Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 26 Eylül 2014
Kazım ÖZTÜRK
Kazım ÖZTÜRK kimdir?
ÖZGEÇMİŞ 1949 yılında Konya’da doğdu. İlkokul ve İmam hatip lisesini Konya’da bitirdi. İzmir Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu. Yurdun çeşitli yerlerinde ve Yurt dışında; eğitimcilik ve yöneticilik yaptı. Çeşitli Dernek ve Vakıflarda; Kurucu Başkanlık, Başkan Yardımcılığı, Basın Danışmanlığı, Dergilerde: Genel yayın Yönetmenliği görevleri ifa etti. ÜYESİ OLDUĞU KURULUŞLAR: 1. İlesam 2. Türkiye Yazarlar Birliği YAYINLANMIŞ MAKALELERİ: 1. Yeni İpek yolu dergisi (Konya Ticaret Odası yayını) 2. KONYA KİTABI VI (Yeni ipek yolu Özel Sayı) 3. KONYA KİTABI vıı ( “ “ “ “ “ ) 4. RİBAT DERGİSİ 5. KONYA ANSİKLOPEDİSİ 2. Cilt, “çocuk oyunları” maddesi. 6. www.hicrandergisi.com 7. www.dogruses.com 8. www.kazimozturk.com YAYINLANMIŞ ŞİİRLERİ 1. www.antoloji.com/kazim_ozturk RADYO VE TELEVİZYON PROGRAMLARI 1. Kanal 42 2. Kon TV 3. İsra FM 4. Radyo EN 5. Sun TV 6. Konya TV KÖŞE YAZARLIĞI YAPTIĞI GAZETELER: 1. Konya postası 2. Türkiye’de yarın 3. Yeni meram 4. Merhaba 5. Hâkimiyet 6. Yeni Konya (Halen Yazarlığı Devam ediyor) YAYINLANMIŞ ESERLERİ: 1. Çocuklarımıza Pratik Dini Bilgiler 2. Konya’da Dini Hayat 3. Mevlana’nın Tefekkür Dünyası 4. İsrail İhaneti ve Gazze 5. Şems-i Tebrizi’nin Evrensel Mesajları 6. Hz. Mevlana’nın Evrensel Mesajları 7. İbni Arabi’nin Evrensel Mesajları 8. Hz.Mevlana’da İlahi Aşk 9. Hz. Mevlana’nın Yedi Sırrı 10. Sadreddin Konevi’nin Evrensel Mesajları 11. Larende’de açan Gül SULTAN VELED’İN EVRENSEL MESAJLARI ALDIĞI ÖDÜLLER 1. Takdir Belgesi (Konya Valiliği) 2. Takdir Belgesi ( Meram Kaymakamlığı) 3. Teşekkür Belgesi (Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü) 4. Teşekkür belgesi (Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı) 5. Teşekkür belgesi ( Mevlana İlköğretim okulu Müdürlüğü) 6. Teşekkür belgesi ( Meram Belediye Başkanlığı) 7. Teşekkür belgesi (Karatay Belediye Başkanlığı) 8. Teşekkür Belgesi (Selçuklu Belediye Başkanlığı) www.kazimozturk.com www.antoloji.com/kazim_ozturk e-mail: 1. [email protected] 2. [email protected] GSM: 05358931158 KAZIM ÖZTÜRK EĞİTİMCİ/YAZAR
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Devlet İşleri Uyum İçinde Yürürse Ülke Kalkınır
Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığına aday olduktan sonra, başta muhalefet partileri olmak üzere bir kısım mahfiller; 'Erdoğan'ı Çankaya'ya çıkartmayacağız, orası, temiz insanların yeri...' diyerek, kendi akıllarınca halkı yönlendirecek, oylarının kendilerine kaymasını sağlayacaklardı! Sayın Erdoğan'ın karşısına sağ tandanslı bir çatı aday da buldular! 'O kadar yoğun propaganda yaptılar ki' diyemeyeceğim. Zira, çatı adayı, her il'e gitmedi, gidemedi! Çünkü ne yapacağını, nasıl yapacağını bilemiyordu! Muhalefetin amacı, Çankaya'ya, Erdoğan'a muhalif, onun icraatlarını frenleyecek birisini oturtmaktı! Yani ülke işlerinin 'tıkırında' işlemesini önlemek, huzuru bozmaktı! Onların kafasının gerisinde; Türkiye'nin ilerlemesine ket vurmak, dünyada söz sahibi olmasını engellemek, barışı sabote etmek vardır! O bakımdan durmadan; 'hükümet kadrolaşıyor, kendi adamlarını, yandaşlarını yerleştiriyor, Erdoğan, Cumhurbaşkanı olunca Başbakanı kendi adamlarından seçecek, ne derse onu yaptıracak...' diyorlar!

Bu sözler ve tavırlar üzerine eski hükümetlerin durumuna bakmak gerekli hale geldi, daha doğrusu koalisyon hükümetlerini ele almak mecburiyeti hasıl oldu. Çok uzak değil, Ecevit, Yılmaz ve Bahçeli'nin bulunduğu üçlü koalisyon zamanında Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ile Başbakan merhum Bülent Ecevit arasında Anayasa kitabını birbirlerine atmaları sebebiyle, devletin en üst düzeyinde kriz meydana gelmişti! Yine aynı Ahmet Necdet Sezer'in Cumhurbaşkanlığı zamanında Tayyip Erdoğan Başbakan iken de krizler hasıl olmuştu! Sayın Sezer, sayın Erdoğan'ın, imzaya sunduğu yasaların çoğunu veto ediyordu! Yani, hükümet ve devlet işlerinde bazı sorunlar oluyordu! Zaten Sezer'in amacı buydu! Böyle olunca da, muhalefet için için ve bıyık altından gülüyor; 'işte böyle engel çıkartırız!' diyordu.  Cumhurbaşkanının yaptıklarının doğru olduğunu söylüyordu!

Sayın Abdullah Gül'ü, bu yüzden istemediler! Seçilmemesi için her türlü Bizans oyununa başvurdular! Seçildikten sonra da; 'Çankaya noteri' diyerek, hükümete karşı olmadığı, onun çıkardığı reform niteliğindeki yasalara onay verdiği için eleştiriyorlardı! Hatırlayalım o dönemi, muhalefet, Cumhurbaşkanının resepsiyonuna gitmeyeceğini, sayın Gül'ün elini sıkmayacağını söylüyordu!

Muhalefet, ülkenin kalkınmasından rahatsız oluyor! Eğer rahatsız olmasaydı, 'demokratik açılım' sözünden memnun olur, hükümete destek verirdi! Neden destek vermesi gerekirdi? Yıllarca terörden başımız ağrımadı mı? Birçok insanımızı kaybetmedik mi? Analar, bacılar, eşler, yavuklular, çocuklar... gözyaşı dökmedi mi? Her sabah kalktığımızda, gözlerimiz televizyon kanallarında, gazete haberlerinde değil miydi? Hiç muhalefetten; 'terörü önlemek için şu şu tedbirleri almamız lazım' diye bir olumlu yaklaşım geldi mi? Terörü dış güçler organize ediyor! Dış güçlere karşı, özellikle İsrail ve Siyonizm'in sponsorluk yaptığı terörün bitirilmesi hususunda ele alınır, dişe dokunur bir öneri olmadı! Hep, terör destekçileri, terör kışkırtıcılarının yanında yer aldılar! İsrail'in yaptığı katliamları tel'in ettiler mi? 'Her türlü boykotu yapalım' diye bir yaklaşım sergilediler mi? Mavi Marmara gemisine saldırı düzenleyip, 9 vatandaşımızı öldürmesi sonunda, hatta'hoca' sıfatlı birisi; 'Türkiye, İsrail'den izin almalıydı' diyerek, terörist devletin yanında yer aldı!

Paralel yapı diye bir nesne çıktı ortaya! Bütün amacı, hükümetin ayağına pranga vurmak, ülkenin özgürlüğünün önüne geçmek, Türkiye'yi köle yapmaktı! Eğer devletinin huzurunu, istikrarını istemiş olsalardı, el birliğiyle müdahale ederlerdi! Bütün bu olumsuzlukları, uyum içinde bir hükümet ve uyum içinde bir cumhurbaşkanı önledi! 

AK PARTİ  hükümeti ve sayın Erdoğan ve ekibi, kararlı, sabırlı, azimli ve dik duruşları, muhalefetin değişik kesimlerinden gelen çatlak seslere kulaklarını tıkadı ve Türkiye'yi, dünya ülkeleri seviyesine çıkartmanın çabası içinde, samimiyetle yürüyeceklerini, yürüdüklerini ispat ettiler!

12 yıldır işbaşında olan hükümet, uyumu bozmamak, daha ileriye doğru adım atmak için Cumhurbaşkanı ve Başbakan birlikte hareket ettiler, ediyorlar ve edecekler. Elbette uyumun şartı, ekiple birlikte çalışmaktır. İnsan, fikren, ahlaken, her açıdan güvendiği insanla mı çalışmak ister? Yoksa hiç tanımadığı, huyunu suyunu bilmediği insanlarla mı? Bunun adına kadrolaşma denmez, ekip ruhu denir. Kim ekip ruhuyla çalışmaz ki! Şayet ekip ruhuyla çalışılmamış olsaydı, şimdiye kadar AK PARTİ hükümetleri başarıya ulaşamazdı! İşte ekip ruhu, bir kere daha kendini gösterdi!    
2014-09-01
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları