Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 01 Ekim 2014
Mustafa KOCA
Mustafa KOCA kimdir?
1955 Yılında Mersin, Musalı Köyü'nde doğdum. ODTÜ Kimya Mühendisliği Fakültesinden mezunum. Tarımda ve Gıdada kullanılan Kansere neden olan Kimyasallara şiddetle karşıyım... Çocuklarda Zihinsel Gelişimin yapılandırılmasını anlatan KELEBEK TERBİYECİSİ ve tarım uygulamaları ile kanser arasındaki ilişkiyi anlatan TOPRAĞIN ÖLÜM ÇIĞLIĞI isimli yayınlanmış iki tane kitabım var... Yerel Gazetelerde KANSERLE ilgili çok sayıda makalem yayınlandı...
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Alerjik Sorunlar...
       DOĞAL BİR UYARTIYA ALERJİ  DUYUYORSANIZ...  

  Sağlıklı yaşamak her insanın hakkı, ancak bilgi paylaşılırsa değerli olur. Daha önce paylaştığım yazılarda sizlerle kanserin oluşumu, aşırı kilolardan nasıl kurtulacağımızla ilgili konuları işlemiştim.

       Bu yazımda da alerji ile ilgili kısa bir yazı paylaşmak istiyorum.

      Yaşadığımız ortamlar sürekli değişir. Bu değişim sırasında bedenimize ulaşan uyartılar değişir. Doğal olan uyartıların hemen hepsiyle ilgili hücrelerimizde bilgi birikimi olmasına karşı eğer tüy, tozlar, polenler, yediğiniz ya da içtikleriniz yani doğal olan her hangi bir uyartıya karşı alerji oluyorsanız bunun nedeni; vücudunuzda olması gereken enzimlerden birinin ya da birden fazlasının eksikliği, beyinle beden arasındaki koordinasyon bozukluğu ya da probiyotik eksikliği olabilir.

  İnsan bedeni vücudun ihtiyaç duyduğu bütün kimyasalları üretebilecek yetenektedir.

       Önce vücuda ulaşan uyartıyla ilgili uyartının düştüğü noktalardan sinirler aracılığıyla beyine bilgilendirme sinyalleri ulaştırılır. Beyin motor nöronlarla salgı sistemini ve salgı sisteminin üretiminde ihtiyaç duyulacak vitamin, element, enzim gibi maddeleri iletecek merkezleri uyarır. Sistemin bütünü çalıştığında alerjik olaylar yaşanmaz.


  Eğer sinir sistemi ile salgı sistemi arasında iletişim bozukluğu varsa ya da salgı sistemi fonksiyonunu yerine getiremiyorsa çalışmaz. Koruyucu maddeler üretilmez. Hücreler uyartıya karşı tepki gösterirler alerjik durum ortaya çıkar.

  Eğer beyinle beden arasında iletişim kopukluğu varsa bu sorun psikolojik destek alınarak terapiyle iğnesiz, ilaçsız çözülebilir.

      Vücudu koruyacak koruyucuların üretilememesinin bir diğer nedeni vücudumuzdaki koruyucu maddenin yapısına katılacak maddelerin vücutta bulunmayışından kaynaklı olabilir. Bu beslenme bozukluğu, ya da beslenmedeki eksiklik olarak ifade edilebilir.

  Eğer beslenmemizi yeterince çeşitlendirdiğimiz halde yine de alerji yaşıyorsak bunun nedeni vücudumuzda probiyotik eksikliğidir. Bildiğiniz gibi vücudumuzdaki sindirimin %70 den daha fazlası sindirim sistemimizdeki bakteriler tarafından gerçekleştirilir. Vitaminler, enzimler ve sindirim zinciri probiyotiklerce gerçekleştirilir.

   Basit alerjik rahatsızlıklarınızı bu düşünce temelinde çözebilirsiniz.  Siz yine de bir hekime danışın...

      Saygılarımla...

   
2014-09-15
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  YORUMLAR 1 sayfada toplam 2 yorum
Mustafa Koca
2014-09-15 20:54:42    ip: 95.7.209.2???
Değerli arkadaşım öncelikle hekim olmadığımı ileteyim. Alerjinin sebebi muhtemelen beyinle beden arasındaki koordinasyon bozukluğu olabilir... Bunu bir psikoloğun terapisi ile aşabilirsiniz.... Ya da vücutta üretilemeyen bir enzim sebebiyle sorun yaşıyor olabilir... Ben Afyon / Dinardayım eğer yakın yerde oturuyorsanız konuyla ilgili belki yardımım dokunabilir... Saygılarımla
.......................................................................................................................................................................
akın salman
2014-09-15 08:39:49    ip: 176.43.241???
Sayın hocam eşim,5 yıla yakın polen alerjisi yüzünden tedavi gördü,sabah akşam iğneler vuruldu,sabahları pencere açamıyoruz,genelde baharda çok sıkıntı çekiyor,hiç olmazsa evde maske tak diyorum,onuda yapmıyor,öyle kötü alışkanlıklarıda yok sadece günde iki fincan kahve,ciğer,işkembe ve sakatat türlerine antibedi si vardır,sadece evde benim için yapar,öneriniz varmıdır,saygılar.
.......................................................................................................................................................................
1
yazarın diğer yazıları