Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 01 Eylül 2015
Ş.Mehmet ÇET
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Demokrasi ve Milli İradenin 2'inci Zaferi
Türkiye'nin siyasi geçmişine baktığımızda 10 Ağustos 2014'teki Cumhurbaşkanlığı seçim sonucunu yakalaya bilmekteyiz.  

Türk halkı ne zaman darbe ve darbe heveslilerinin ortaya çıktığını, demokrasi dışı hareketlerin meydana geldiğini fark etmesi, ülke nüfusunun yüzde birini dahi teşkil etmeyen grupların ülke yönetimini yasadışı yollardan halka rağmen ele geçirmeye çalıştığını gördüğünde geçmişte olduğu gibi bugün de iradesine sahip çıkarak kendi özgür iradesiyle Cumhurbaşkanını seçti

İşte 10 Ağustos 2014 Türkiye siyasetinde halkın darbelere, darbeciler ve kirli ittifaklara karşı dur dediği gündür.

10 Ağustos 2014 demokrasinin zafer günüdür.

10 Ağustos 2014 ülkeyi ateşe atabilecek, en mahrem bilgilerini başka ülkelere servis edebilecek kadar ihanete batmışlarla yapılan ittifakların milletin iradesi karşısında iflas ettiği gündür.

10 Ağustos 2014 tepeden inmecilerin, laikçilerin, sermaye gruplarının, faizcilerin, kendilerini bu ülkenin tek sahibi sanan beyaz yakalıların, kendilerinden başkasını tanımayanların, vesayetçilerin, darbecilerin karşısında milli iradenin zafer günüdür.

10 Ağustos 2014 yasadışı dinlemelere, montajlara, kara propagandaları yaparak ülkeyi ele geçirmeye çalışan sivil vesayetçilere karşı verilen mücadelenin ismidir.

10 Ağustos 2014 sadece vesayetçiler değil vesayet medyası, CHP ve MHP'nin ortak cumhurbaşkanı olan çatı adayının Basın büroları gibi çalışan medyanın, yalanın, çarpıtmanın, kampanyanın, montajın savunuculuğunu yapan vesayetçi medyanın sandığa gömüldüğü gündür.

10 Ağustos 2014 Türkiye Cumhuriyeti toprakları üzerinde yaşayan Türklerin, Kürtlerin, Alevilerin, Sünnilerin ve ötekileştirilenlerin hepsinin demokrasiye sahip çıktıkları gündür.

10 Ağustos 2014 barış ve kardeşlik projesi kapsamında başlatılan çözüm sürecine karış barıştan yana olanların, kan, gözyaşı ve ölümlere karşı kardeşliğin savunulduğu gündür.

10 Ağustos 2014 Türkiye'nin bölgedeki sorunlarla kendi başına bağımsız hareket etmesinin savunulduğu vr mücadele etmesinin devamına karar verildiği gündür. 

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanının  'Yeni Türkiye' demesi, geçmiş tarihi ile ilgilenmesi ve Türkiye Cumhuriyeti üzerinde oynanan oyunlara karşı Erdoğan boyun bükmeyeceğinin, dik duracağının, yıllardır ülke üzerinde oynanan oyunlara karşı verilen/verilecek olan mücadelenin milletin desteğini aldığı gündür

Yıllardır ses çıkarmayan/çıkaramayan liderleri iç burukluğuyla izleyen Anadolu insanları Erdoğan'ın aldığı dik duruş tavrında halkın Erdoğan'ın yanında olduklarını belli ettiği, 

Ülkeye karşı oynanan bu oyunlar karşında Anadolu insanı geçmişte yapılan darbeler de ki gibi sesiz kalmayarak, başkanına ve ülkesine sahip çıkma bağlamında  iradesini sahiplendiği, yüz yıldır bu ülke üzerinde oyun oynayan emperyalist güçler ve onların yerli iş birlikçilerine bir daha aynı tuzağa düşmeyeceklerini haykırırcasına ‘Son Söz Milletindir' diyerek kirli oyunlar karşısında yetki bende mühür bende dediği gündür.

10 Ağustos 2014 Demokrasiye inanan Milli iradenin zafer günüdür.

10 Ağustos 2014 demokrasinin benzersiz bir zaferidir. Demokrasiye sahip çıkanlar da sadece demokrasi talep etmektedirler. Bu kadar açık, bu kadar gerçek...

Hayırlı olsun.

Günün sözü: Seçim kurşundan güçlüdür. ( Abraham Lincoln )


Facebook: mehmetcet21

Twitter: mehmetcet21

mehmetcet21blogspot.com   
2014-08-13
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları