Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 16 Ağustos 2014
Menduh ÇAKAR
Menduh ÇAKAR kimdir?
Karakter Yeri Olmadığından Hayatımı Siteme Yazdım. Buyurun Linki ; http://kiziltepegundem.com/haber_detay.asp?haberID=1229
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Iraklı Kürt vekile açık mektup
Sizleri Türkiye'den Irak'a kadar saygı ve selamlarımızı iletiyoruz.

Sayın milletvekilimiz değerli büyük insan Şengal'de de başta Yezidi ve orada yaşayan etnik ve dini yapılara yapılan insanlık kırımına karşı Mecliste yaptığınız konuşmayı tüm dünya, tüm İslam âlemi ve insanlık seyretti. Çağrınız çırpınışınız ağlamanız yirmi birinci asırda insanlık onurunun nasıl ayaklar altına alındığını haykırdınız.

Bir Kürd olarak karanlık geçmişimiz ve yaşadığımız kırımlar göz önüne getirdiğimde yüreğimiz burkuldu kanımız durdu.

Söz konusu Kürtler, Kürd Yezidiler olunca bütün dünya insanlık değerlerini ayaklar altına alarak körleri sağırları ve dilsizleri oynuyor.


Tüm dünya insanlığı size minnettar olması lazım insanım diyen herkese ders olsun Kuveyt, Irak, Libya petrolleri olunca bütün dünyayı ayağa kaldıran uluslar arası sermayenin temsilcileri, Yahudi lobisi ve ABD emperyalizmi bu vahşete karşı nasıl sesiz kaldığını bütün insanlık görüyor.


Kendine İnsanım demokratım, Müslüman'ım yurtseverim diyen herkes uyanmalı sizin bu insanlık çığlığına karşı birleşmeli Emperyal güçlerin ve yerel işbirlikçilerin taşeronluğunu yapan ve bölge halklarına saldıran bu gerici çağ dışı faşizan yapılanmaya karşı sesini yükseltmeli ve bu insanlık düşmanı çeteler en çok kürd halkının devletleşmemesi için insanlık dışı uygulamalara başvuruyorlar.

Bu yapılanmayı bertaraf etmeli aksi takdirde insanlık alemi ve bölge halkları bu dökülen kanda boğulacaktır..

Bu dünyada hayvanlar bile bu soykırımı birbirine yapamıyor İnsanlar bu soykırımı insanlık dışı uygulamaları şiddet işkence, ölüm kan ve gözyaşını burada yaşayan halklara reva görüyorsa bu insanlık ve Müslümanlık bitmiştir. 

Bütün insanlık âlemine çağrıda bulunuyoruz. Halkımızın bu çığlığını dünya kamuoyuna duyurmaya çalışan Milletvekilimizin çığlığına kulak verelim insanlık değerlerine sahip çıkalım gün gelir hepimize lazım olur.canımızla malımızla yüreğimizle şengal halkının yanındayız.dünyanın gözü önünde yaşanan bu katliamı nefretle kınıyoruz.

Selam ve Saygılarımı sunuyorum.

Menduh Çakar Mardin Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı olarak bu mektubu Sayın Feyyan Dahil'e ulaştırılmak üzere 

1-) Irak Bağdat Parlementosu 

2-) Irak Hewlêr Güney Kürdistan Parlementosu

3-) Ankara Irak Konsolosluğu'na gönderdik.   
2014-08-09
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları