Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 01 Ekim 2014
Mustafa KOCA
Mustafa KOCA kimdir?
1955 Yılında Mersin, Musalı Köyü'nde doğdum. ODTÜ Kimya Mühendisliği Fakültesinden mezunum. Tarımda ve Gıdada kullanılan Kansere neden olan Kimyasallara şiddetle karşıyım... Çocuklarda Zihinsel Gelişimin yapılandırılmasını anlatan KELEBEK TERBİYECİSİ ve tarım uygulamaları ile kanser arasındaki ilişkiyi anlatan TOPRAĞIN ÖLÜM ÇIĞLIĞI isimli yayınlanmış iki tane kitabım var... Yerel Gazetelerde KANSERLE ilgili çok sayıda makalem yayınlandı...
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Kısaca Bölünmenin Seyri
Bir ülkenin bölünebilmesi uzun süreli bir planlama gerektirir. Önce ülke içerisinden işbirlikçi olabilecek isimler seçilir. Bu isimlerin ekonomik olarak güçlenmesi sağlanır.

Ekonomik olarak güçlenen isimler bardağın hep boş tarafını gören söylemlerde bulunurlar. Halkın ‘' doğru söylüyor ya'' demesini sağlarlar. Kendilerine yaklaştırdıkları halkın arasındaki birliktelik ruhunun yıkılmasını sağlarlar.

Halkı beklenti içerisine sokarlar ve dış güçlerinde desteğiyle iktidara gelirler.  İktidarları süresince başarısız olsalar bile halkın beklentilerini sürekli dillendirirler.  Geleneksel yapının bozulması, milli birlik ruhunun yıkılması için ellerinden geleni yaparlar. Ülkede üretim düşüyor olsa bile dolanımdaki para miktarı kriz yaşandığının göz ardı olmasını sağlar.

Okuma, yazma oranının artmasına karşılık okuduğunu anlama oranının düşmesini sağlarlar. Türk kültürünün köklü olması nedeniyle ülkemizde bu süreç çok uzun sürmüştür. Geleneksel yapı yavaş yavaş bozulur, dile başka kültürlerden kelimeler, ifadeler sokuşturulur, ulusal birliğin bozulması için dil yozlaştırılır. Aile bağları zayıflatılır, ahlaki değerlerin erozyona uğraması sağlanır.

Sosyal yapı içerisinde varlık dengesi bozulur. İnsanlar üretimden koparılır. Halkın bir kısmı sadaka toplumu haline getirilir. İktidar kendisinden taraf davranacak kolluk kuvvetlerini oluşturur. Halk gruplara bölünür. İnsanlar dinlerine, dillerine, renklerine, mezheplerine göre ayrıştırılır. Devletin mali yapısı bozulur.

Artık ‘'balık baştan kokar'' düşüncesinin topluma özümsetmenin zamanı gelmiştir. Toplumu oluşturan bireylerin kaygıları üst düzeye çıkarılma zamanı gelmiştir. Toplumda uyuşturucu yayılmalıdır ki, genç ve dinamik kesim uyuşturucu batağına batırılarak işbirlikçilere direnç kırılmalıdır. Yasalar, hukuk erkten yana olmalıdır ki insanlar özgür düşüncelerini ifade edemesinler.

  .......................................

Bir toplumun parçalanması zamanının geldiğini anlamanın en basit yolu toplumun uyuşturucu batağına sürüklenmesinin yanında halka haber ulaştıran kaynakların ulaştırdıkları haberlerin uyumsuzluğudur. 
   
2014-08-26
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  YORUMLAR 1 sayfada toplam 1 yorum
NURDAN COŞKUN
2014-08-26 12:56:54    ip: 88.228.251???
ÇOK DEĞİL 20 GÜN SONRA CHP VE MHP İKİZ YASALARDAN ÇEKİLMEZLERSE ÜLKE BÖLÜNÜYOR HOCAM BALIK BAŞTANDANDA SONDANDA KOKUYOR
.......................................................................................................................................................................
1
yazarın diğer yazıları