Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 10 Ekim 2013
Necati KAVLAK
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Bu Meclis yeni anayasa yapmalı mı?
Başbakan Erdoğan, Memur-Sen'in iftar sofrasından muhalefet liderlerini hem kıyasıya eleştirdi, hem de eleştiri okunun temrenine 48 maddelik anayasa değişik paketi takıp fırlattı.

Muhalefet balık beyinli ya! Oltanın ucunda ne görürse havada kapacak, zokayı yutacak!
Bu olta, yem ve zoka işini basının ünlü yazarları fark etmiyor mu? Etmez olur mu?

Bal gibi ediyor. Ediyor da, hangi köşeye baksam, Erdoğan'ın 48 Maddelik Anayasa değişiklik paketinden sitayişle söz ediliyor; onlar da muhalefeti ters köşeye yatırmak için Erdoğan'a omuz veriyor.
Koşulsuz destek verenler gani...
Aralarında ' Atma Recep din kardeşiyiz' diyen hiç yok!
Aklım karıştı! Sahi yılların köşe yazarları bu kadar çabuk oltaya takılır mı? Bence bu işin içinde bir bit yeniği var!
Erdoğan teklifinde samimi olsa, iftar sofrasından esen rüzgarla muhalefete mesaj göndereceğine, parti genel başkanlarından randevu talep eder ve desteklerini ilk ağızdan yüz yüze ister.
Bu çağrı, hem muhalefet partilerini hem de onların genel başkanlarını açığa düşürme ve Kandil'de gerçekleşen kadro değişikliği gündemini gözden, dikkatten kaçırma gayretidir.
İmralı'da ki bebek katili, Murat Karayılan'ı resmen ve alenen 'PKK Genel Kurmay Başkanı' atadı. Karayılan'ın atama sonrası ilk demeci de 'Sürecin ilerlemesi için ikna edilmeliyiz' ifadesi sürmanşetten basına yansıdı.
Bu ifadeyi bir siyaset bilimci tersinden okusa ve dese ki ya ikna edilmezsen işte o sorunun cevabı Karayılan'ın zihninde saklı.
Bu talep Erdoğan ve iktidarını açık tehdittir. Karayılan'ın bir isteği daha var ki evlere şenlik! Bakın ne istiyor Karayılan.

''ÖCALAN'IN SEKRETERİ OLMALI'' ...
Başka emrin var mı paşam! Şayet sekreter ihtiyacı karşılanırsa, biliyorum ki saraydan bir gecelik halvet için cariye de isteyecektir. Koruculuğu kaldır diyecek, kaldıracaksın! Karakol yapımına son ver diyecek, son vereceksin! Sekreter isteyecek eli kanlı katile sekreter de tahsis edeceksin.
Ve arkasından gelecek taleplere hayır diyeceksin. Rahmetli İsmet İnönü'nün ifadesiyle 'Hadi canım sende'

Eşyanın tabiatına aykırı olur bu gelişme. Onun için iftar sofralarından iletilen 48 maddelik Anayasa değişikliği paketi önerisi, muhalefeti açığa düşürecek olta, gündemi değiştirecek söylemdir. Kaldı ki bu iktidarın, PKK'ya verdiği taviz, taksim ve gezi parkı direnişine gösterdiği demokrasi dışı tepki: Türk Milet'in de tepki yaratmış, infial uyandırmıştır. Bu yüzden, bu Meclis anayasa yapmaktan vazgeçmeli, rutin görevini yapmalı, anayasa yapma görevini gelecek döneme bırakmalıdır.

   
2013-07-12
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları
- Yağmur Ormanı ve Sefil Maymun!
- Sevemeyen Erkek Kadını Döver
- Beydeba'dan Bir Hikaye...
- Yalan Söyleyeni Allah Sevmez!
- İstanbul'un Adı 'Şehri Kostantin'...
- Bir saatlik nikah!
- Olimpiyat Ateşi
- 8-9 Eylül!
- Mehmetçiğin suçu ne?
- Aleksandros Alekos&Katerina Katia
- Sopa Var Havuç Yok!
- İlk Hedefiniz Akdeniz!
- Tek Ayak Bir Başına Dans Edemez mi?
- Dargın Ayrılmayalım Diye Koştum Sana Dün!
- Bulanık Akıyor Dicle ve Fırat'ın Suyu...