Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 01 Eylül 2015
Ş.Mehmet ÇET
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Neden Davutoğlu?
Türkiye cumhurbaşkanlığı seçimiyle beraber artık hiç bir şeyin eskisi gibi olmayaca ğını onayladı. Millet Yeni Türkiye'nin yol haritasını çizdi. Anadolu basiretini ortaya koyarak " söz ve karar da milletin " dedi. Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı seçilmesinin akabinde uygulanmak istenen Ak Partiyi karıştırma ve parçalama planı çatı adayı gibi çöktü.

Herkesin merakla beklediği Başbakan adayını Cumhurbaşkanı ve Ak Parti genel başkanı sayın Erdoğan 21 Ağustos'ta yaptığı açıklamayla Ak Parti genel başkanı ve Türkiye Cumhuriyetinin Başbakanı olarak Ahmet Davutoğlunu açıkladı.

Türkiye'de yeni dönemin ilk Başbakanı hayırlı olsun.

Bakanlığı döneminde yaptığı işler, önümüzdeki dönemde de yapacaklarının ip uçlarını veriyor. Sayın Davutoğlunun ismi açıklanmadan ülke nufusunun % 1 ni dahi teşkil etmeyen camdan konakta oturan beyaz yakalıların çıkardığı gürültü mizah derğilerine bile konu olmayacak kadar uzaktır. Bir de uzaktan kumandalı dış politika uzmanları var ki evlere şenlik. yüz yılı aşkın bir zamandır birilerinin maşası olanlar hala kendilerini eski Türkiye'de zannediyorlar.

Yeni Türkiye'nin yeni Başbakan'ı Ahmet Davutoğlunu tarihin haklı çıkardığı olaylara ve gelişmelere göz atmakta fayda var.

Batı dünyasının İran'a uyguladıklarıambargo karşısında BM Güvenlik konseyinde ki bu karara hayır demesini, o gün eleştiren ve kararın yanlış olduğunu dile getiren, kendilerini akıllı sananlar, bugün ABD ve İran'ın yakınlaşmasını görünce acaba ne düşündüler.

Suriye'de savaşın ilk günlerinde Ahmet Davutoğlu'nun Şam'da Esed'le yaptığı görüşme eğer uygulansaydı bugün ki gibi hazin bir tablo ortaya çıkmazdı. Davutoğlu'nun Esad ile yaptığı işbirliğini gören ve bu birlikteliğin sonucundan çekinen Fransa, ABD,Rusya, Çin ve İran'ın Esed'i etkileyip yanlarına çekjmek istemeleri  Suriye'yi bu hale getirdi.

 Mısır'da darbe olduğu zaman bu kadar baskının Sünni radikalizmi körükleyeceğini söyledi ve son örneği ortaya çıkan/çıkartılan İŞİD.

Ukrayna'da bölünme yaşandığı zaman Rusya ile hiçbir krize fırsat vermeden Kırım Tatarlarının hakları güvence altına alındı.

Irak'ta Nuri El Maliki'nin gitmesi gerektiği ve mezhepçilik adı altında ülkeyi yönetemediğini söyledi yıllar sonra İran ve Rusya aynı çizgiye geldi. Maliki resmen kovuldu.

Göreve geldiği ilk günden beri İsrail'in Gazze politikasının acımasız ve insanlık dışı olduğunu söylüyordu, ABD-İngiltere başta olmak üzere diğer tüm devletler bunu son katliamda anladı.

Türkiye'nin dünyadaki tüm mazlum ve ezilen milletler için bir umut olmasında şüphesiz Davutoğlu'nun payı büyüktür.

Davutoğlu'nu yaptığı her hamle sonunda kendisini ve politikasını haklı çıkardı.

Yeni Türkiye'nin yeni Başbakanı Ahmet Davutoğlu şimdiden hayırlı olsun.

 
Günün sözü: Gerçeği her zaman savun, anlayan olmazsa bile, vicdanına karşı hesap vermekten kurtulursun. (Wells)
 

Esen kalın      

 

Facebook: mehmetçet21

Twitter: mehmetçet21

Mehmetcet21.blogspot.com


   
2014-08-24
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları