Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 20 Eylül 2016
Özkan ÇİFTÇİ
Özkan ÇİFTÇİ kimdir?

Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
İnsanlığın Öldüğü Gün Filistindir!
İnsanlığın Öldüğü Gün Filistindir! Bu yazıya başlamadan önce bir duygu seli yaşadım. Gözlerimin yaşı kurumadan,yazımı bitirmek ve derin bir nefes almak için Allah'a dua ettim. Yakınımızda, bombaların altında melek çocuklar ölüyor. Buna kimse aldırış etmiyor.

Herkes kendi halinde rutin hayatına devam ediyor. Kimileri yorum yapıyor ya da ahkam kesiyor. Kimileri de kınama yapmaya devam ediyor.

Atalarımız çok doğru söylemiş 'Ateş düştüğü yeri yakar'' olanlar ise yavrularını yitiren anne ve babalara, insanlarını yitiren Filistinlilere mal oluyor.

Dün haberlerde ölümden kaçmak isteyen dört Filistinli çocuğun hazin bir sonla bulan haberi vardı. O anda kendi çocuklarım gözümün önüne geldi. Biz kendi çocuğumuzun bir ağlamasına kıyamazken, o anne ve baba çocuklarının dağılmış vücutlarını ellerinde toparlamaya çalışıyorlardı.

Ben bu haberi izlerken  içim ürperdi kendimi bir an kaybettim; Allahım bu nasıl bir sınav? dedim kendi kendime. Sen o anneye babaya sabır ver. Ciğerindeki acıyı hafiflet diye dua ettim.

Ben bu fotoğraf yüzünden yemek yiyemezken, o annenin babanın hali nicedir? Anne ne haldedir, baba ne haldedir diye hep düşündüm durdum. Bir canlının bir insanın ölümü bu kadar kolay olabilir mi? diye düşündüm.


 İnsanlık bu kadar ucuz mu? Bu yavrular ölünceye kadar; ben bin defa ölürüm dedim. Bu üç tane yavruyu , bu üç tane meleği, bizler nasıl görmezlikten gelmeye devam edeceğiz diye düşündüm, düşündüm, düşündüm!!

Onların acılarını paylaşmak yetmez, onların yanında olmalıyız diye düşündüm. Bu arada hep düşünmeye kendimi sorgulamaya devam ettim. Bu meleklerin katliamı yapılırken, alnımızı secdeye nasıl koyarız?

Secdede bu yavrular gözümüzün önüne gelmez mi? diye düşündüm. Suudi kralı sarayında rahat otururken, kabe imamı kralını överken, Mısır'da daha onyedisinde Esma rahmana yürüken, Kabe'yi nasıl tavaf ederiz? Nasıl hiçbir şey yokmuş gibi Allah'a ibadet ve dua ederiz. Bu isimlerini saydıklarım zalimin karşısına dikilip ölmeyi tercih ederken, bizler nasıl oturup da hala dua etmekle yetiniriz diye düşünmeye devam ettim.

 Bu acılar yaşanırken, ettiğimiz dualar nasıl yaradana kavuşur diye derin derin düşündüm. Batılılar 'Müslümanlar ölüyor bize ne'' derken, onlardan gelecek bir yardımı,bir insani sözü nasıl bekleriz.

İnanların içinden bir ‘'Sütçü İmam'' çıksın diye beklemeye nasıl devam ederiz.

Bu melekleri dünyadan koparacak kadar dünya güzelliklerine sarılmış insanlar. Bugün insanlığımızı öldürdüğümüz ve toprağa gömdüğümüz gündür.

Bu melek çocukların ölümüne ‘'Bırakın birbirlerini yesin'' diyecek kadar zalimce düşünenlerinde o zalimlerden bir farkı olmadıkları bir gündür.

Allahım sana duam o dur ki; Bu zalimlikleri görmezlikten gelen kullarına,sen gördüğünü göster.

O insanları da hidayete erdir. Kalplerindeki mührü bugünlük onlardan kaldır.Bu melekler ölürken 'Orada HAMAS var'' diyenleri, zalimin yanında yer alan din kardeşimizi ve Müslüman din devletlerini hidayete erdir.

Yarattığın kullar senin kadar sabırlı, senin kadar merhametli olamaz ya rab!!

Dünyada gözlerini hırs, mevki, makam için kaplamış insanları sana havale ediyorum.

Bizlere hidayete erdirecek gücün birlik ve beraberlikte olduğunu, inananların yüreklerinde hissetmelerini istiyorum. Bizi birbirimize düşüren kalleşlerden aman beklemek, yardım beklemek olmaz.

Bu sene Hac yerine Filistin için tavaf yapma günüdür. Din kardeşlerimiz katledilirken, çocuklar öldürülürken nasıl Cuma namazı kıldığımız, nasıl Bayramları kutladığımızı idrak etme günüdür.

Bu sene Kabe'ye hangi yüzle giderizi düşünme günüdür.

İçimize sindirerek nasıl tavaf yapacağımızı düşünmemiz gereken bir gündür. Bir sütçü İmam Cuma namazı kıldırmadı diye Maraş'ın nasıl kahraman olduğunu düşünme günüdür.

Bugün aslında Filistin'in  refaha kavuşması gereken gündür !!!

Kahraman alimler nerede?

Müslüman devletler nerede?

Suudi Kralı nerede?

Yürekler nerede?

Melek çocuklar içlerini çeke çeke ölürken vicdanlar nerede.?

Yeşillikleri ağaçları seven çapulcular nerede?

İnsanlar ölüyor sizler neredesiniz?

Yoksa sizin direnişiniz sadece siyasi mi?

İnsani değil mi?

İnsanlık için eylem yapılmaz mı?

Aslında bugün herşeyin bittiği, herşeyin gösteriş ve caka satmak olduğu bir gündür.

Bugün yüreklerde acının, gözlerde yaş yerine kanların döküldüğü gündür...

Bugün ölüme giderken, eliyle şahadet edip gözleriyle dünyaya son kez bakan Filistinli çocukların günüdür!

Bugün insanlığın öldüğü, dünyanın yerle bir olduğu gündür.

Bugün yavrularını kaybeden anne ve babaların günüdür.

Bugün sizlerin bayram gününüzdür.

Yavrularınızın cennette size şefaat edeceği gündür bugün...

Bugün aslında yüreklerin yerinden söküldüğü, ölenlerin şehadet şerbetini içtiği gündür.

Bugün ölenlerin günüdür.

Bugün ölenlerin bayram günü, ölenlerin ölümüne seyirci kalanlarında azab günüdür....

habertempo   
2014-07-19
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları