taktikleri tatbik etmek ten başka care yoktur gali..

Biz dışarıdan sadece bakarız cünki güc onlarda..

Hatta şimdik  önümüzde bi secim va demi cumhurbaşkanlıgı va ve bi bakın bakam şartlar ne kadar eşit demi.

Her şeye sahıp bi başbakan tüm haşmeti ile tüm olanaklar tüm imkanlar tüm gazeteler tüm televizyonlar,tüm devlet olanakları,valiler,tüm bürokratlar haydenn devedimi yallaahhh..

Ama bi de öteki rakip arkadaşlara bi bakın yaya gidiyor o kadar mütevazi,sade temam cok prejiştisli bi gecmişi var monşarir,diyola ya oda gerci türkcesi,,Azizim,, demek miş ya ..neyse neyse şöyle bakın sn. başbakanımız şu an bi koca amarikabirleşikdevleti, gibi devhasa bi cüsse ile güc ile konum ile..

Sn. İhsan Ekmeledinoglu  ise mazlum şu bizim ,Filistin,, devleti gibi ekleme parca  parca halk daha kendisini toparlayıp şööyyle bi tanıyasıya kadar ..

Atı alan üsküdarı coktan geccek de bogaz da Üsküdar da karşıdan gelen vapura bakıp getirin garii şu keyif gahvemi bol köpüklü olsun yoksa valla da imcem ha deyip bagdaşı kurup iki fincan keyif kahvesini yudumlamış olacek bile..

Gercek te de bu adam olsun ,olsun ki her gün her gun insanları azarlayıp duruyor,herkese kendine göre ayar veriyo,ülkeyi ötekileştiryo,Allah muhafaza bakın komşularımıza,parca parca oldular,yazık demi..

Gercekte tün insanlara yüce yaradan akıl,vermiş, fikir,vermiş,düşünün deye kafa beyin vermiş mi,vermiş,iyi görün deye göz de vermiş mi vermiş,bazı şeyleri,duyun deye bi de iki kulak vermiş mi vermiş,e,e,e, garii gerisi size kalmış arkadeş kör bilem iki kez üc kez aynı cukura düşmezmiş hani ha bi gayret gali,gerci tüm bu yaşananlar sizi memnon ediyosa,siz huzurlu,iseniz,işiniz iyi ise keyfiniz gıcırsa,yapcek bi şey yok tüm bireyler özgürce her zaman oldugu gibi tercihini yapcek arkadeş..

Hadi hadin gali ramazanın sonuna yaklaşiyoz hayırlısı ile ilim uşak,tan köyum kırka dan meşe ,cam agaclarının hışıltılı sesi ve goyu gölgesi ile hasat,ve ramazan bereketi ile en derin saygı selamlar bizden gali salıcakla kalın..

 

Üstadımmm..


   
2014-07-20
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları
- Temmuz, köy, sıcaklar ve ramazan