Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 26 Eylül 2014
Kazım ÖZTÜRK
Kazım ÖZTÜRK kimdir?
ÖZGEÇMİŞ 1949 yılında Konya’da doğdu. İlkokul ve İmam hatip lisesini Konya’da bitirdi. İzmir Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu. Yurdun çeşitli yerlerinde ve Yurt dışında; eğitimcilik ve yöneticilik yaptı. Çeşitli Dernek ve Vakıflarda; Kurucu Başkanlık, Başkan Yardımcılığı, Basın Danışmanlığı, Dergilerde: Genel yayın Yönetmenliği görevleri ifa etti. ÜYESİ OLDUĞU KURULUŞLAR: 1. İlesam 2. Türkiye Yazarlar Birliği YAYINLANMIŞ MAKALELERİ: 1. Yeni İpek yolu dergisi (Konya Ticaret Odası yayını) 2. KONYA KİTABI VI (Yeni ipek yolu Özel Sayı) 3. KONYA KİTABI vıı ( “ “ “ “ “ ) 4. RİBAT DERGİSİ 5. KONYA ANSİKLOPEDİSİ 2. Cilt, “çocuk oyunları” maddesi. 6. www.hicrandergisi.com 7. www.dogruses.com 8. www.kazimozturk.com YAYINLANMIŞ ŞİİRLERİ 1. www.antoloji.com/kazim_ozturk RADYO VE TELEVİZYON PROGRAMLARI 1. Kanal 42 2. Kon TV 3. İsra FM 4. Radyo EN 5. Sun TV 6. Konya TV KÖŞE YAZARLIĞI YAPTIĞI GAZETELER: 1. Konya postası 2. Türkiye’de yarın 3. Yeni meram 4. Merhaba 5. Hâkimiyet 6. Yeni Konya (Halen Yazarlığı Devam ediyor) YAYINLANMIŞ ESERLERİ: 1. Çocuklarımıza Pratik Dini Bilgiler 2. Konya’da Dini Hayat 3. Mevlana’nın Tefekkür Dünyası 4. İsrail İhaneti ve Gazze 5. Şems-i Tebrizi’nin Evrensel Mesajları 6. Hz. Mevlana’nın Evrensel Mesajları 7. İbni Arabi’nin Evrensel Mesajları 8. Hz.Mevlana’da İlahi Aşk 9. Hz. Mevlana’nın Yedi Sırrı 10. Sadreddin Konevi’nin Evrensel Mesajları 11. Larende’de açan Gül SULTAN VELED’İN EVRENSEL MESAJLARI ALDIĞI ÖDÜLLER 1. Takdir Belgesi (Konya Valiliği) 2. Takdir Belgesi ( Meram Kaymakamlığı) 3. Teşekkür Belgesi (Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü) 4. Teşekkür belgesi (Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı) 5. Teşekkür belgesi ( Mevlana İlköğretim okulu Müdürlüğü) 6. Teşekkür belgesi ( Meram Belediye Başkanlığı) 7. Teşekkür belgesi (Karatay Belediye Başkanlığı) 8. Teşekkür Belgesi (Selçuklu Belediye Başkanlığı) www.kazimozturk.com www.antoloji.com/kazim_ozturk e-mail: 1. [email protected] 2. [email protected] GSM: 05358931158 KAZIM ÖZTÜRK EĞİTİMCİ/YAZAR
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Yeni Başbakan, Yeni Cumhurbaşkanı
Yeni Türkiye'ye; Yeni Başbakan, Yeni Cumhurbaşkanı

27 Ağustos 2014 tarihinde yapılacak olan AK PARTİ OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULU'nda partinin yeni Genel Başkanı ve Başbakan seçilecek. Delegeler, bundan sonraki dönem için belirlenen isimle devam edip etmeyeceklerine karar verecekler. 28 Ağustos 2014 tarihinde de, ilk defa halkın seçtiği, seçilmiş Cumhurbaşkanı, Cumhur'un başı sayın Recep Tayyip Erdoğan, TBMM tarafından, Milletvekillerince seçilen 11. Cumhurbaşkanı sayın Abdullah Gül'den görevi devralacak! Yeni dönemde birçok yenilikler kendini gösterecek! En başta; halk tarafından seçilmiş bir devlet başkanı, yani gerçek anlamıyla Cumhur'un başkanı Çankaya'ya oturacak! Sayın Erdoğan; 'Cumhurbaşkanı seçilirsem frak giymem' dedi. Bunu iyi yorumlamak, iyi anlamak lazımdır. Demek istiyor ki; 'ben yabancıların kullandığı, bana ait olmayan bir kıyafeti giymem, ben, kendi mamulümü, kendimden olanı tercih ederim. Bana ve bize yani Türkiye'ye kimse; 'şunu giyeceksin, bunu giymeyeceksin' diye dayatma yapamaz!...' 

Şu tespiti iyi yapmamız lazım; Sayın Erdoğan'ın, Başbakan iken uygulamak istediği projelerini, Cumhurbaşkanı olduktan sonra devam ettirmesi, yeni Başbakan'ın da aynı istikamette yürümesi! Böyle bir hareket, istikrarı getirir. Yıllardır devam eden istikrar, en az 2023'e kadar devam edecek, 2071 hedefine ulaşılacak demektir!

Mesela uygulamak istedikleri arasında, paralel yapıyla mücadele, demokratik açılım ilk sırada yer almaktadır! Bu ikisi gerçekten çok önemli. Zira Türkiye'ye çelme takma, ilerlemesinin önüne geçme, terörün bitmemesi için çaba sarf etme, vesayet sisteminin devam etmesi, ülkede kaos ortamı meydana getirme... gibi antidemokratik, insanlık dışı, dışgüçlere peşkeş çeken anlayıştan; özgür, tam bağımsız, kalkınan, dünya devletleri arasında söz sahibi olan... 'Yeniden Büyük Türkiye' meydana çıkacaktır!

Bu plan yıllardır; 'Yeni Dünya Düzeni' olarak söyleniyordu! Yeni Dünya Düzeni'nde; İsrail'in sömürü, gözyaşı, asimilasyon, Siyonizm çabaları, IMF, dünyayı faiz kıskacına alan 'Rokfeller'in sözünün beş para etmediği, Orta Doğu'da, İslam ülkelerinde ve dünyanın her hangi bir köşesinde hiçbir insanın katliama uğramadığı, gözyaşının dökülmediği, huzurun, kardeşliğin, barışın, sevginin hakim olduğu bir sistemin adıdır, Yeni Dünya Düzeni! Açıkçası, Türkiye'nin onay vermediği hiçbir çalışmanın yapılamadığı, her yerde Türkiye'nin oluşturduğu gündemle hareket eden bir dünya projesidir bu! 

Bu yazımı okuyan kardeşlerim, 'Kazım hoca, sen hayal görüyorsun! Ayakların yere basmıyor! Yeni Dünya Düzeni; Büyük İsrail Projesi'dir, bu projede; İsrail kan içmeye devam edecek, Müslümanlar yine mağdur olacak, onların Türkiye üzerinde gözü var! Baksana satılmadık yer kalmadı!' diyeceklerini tahmin ediyorum. Tabii bu sözler, züğürt tesellisi! Zira müflis esnaf, eski defterleri karıştırırmış! Ülkede koalisyonlar sona erdi, halk bilinçlendi! İsrail'in, orta Doğu'daki hakimiyeti sıfırlandı!

Halkın bilinçlenmesi çok önemli! Artık halka kimse tepeden bakamıyor, kimse onun tercihlerini yok sayamıyor, kime niçin ve hangi sebepten dolayı oy verdiğini biliyor! Eğer hizmet göremez, değer yargılarına karşı saygısızlık görürse hemen safını değiştirebiliyor! Körü körüne 'parti taassubu' içinde değil! Bir solcu, bir ülkücü veya bir başka görüşte olan insanlar gerektiğinde; 'arkadaş ben Tayyip Erdoğan'ın icraatlarından memnunum, şimdiye kadar AK PARTİ'ye oy vermedim ama bundan sonra vereceğim, aklıma hayalime gelmeyen hizmetlere imza attı ve atıyor. Kimse beni bu düşüncemden vaz geçiremez, Erdoğan bizim; ne yakınımız, ne akrabamız, ne tanıdığımız. Diğerleri de, ne düşmaınımz, ne kanlımız, ne de hasmımız! Bakıyoruz, eskiyle yeniyi karşılaştırıyoruz kıyas kabul etmiyor! Adam, her seçimde oyunu artırarak sandıktan çıkıyor, yani halktan güvenoyu alıyor!' diyebiliyor!

Ahmet Davutoğlu dönemi, daha güzel olacak! İhracat artacak, yerli üretim devreye girecek, kendi petrolümüzü, kendi madenlerimizi kendimiz çıkarma ve satma durumunda kalacağız! Başkaları bize değil, biz başkalarına borç verir hale geleceğiz! Bunlar; tek başına iktidar olmanın, dik durmanın, kararlılığın sonucudur! Bunları Türkiye'ye öğreten isim; Recep Tayyip Erdoğan!    
2014-08-26
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları