Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 26 Eylül 2014
Fevzi GÜNENÇ
Fevzi GÜNENÇ kimdir?
1940 yılının şıra zamanında, 1 Eylül Dünya Barış Gününde Gaziantep’te doğmuşum. Öğretmenlik, metin yazarlığı, tiyatro oyunculuğu, gazetecilik, öykücülük yaptım. Sayısı 50’yi aşan sahne için çocuk oyunu, bir o kadar radyo oyunu, çocuk romanları, yüzlerce çocuk öyküsü, çocuk şiirleri yazdım. İlgi alanım çocuk edebiyatı. Ama toplumsal olaylara da duyarsız kalamadığım için sıklıkla köşe yazıları yazıyorum. Erişkinler için yazdığım edebi yapıtlarım da var. Bu bağlamda 1991 yılında Orhan Kemal Öykü Ödülü birinciliğini kazandım. Ödüller aldım bir yığın... Ulusal bir gazeteden Emekli oldum. İki çocuğum var. Ayıp olur öbürlerini saymazsam: kendileri için yazdıklarım da çocuklarım değil mi? Dünyanın dört bir bucağındaki sarı, kara, beyaz, kızıl derili olan kimileri kurşunlardan, bombalardan, kimileri açlıktan, susuzluktan, ilaçsızlıktan ölen düşlerinde bile gülemeyen, daha yaşamanın ne olduğunu anlamadan, ölen çocuklar öldüklerini bile bilemeyen çocuklar benim çocuklarım değil mi?
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Almadan Ücret, Tahsil Ederim Elbet
Bay İbrahim Şahin, TRT Genel Müdürü

ANKARA/VURGUNİSTAN

Aşağıdaki görevlerinizi saydıkça ağzımın suyu sel olup aktı. Bu kadar görevden aldığın parayı aybaşlarında nasıl toplayabiliyorsun acaba gözel Genel Müdürüm? Tek başına o kadarı bile bir iş.

En iyisi birimiz sana yardım edelim. Örneğin ben; ücretsiz olarak maaşlarınızın tahsilât memurluğunu yapmaya gönüllüyüm.

Sen devleti bu kadar tırtıklıyorsun, biz de seni az buçuk tırtıklayabiliriz herhalde. Olmazsa bir ay sonunda bütün maaşlarını alır tüyeriz. Bu kadarı bile bizim gibi bir adamı ömür boyunca geçindirir.

Ülkemde milyonlarca insan (içlerinde belediyede süpürgecilik yapmaya bile razı on binlerce üniversite mezunu...) işsizliğin acısı ile inlerken, sen TRT Genel Müdürü İbrahim ŞAHİN kaç işin sahibisin?

Bütün bunlardan toplam ne kadar maaş alıyorsun acaba? Ağzımızın suyunu akıtan diğer görevlerini sayayım da, maaş almaya giderken unuttukların olmasın:

1) Türk Telekom Yönetim Kurulu Üyesi ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili,

2) Türk Telekom İcra Kurulu Üyesi.

3) Avea Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı.

4) Innova Bilişim Çözümleri A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi

5) Argela Yazılım ve Bilisim Teknolojileri A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi,

6) SEBİT Eğitim ve Bilgi Teknolojileri A.S. Yönetim Kurulu Üyesi,

7) Assis TT Rehberlik ve Müşteri Hizmetleri A.S. Yönetim Kurulu Üyesi,

8) Türkiye Golf Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi,

9) Türk Telekom Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi,
Olarak da görev yapmaktadır.

TRT Türk Telekom'dan devre kiralamakta, çeşitli hizmetler almaktadır.

TRT'de Türk Telekom'un ve Avea'nın reklamları yayınlanmaktadır.

Bu kadar maaşı nasıl yiyebiliyorsun, şunun sırrını bize de anlat gözel Genel Müdürüm. Bütün bunların üstüne yer misin bir dürüm?

Bu tekerlemenin gerisi de yakışır ama o kadarını yazmama izin vermez her halde gazetemizin Hukuk Danışmanı savunman Hayri Girişken.

TRT YASASI MADDE 11- (Değişik birinci fıkra: 11/6/2008-5767/3 md.) 'Kurumun en yüksek karar ve yönetim organı olan Yönetim Kurulu; ..... Genel Müdür Yönetim Kurulunun başkanıdır......... Televizyon Kurumunun görev ve yetkilerine giren konularda doğrudan doğruya veya dolayısıyla taraf olamaz ve bu konularda hiçbir menfaat sağlayamaz'

Vay canına! Ben öğretmenken mini minnacık bir çocuk gazetesi çıkartmıştım da, 'devlet memurusun devlet memuru  ticaret yapamaz. Ek menfaat sağlayamaz' diye hakkımda soruşturma açılmıştı, ben de sinirlenip istifa etmiştim.

Ben A/4 boyutundaki adı 'YAVRU KUŞ' olan o gazeteyi 10 kuruşa mal edip 5 kuruşa satıyordum. Ticaretimize bakın siz...

Ya bu? Bu bizimki deveyi hamuduyla götürüyor maşallah!

'Tüyü yetmemiş yetimin hakkını yedirmeyen' ağamız ne diyor bu konuda acaba?


   
2014-09-25
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları
- Kullan Oyunu, Boz Oyunu