Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 20 Ağustos 2016
Erkan ARKUT
Erkan ARKUT kimdir?
05 Ekim 1970 Ankara doğumluyum. Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezunum. Şu anda kendi şirketimde yönetici olarak çalışmaktayım. İstanbul’da ikamet ediyorum. Yazı yazmayı ve fikirlerimi insanlarla paylaşmayı çok seviyorum, bu yüzden her gün yazdığım yazılarımla insanlara ulaşıyorum ve onlardan aldığım olumlu yorumlardan dolayı çok memnun oluyorum. Siyaset, günlük yaşam, dünya kategorilerinde yazıyorum.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Hz. Mehdi ile müjdelenen...
Allah'ın izniyle Kova çağına girdik. Kova çağı Mehdiyet çağıdır. Müslüman âlemi artık Hz. Mehdi'nin zuhuruna hazırlanmalı, bu mübarek şahsı karşılamaya, onun güzel yüzünü görmeye hazır olmalı... Müminlerin birbirlerini Hz. Mehdi'nin gelişi ile müjdelemeleri gerek, Mehdiyetin heyecanını kalplerinde hissetmeleri gerek. Hz. Mehdi'ye tabi olmayı, onun ardından gitmeyi canla başla istemeleri gerek. Müslümanların bu büyük müjdeyi birbirlerine mutlaka vermeleri gerek. Mehdi müjdesi tüm dünyaya yayılmalı. Hz. Mehdi'nin ve Hz. İsa'nın çok yakında zuhur edeceğini duymayan kimse kalmamalı.

Kuşkusuz bu büyük müjde Müslüman âlemini canlandıracak ve neşelendirecektir. Müslümanlar Hz. Mehdi'nin zuhuruyla müthiş nimetlere, huzura, bolluğa ve berekete kavuşacaklarını bilecekler. Kalplerine bir ferahlık gelecek, huzur gelecek. Öyle bir dönem geliyor ki, Hz. Mehdi malı hesapsız dağıtacak, insanlar bolluktan geri çevirecekler.

HZ. MEHDİ, O DERECE CÖMERT BİR KİMSE OLACAKTIR Kİ, ONA BAŞVURARAK 'BANA ŞUNU İHSAN ET, BUNU İHSAN ET' DİYE YALVARACAK OLANLARIN ETEKLERİNİ, TAŞIYABİLECEKLERİ KADAR DOLDURARAK İHSAN EDECEKTİR.  (Tirmizi, İmam Suyuti, Kıyamet Alametleri, Ölüm ve Diriliş, s. 1699, s. 171)

Müslüman âleminin şu anda çok büyük bir heyecana ihtiyacı var. Çünkü heyecan kitleleri sürükler. Heyecan olmadığında ne yeni buluş olur, ne yeni bir atak olur, ne Müslüman âleminde birleşme olur, ne İttihad-ı İslam olur. Onun için Allah o heyecanı sağlamak için Hz. Mehdi ve Hz. İsa'yı müjdelemiş. Bakın peygamberimiz de hadislerinde nasıl Hz. Mehdi'yi tüm müminlere müjdeliyor:

O Kureyş‘ten ve Ehl-iBeyt‘imden bir kişidir.' (Kitab-ul Burhan Fi Alamet-il Ahir zaman, s.13) 

'Hz. Mehdi ile müjdelenin. O Kureyş‘ten ve Ehl-i Beyt‘imden bir kişidir.'(Kitab-ul Burhan Fi Alamet-il Ahir zaman, s.13)

İbni Ebi Şeybe ve Nuaym b. Hammad Fiten isimli eserde, İbni Mace ve Ebu Naim ise İbni Mes‘ud‘dan tahric ettiler. O dedi ki: 

 '... O (Hz. Mehdi) arza sahib olur ve kendisinden önce baskı ve zulümle dolu olan arzı adaletle doldurur. SİZDEN O'NA KİM YETİŞİRSE, KAR ÜZERİNDE SÜRÜNEREK OLASA GELSİN, O'NA KATILSIN. Zira O Hz. Mehdi (as)'dır.' (Ahir Zaman Mehdisi‘nin Alametleri, Celalettin Suyuti, s. 14)

'Onun (Hz. Mehdi'nin) zamanında, BÜYÜKLER 'KEŞKE BEN KÜÇÜK OLSAYDIM', KÜÇÜKLER DE 'KEŞKE BEN BÜYÜK OLSAYDIM' DİYECEKLERDİR.' (El-Kavlu'l Muhtasar Fi Alamet-il Mehdiyy-il Muntazar, s. 48) (Kitab-ul Burhan Fi Alamet-il Mehdiyy-il Ahir Zaman, s. 17)

'... HATTA YAŞAYANLAR (KENDİLERİNDE BULUNAN NİMETLERİ GÖRMELERİ İÇİN) ÖLÜLERİNDE HAYATTA OLMALARINI TEMENNİ EDECEKLERDİR.' (İmam Şa‘rani, Ölüm-Kıyamet-Ahiret ve Ahir zaman Alametleri, s. 437)

Nuaym b. Hammad, İbni Abbas‘dan tahric etti ki: 'Hz. Mehdi bizim Ehli Beyt‘ten bir gençtir. İHTİYARLARIMIZ ONA YETİŞEMEYECEK, GENÇLERİMİZ İSE ONU ÜMİD EDECEKLERDİR.' (Ahir Zaman Mehdisi‘nin Alametleri, Celalettin Suyuti, s. 23)

Nuaym, Tavus'dan rivayet etti: 'BEN HZ. MEHDİ'YE YETİŞENE KADAR ÖLMİYEYİM İSTEDİM. Zira onun döneminde iyi insanların iyiliği artar, kötülere karşı? bile iyilik yapılır.' (Kitab-ul Burhan Fi Alamet-il Mehdiyy-il Ahir Zaman, s. 17)

'(Hz. Mehdi'nin) Zamanı o kadar adil olacak ki, KABİRDEKİ ÖLÜLER DİRİLERE İMRENECEKTİR...' (El-Kavlu'l Muhtasar Fi Alamet-il Mehdiyy-il Muntazar, s. 22)

Kaynak: http://hzisavehzmehdiyibuyuzyildagorecegiz.blogspot.com.tr/

Tüm yazılarım: http://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Video sayfam: http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/liste


   
2014-08-11
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  YORUMLAR 1 sayfada toplam 1 yorum
mustafaer
2016-08-17 14:01:40    ip: 212.252.13???
34 HZ 1974 plaka beylikduzu plakasidir o yuzden HZ mehdi beylikdüzünden cikacaktir. Not HZ harfleri plakada beylikdüzüne aitdir.
.......................................................................................................................................................................
1
yazarın diğer yazıları