Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 01 Ocak 2015
Salih Sedat ERSÖZ
Salih Sedat ERSÖZ kimdir?
1956 Konya Akören doğumluyum. Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Biyoloji bölümü mezunuyum. Gazetecilik, MEB' da öğretmenlik ve idarecilik, Konya İl Kültür Müdürlüğü, Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı ve Daire Başkanlığı görevlerinde bulundum. 1978 yılından itibaren Türkiye’de Yarın ve Merhaba gazetelerinde yazdım. Şu anda Memleket gazetesinde yazıyorum. Evli ve 4 çocuk babasıyım.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Mayası Kıble Kayası olan Başbakan
Recep Tayyip Erdoğan'ın, halk tarafından Cumhurbaşkanı seçilmesiyle boşalan Başbakanlık koltuğuna Konya'nın bağrından çıkmış ve Konya'mızın medarı iftiharı olan Ahmet Davutoğlu'nun oturması, ülkemiz için olduğu kadar Konya'mız için de son derece memnuniyet verici bir olaydır.

Yüzünden samimiyet, dürüstlük ve inançlara bağlılık akan Sayın Ahmet Davutoğlu'nu tebrik ediyor, bu önemli görevin Konya'ya ve ülkemize hayırlı hizmetlere vesile olmasını temenni ediyoruz. Dualarımızla kendisinin yanındayız İnşallah.

Başbakan adayının kim olacağı açıklanmadan önce kaleme aldığım son 2 yazımda, Ahmet Davutoğlu'nun Başbakanlığa çok yakın olduğunu belirterek şu görüşlere yer vermiştim:

'Bir sürpriz yaşanmaz ise Ahmet Davutoğlu'nun, önce Genel Başkan seçilmesi, ardından da Başbakan olarak atanması bekleniyor. Samimiyeti, dürüstlüğü, mütevazılığı, inandığı değerlere bağlılığı, Dışişleri Bakanlığı'ndaki çalışkanlığı ve başarısı ile yiğit bir Anadolu insanı olması ve de her daim Tayyip Beye destek olması gibi olumlu özellikleri Ahmet Davutoğlu ismini Başbakan adaylarının kuvvetli bir ismi haline getirdi.' Ve

'Şu anda Başbakanlığa en yakın isim Ahmet Davutoğlu görünüyor. Bütün göstergeler onu işaret ediyor. Bugüne kadar izlediği siyaseti, yaptığı faaliyeti, başarısı, yerinde tavırları ve Tayyip beye verdiği güven ile Başbakanlığı hak ediyor. Şayet ben, Başbakan Erdoğan'a zarf yazıp verecek konumda olsaydım,  yeni Başbakan olarak Ahmet Davutoğlu'nu yazardım.'

Bu yazılardan sonraki gelişmeler, temennilerimizi gerçekleştirdi ve mayası kıble kayası ile yoğrulmuş olan Davutların Ahmet hoca, 62. hükümeti kurarak Türkiye Cumhuriyetinin 26. Başbakanı oldu.

Konya'nın yiğit ve güzel insanı Ahmet Davutoğlu öce aday olarak açıklandı, daha sonra olağanüstü kongrede Ak Parti'nin Genel Başkanı seçildi. Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığını devralınca hemen Davutoğlu'na Başbakan vekilliğini tevdi etti, arkasından da hükümeti kurma görevini verdi.

Davutoğlu belirlenen kabineyi Cumhurbaşkanına onaylattıktan sonra resmen Başbakanlık koltuğuna oturmuş oldu. Konya olarak yeni Başbakanımızdan çok şey bekliyor ve Konya'nın her yönüyle ihya edilmesini arzu ediyoruz. Kendisini tekrar kutluyor, ülkemize ve Konya'mıza hayırlı olsun temennilerimizi iletiyoruz.

Recep Tayyip Erdoğan'ın yürüttüğü siyaseti ve faaliyetleri aynen devam ettireceği beklenen Ahmet Davutoğlu, yaptığı konuşması ile zaten bu mesajı vermiş oldu.  Konuşmasında benim en çok önemsediğim cümlesi şu oldu: 'Bizler, tarihin derinliklerinden gelen ve kıyamete kadar sürecek olan ezeli ve ebedi Hak davanın temsilcileriyiz.'

Yeni Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'da kongre konuşmasında, 'Biz, Allah'ın kelamını ve O'nun Nebisini rehber edinen bir hareketiz' cümlesini kullandı.

Bu cümleler benim; rahmetli Erbakan hocamızın bunlara benzer çok defa söylediği cümlelerini, arkasından malum çevrelerin harekete geçerek verdikleri çok aşırı tepkilerini ve tabanın da her taraftan yükselen bu tepkiler nedeniyle yaşadığı 'şimdi ne olacak?' korkularını hatırlamama sebep oldu.

Bunu, yaşayanlar gayet iyi bilir. 28 Şubat darbesinin neden yapıldığını bir hatırlayınız. Şimdi ise kimsenin gıkı çıkmıyor. Türkiye'nin o günlerden bugünlere gelinceye kadar çok yol aldığını gösteren başka bir örneğe gerek var mı? Tabii ki bu kendiliğinden olmadı. Bu yolda çaba sarf edenlere, emek verenlere, ter dökenlere, gayret edenlere gönül dolusu teşekkür ediyoruz.

Ayrıca gerek Recep Tayyip Erdoğan'ın gerekse Ahmet Davutoğlu'nun konuşmalarında Milli Görüşün doğal ve kurucu lideri Necmettin Erbakan'a vefa göstermeleri, bu davada onun da alın teri olduğunu ve hedeflerinin onun arzuladığı Türkiye'yi kurmak olduğunu vurgulamaları da oldukça önemli ve duygulu idi.

Diğer yandan yeni kurulan hükümete baktığımız zaman Numan Kurtulmuş'un Başbakan Yardımcılığına, yine Başbakan Yardımcılığına Yalçın Akdoğan'ın, Dışişleri Bakanlığına Mevlüt Çavuşoğlu'nun, Avrupa Birliği Bakanlığına Volkan Bozkır'ın ve Gümrük Ticaret Bakanlığına da Nurettin Canikli'nin getirilmesi en önemli değişiklikler olarak göze çarptı.

Konya'mızın gururu Başbakanımız Ahmet Davutoğlu hocamıza ve yeni hükümetimize, yeni bakanlarımıza tekrar tekrar başarılar diliyoruz. Allah yardımcıları olsun.

Allah mahcup etmesin.

Mutlu yarınlar efendim.   
2014-08-30
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları