Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 28 Ocak 2015
Metin SOYLU
Metin SOYLU kimdir?
Gazeteci-Yazar Metin Soylu, 1981 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. İlk ve ortaöğrenimi Ankara Batıkent Kürşad Bey İlköğretim Okulu'nda liseyi ise 1998 yılında Ankara Batıkent Mobil Lisesi'nden mezun olarak tamamladı. "Piri Reis Haritası'nın Şifresi" adlı kitabıyla okuyucularının karşısına çıkan Metin Soylu, bugüne kadar Kocaeli Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Dumlupınar Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi gibi pek çok üniversitede Piri Reis konusunda konferanslar gerçekleştirerek büyük yankı uyandırdı.17 Ağustos 1999 Marmara Depremi sonrasında Türk halkının doğal afetler üzerine daha fazla ilgi duyması ve özellikle üniversite öğrencilerinin Afet Gönüllüsü birer birey olarak toplumda daha etkin rol oynaması için Afet Okulu Projesi’ni kaleme alan Soylu, bu konudaki düşüncelerini “Afet Okulu” adlı kitabında topladı. Yazar Metin Soylu'nun son eseri Belgelere Dayalı Gerçek Bir Kahramanlık Öyküsü olan "Bedeli Çanakkale'de Kanla Ödenecektir"dir. www.metinsoylu.com
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
5.Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı!..
Saraçoğlu Yayınları olarak, 19-28 Eylül 2014 tarihleri arasında Antalya Sabancı Uluslararası Kongre ve Fuar Merkezi'nde (Cam Piramit) düzenlenecek olan 5. Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı'nda standımız olacak.

Prof.Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu tarafından kurulan ve Metin Soylu olarak Genel Yayın Yönetmeni olduğum Saraçoğlu Yayınları, yaklaşık 4 ay önce kuruldu. Kısa zamanda profesyonel olarak kararlı ve emin adımlarla ilerlemeyi sürdürüyoruz.

Saraçoğlu Yayınları, öncelikle değerli hocamız Prof.Saraçoğlu'nun kaleme aldığı kitaplarını yenileyerek yola çıktı. 'Bitkisel Sağlık Rehberi' ve daha sonra 'Tıbbi Bitkiler Rehberi' adlı kitapları yeni kapak, yeni boyut ve yeni fiyatlandırma yaparak güncelledik. 

Ekim ayından itibaren ise yine Prof.Saraçoğlu'nun ilk kez piyasalarda yerini alacak sürpriz kitaplarını yayımlayacağız.

Diğer taraftan ise seçkin kitapevleri ile işbirliği çalışmalarımıza devam ederken, yazarlar ve okuyucuları buluşturan kitap fuarlarına da katılmayı sürdüreceğiz.

5. Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı, 19-28 Eylül 2014 tarihleri arasında Antalya Sabancı Uluslararası Kongre ve Fuar Merkezi'nde (Cam Piramit) düzenlenecek. Bakalım diğer yıllara nazaran bu yıl Antalya halkının kitap fuarına olan ilgisi nasıl olacak?

Kitap fuarları, Türkiye'de yaşayan halkımızın eğitim ve kültürünün bir yansımasıdır. Çünkü halkımızın kitaplara karşı ilgi ve alakası olduğu sürece kitap fuarları da var olmaya devam edecektir. Ayrıca bu fuarlar, uygun kitapların alınabileceği tek adrestir. 

İnanıyorum ki, bu fuara halkımız yalnızca söyleşi ve imza günleri için ziyaret etmeyip, aynı zamanda kendi kültürel zenginliklerini daha fazla arttırmak adına da değişik ve güzel kitapları da satın alacaktır.


Saraçoğlu Yayınları, işte bu slogan ile yola çıktı: 'Kitap Ruhun Şifasıdır...'

Kitaplar, yalnızca bizleri kültürel açıdan doyurmuyor. Aynı zamanda ruhumuza da şifa verip, onu adeta besliyor. Hedefimiz ilerleyen aylarda çok daha farklı yazarları da kendi bünyemize dahil ederek marka değerimizi daha fazla büyütebilmektir.25 Eylül 2014 - Prof.Saraçoğlu Söyleşi ve İmza Günü
İşte size bir not: 5. Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı'nda 25 Eylül 2014 tarihinde Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu hocamızın söyleşisi ve imza günü olacak. Günümüzün Lokman Hekimi olarak kabul edilen Prof. Saraçoğlu'nu görebilmeniz, imzalı bir kitap alabilmeniz ve soru sormanız için işte size bir fırsat!..5. Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı'nda görüşmek dileğiyle!...

       ***
BİTKİSEL SAĞLIK REHBERİ 15 EYLÜL 2014'TE PİYASALARDA!...
Elinizdeki bu kitap; günümüzün Lokman Hekimi olarak kabul edilen Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu'nun uzun yıllar süren araştırmaları ve deneyimleri ışığında ortaya koyduğu bilimsel sonuçlardır.

Bitkisel Sağlık Rehberi; bitkilerin önleyici, koruyucu ve tedaviyi destekleyici gücünü göstermek amacıyla yazılmıştır. Özellikle kitapta yer alan Maydanoz, Adaçayı, Ebegümeci, Papatya, Karabaş Otu, Beyaz Lahana, Brokoli, Karnabahar, Patates, Isırgan, Havuç, Ispanak, Domates, Kereviz, Enginar, Pırasa, Keçiboynuzu, Taze Beyaz Üzüm, Yulaf Samanı, Mercimek, Arslanpençesi, Lavanta, Civanperçemi, Soğan, Üzerlik Tohumu ve Kurutulmuş Kiraz Sapı'nın hangi hastalıklara şifa kaynağı olduğuna bizzat tanıklık edeceksiniz.

Ayrıca, Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu tarafından bahsi geçen tüm bu sebze ve bitkilere özel, kolaylıkla uygulayabileceğiniz 'kür' tariflerini de bulabilirsiniz. 

   
2014-09-15
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları
- Akide Şekeri!..
- Son Umut!..