Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 26 Eylül 2014
Kazım ÖZTÜRK
Kazım ÖZTÜRK kimdir?
ÖZGEÇMİŞ 1949 yılında Konya’da doğdu. İlkokul ve İmam hatip lisesini Konya’da bitirdi. İzmir Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu. Yurdun çeşitli yerlerinde ve Yurt dışında; eğitimcilik ve yöneticilik yaptı. Çeşitli Dernek ve Vakıflarda; Kurucu Başkanlık, Başkan Yardımcılığı, Basın Danışmanlığı, Dergilerde: Genel yayın Yönetmenliği görevleri ifa etti. ÜYESİ OLDUĞU KURULUŞLAR: 1. İlesam 2. Türkiye Yazarlar Birliği YAYINLANMIŞ MAKALELERİ: 1. Yeni İpek yolu dergisi (Konya Ticaret Odası yayını) 2. KONYA KİTABI VI (Yeni ipek yolu Özel Sayı) 3. KONYA KİTABI vıı ( “ “ “ “ “ ) 4. RİBAT DERGİSİ 5. KONYA ANSİKLOPEDİSİ 2. Cilt, “çocuk oyunları” maddesi. 6. www.hicrandergisi.com 7. www.dogruses.com 8. www.kazimozturk.com YAYINLANMIŞ ŞİİRLERİ 1. www.antoloji.com/kazim_ozturk RADYO VE TELEVİZYON PROGRAMLARI 1. Kanal 42 2. Kon TV 3. İsra FM 4. Radyo EN 5. Sun TV 6. Konya TV KÖŞE YAZARLIĞI YAPTIĞI GAZETELER: 1. Konya postası 2. Türkiye’de yarın 3. Yeni meram 4. Merhaba 5. Hâkimiyet 6. Yeni Konya (Halen Yazarlığı Devam ediyor) YAYINLANMIŞ ESERLERİ: 1. Çocuklarımıza Pratik Dini Bilgiler 2. Konya’da Dini Hayat 3. Mevlana’nın Tefekkür Dünyası 4. İsrail İhaneti ve Gazze 5. Şems-i Tebrizi’nin Evrensel Mesajları 6. Hz. Mevlana’nın Evrensel Mesajları 7. İbni Arabi’nin Evrensel Mesajları 8. Hz.Mevlana’da İlahi Aşk 9. Hz. Mevlana’nın Yedi Sırrı 10. Sadreddin Konevi’nin Evrensel Mesajları 11. Larende’de açan Gül SULTAN VELED’İN EVRENSEL MESAJLARI ALDIĞI ÖDÜLLER 1. Takdir Belgesi (Konya Valiliği) 2. Takdir Belgesi ( Meram Kaymakamlığı) 3. Teşekkür Belgesi (Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü) 4. Teşekkür belgesi (Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı) 5. Teşekkür belgesi ( Mevlana İlköğretim okulu Müdürlüğü) 6. Teşekkür belgesi ( Meram Belediye Başkanlığı) 7. Teşekkür belgesi (Karatay Belediye Başkanlığı) 8. Teşekkür Belgesi (Selçuklu Belediye Başkanlığı) www.kazimozturk.com www.antoloji.com/kazim_ozturk e-mail: 1. [email protected] 2. kazimo[email protected] GSM: 05358931158 KAZIM ÖZTÜRK EĞİTİMCİ/YAZAR
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
IŞİD Karşısında Türkiye Diplomasisi
'Ne yapar ederiz de, Türkiye'ye diz çöktürürüz! Nasıl bir politika izleriz de, Türkiye'yi içerde ve dışarıda küçük düşürür, yabancıya muhtaç duruma getiririz!...' hesapları yapılıyor!

Tarih boyu; haçlılar, boş durmamış, 'İslam'ı, İslamî söylemleri, uygulamaları, sembolleri yok etmek için seferber olmuştur! Bunun için; misyoner teşkilatları kurmuşlar, mason locaları açmışlar, İslam ülkelerinin liderlerini önce mason yapıp, sonra ülkelerin başına yerleştirmişlerdir!

Türkiye'de bir zaman; 'Türkçe ezan', 'Kur'an öğrenimi'nin yasaklanması, camilerin ahır, samanlık ve depo yapılması, 'Kur'an harflerinin kargacık burgacık' oluşunu bahane ederek dini öğrenmeye set vurulması... haçlı, masonik, Siyonist uygulamaların birer uzantısıdır! 

DHA'nın haberine göre, İngiliz Times gazetesi, terör örgütü IŞİD'in asıl hedefinin Türkiye olduğunu savundu.

Gazetenin diplomasi muhabiri Roger Boyes, "Türkiye burada gerçek hedef" başlıklı yazısında IŞİD'in asıl hedefinin Türkiye olduğunu yazarak terör örgütünün, Türkiye'nin yaklaşan bir savaşta belirleyici bir faktör olmasını önlemek istediğine dikkat çekti.

İngiliz yardım çalışanı David Haines'in infaz edilmesinin vahşi bir meydan okuma olarak nitelendiren yazar, bunun cihatçılar tarafından yapılmış ince bir hesabın parçası olduğu yorumunu da yaptı.

Boyes, "Burada asıl hedef İngiltere değil, Türkiye" diyerek şöyle devam etti:
"Haziran ayında Türkiye'nin Musul Konsolosluğu'nu basan IŞİD'in elinde 49 rehinesi bulunuyor. ABD ve Britanya savaş için geniş bir koalisyon oluşturmaya çalışırken, Suriye ile uzun sınırları olan ve NATO'nun çok önemli bir üssüne sahip Türkiye'nin katkısının, IŞİD'e karşı hızlı şekilde yürütülecek bir saldırının başarısı için önemli olduğu açık. Fakat bir gözü de hapsedilmiş vatandaşlarında olan Cumhurbaşkanı Erdoğan savaşa girmekte gönülsüz."

IŞİD'e katılmak için batından giden cihatçıların bir çoğunun Suriye'ye Türkiye üzerinden girdiğine dikkat çeken Boyes, IŞİD'in Suriye üzerinden transit ticareti tehlikeli hale getirmesinin ardından Türkiye'nin Irak ile ticaretinin yüzde 30'dan fazla azaldığını belirtti.
IŞİD ile verilen mücadele bugüne kadar gelinen durumu karışılık olarak yorumlayan Boyes, yazısını şöyle noktaladı:

Britanyalı bir yardım görevlisini başını keserek öldürmek Birleşik Krallık'ta mideleri bulandıracak ancak ülkenin politikasını değiştirmeyecektir. Ancak benzer hareketlerin hem de kitlesel ölçüde yapılabileceği korkusu, Türkiye'nin yaklaşan savaşta belirleyici bir faktör olma yeteneğini köreltiyor."

Başlangıçtan beri, Türkiye'nin IŞİD'e yardım ettiği, onunla işbirliği yaptığı...gibi spekülasyonlar ortalıkta dolaşıyor! Bu, bazı kendini bilmezlerin, 2013 yılındaki taksim gezi parkı eylemlerinde, hükümeti zayıflatmak, düşürmek, halkın gözünde kötü gösterme provalarına balıklama atlayanların, 17 ve 25 Aralık'taki; 'hükümeti yıkma' senaryolarını hazırlayanların, paralelcilerin, hizmet grubu denilip, ihanet etme odaklarının...yaydığı bir yalandır. 

Eğer öyle olsaydı; ABD'nin; 'Türkiye de IŞİD konusunda bizimle birlikte olmalıdır' sözüne uyar ve onun yanında yer alırdı! Halbuki, ABD'nin dediklerine kulak asmıyor!

Yapılanları, devletin kendisinden dinleyelim, birinci ağızdan takip edelim. Zira yetkili olmayanlardan alınan haberler, insanları yanlışa sürükler. Dolayısıyla, Türkiye'nin politikası akılcı bir politikadır! öyle, IŞİD'miş, bilmem neymiş gibi terör örgütlerine pabuç bırakacak, ülkeyi satacak, sıkıntıya sokacak kadar kendini kaybetmemiştir!    
2014-09-18
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları